Potrebni su nam ljudi koji bi prodavali naše produkte i na taj način ostvarivali zaradu za sebe

Pozdrav,

želio bih odmah da se izvinem ako kršim neka od pravila foruma.

Ja sam jedan od vlasnika firme koja se bavi prodajom raznih produkata po čitavoj Evropi.
Naša firma se zove ARNA Designs, sve o firmi možete pronaći u našem shopu ili na našim društvenim mrežama.

Ovim putem želim da obavijestim sve članove ovog foruma koji žele da zarade novac da sam ja i moja firma otvoreni za svaki oblik saradnje.

Potrebni su nam ljudi koji bi prodavali naše produkte i na taj način ostvarivali zaradu za sebe.

Svi koji su raspoloženi za takav oblik saradnje mogu mi se javiti u porukama.
L.p

Nema od ovog ništa druže, cijene su nerealne za krajnje kupce + dostava iz Njemačke (€20,00+). Za jednu Iphone maskicu ~ €45,00. Ovo je previše čak da prodaješ u Njemačkoj s besplatnom dostavom.

Na Aliexpressu je to maksimum €5,00 s besplatnom dostavom.

5 Likeova

Prosjecna cijena maskice sa dizajnom je 24 eur + dostava.
Dostava za Njemacku =8
Dostava za Austriju =13,20
Dostava za Sloveniju = 19,52

Većina naših kupaca je iz Njemačke i Austrije, nažalost jako teško je pronći firmu koja će dostaviti paket onakav kakav i pošaljemo a da cijene poštarine budu prihvatljivije.
Trenutno radimo sa DHL-om, jesu malo skuplji ali paket u 95% slučajeva stigne čitav na odredjenu relaciju.

Sa drugim dostavljacima koji su znatno jefitniji imali smo jako loša iskustva kao što su uništen paket, dostavljeno na pogrešnu adresu, ne dostavljeno itd…

Nece ti nitko narucivat maskicu koja kosta 10 eura a da je dostava te maskice 20 eura. To je suludo.

2 Likeova

Oglas s jedne od najpopularnijih stranica za prodaju-kupovinu u BiH

image

Tvoj proizvod

image

U BiH je 5 eura ta šolja sa dostavom od 3,5 eura = ukupno 8.5 eura, dok je kod tebe 37 eura:

Na koji način ja mogu tu da zaradim? Da prodajem na stranom tržištu? Ograničeni kupci, puno ulaganja u reklamu, minimalna-zanemariva, ako je uopšte ima zarada.

1 Like

Kao sto sam vec naveo u prethodnom odgovoru, većina naših kupaca se nalazi u Njemačkoj i u Austriji.
Vi ako možete napraviti veliki broj prodaja u Bosni i Hercegovini, mi ćemo onda pronaći način da poštarina bude znatnooo manja…

Ciljana grupa ljudi bi trebala da bude Austrija,Njemačka…
Ako vi vidite potencijal u nekoj drugoj zemlji za koju mi imamo možda veliku poštarinu, naravno da možemo sjesti i pronaći riješenje što se tiče poštarine.

Lp

Pa zašto ste onda na ovom forumu? Tražite austrijske i njemačke forume…

1 Like

Izvinite ja sam pogriješio, ciljana grupa su ljudi sa naših prostora koji žive u Njemačkoj i Austriji.
Lp

Ako je ciljna grupa nasi ljudi u DE, moze biti da svasta tu moze proci, ali realno postoji i nesto sto se zove “pravo na povratak robe u roku od 14 dana”. Tebi su cijene zbog posiljke ionako van realne trzisne cijene, i ocito da od tog nema nista, ali cisto da znas da je to standard u EU. Cak i ako saljes iz BiH i nemas zakonski tu odgovornost, ljudi koji kupuju onlajn su naviknuti na takav standard. Dakle ako stvarno mislis da prodajes imas opcije:

  1. Onlajn - preko Amazon FBA ( informisi se o tom)
  2. Oflajn- Opcija pomocu stapa i kanapa, povezivanje s domacim kojejakvim prodavnicama i prodajom ispod tezge.

Ako bi ozbiljno radio sa Amazonom, onda bi se nasli i ljudi ovdje na forumu koji bi na svoje stranice, sa publikom iz DE, rado stavili affilate link.

1 Like

Neces se ti hljeba od ovoga najest. Ovo ti slabo iko hoce kupit, jedino da nadjes ovce kao ovi na tik toku da muzes ih.

Sorry ekipa, ali niste slušali Biznis priče.
Lik koji ima military shop (pronašao sam, Nemanja Antić) je rekao da prolaze “nacionalne” gluparije.
Upravo ovo što se prodaje, šalice, majice itd. Te majice nemaju smisla u izvornoj zemlji, ali npr. u DE sa takvom majicom si glavna faca među zemljacima.

4 Likeova

Pitanje nije bilo dal si glavna faca s takvom nekom majicom u cevapdzinici u Minkenu (mislim i ja da bi to dobro islo) , nego kako prodati te majice, zar ne?

1 Like

Koja negativa :sweat_smile:. Momci traže saradnike, a ne savjete da zatvore firmu… Na osnovu IG naloga, očigledno je da ima onih koji kupuju po ovoj cijeni.

:+1: za dobronamjerne savjete.

2 Likeova

Hvala Vam puno !!!
Trenutno mi imamo dobar promet, problem taj je sto u zadnje vrijeme radimo vecinom sa firmama, tako da nazalost nemamo dovoljno vremena da se posvetimo nasem shopu.
Shop nam takodjer donosi dobar profit ali vjerujemo da moze jos puno jace, takodjer smo primjetili da u zadnje vrijeme radimo jako lose snimke za promociju i slike takodjer i sve to izgleda jako amaterski.Razlog toga je nedostatak vremena, zato smo dosli na ideju da ukljucimo nekog ko bi nam radio markerting.

Nazalost ovdje je rasprava otisla u skroz nekom drugom pravcu…

Da bas tako, ljudi vole svoju domovinu i ova solja ili majca imaju drugu vrijednost u Njemackoj, Austriji itd…
Mi smo tu vidjeli poslovnu priliku i to iskoristili, sto je u poslovnom svijetu sasvim normalnooo.

Vec sam napisao moj razlog pravljenja ove teme na ovom forumu, vjerujem da ovdje ima ljudi koji bi nam mogli pomoci i da naravno svi od toga imamo neke koristi.

Veoma bitna je ideja, sve ostalo je puno lakse ide.
Mi smo vidjeli ovdje sansu i uspjeli je iskoristiti, sada nam je cilj da predjemo sa 100% na 200%. :v:

Firma vec postoji oko 4 godine, sjediste firme se prije nalazilo u Welsu, sada se nalazimo u Münchenu.
I jako dobro radimo i sve jako dobro funkcionise, ideja je bila da prosirimo tim za marketing. Sve ostale razloge sam vec naveo.
Ne mogu i ne zelim vise da se ponavljam, ocigledno mi imamo taj problem da svima pametujemo i pravimo se da sve znamo a samo smo malo povrsinu zagrebali.

1 Like

Nema tog marketinga koji će pomoći ako sadržaj poput slika nije dovoljno kvalitetan,a pitanje je i teksta također. Ono što vama treba je da se napravi ozbiljan SEO na stranici. Naravno, prvo bi išla SEO analiza postojećeg stanja.

1 Like

Otvoreni smo i za taj oblik saradnje, evo ako ima neko da bi želio da uradi analizu stranice i posložio ozbiljan SEO na stranici, može da mi se javi.

1 Like