povećanje prometa

Bok svima,
evo poceo sam se prije par mjeseci bavit s adsensom. znao sam za njega jos i prije al sam tek sad ozbiljnije zagrizao za njega.ugl,imam vec 3 stranice napravljene i sve, nisu lose niti nista,sav sadrzaj sam ja pisao,dakle originalan je, no problem mi je promet.jednostavno ne znam kako da privucem ljude na svoje siteve,dobim ih mozda 15-20 na dan,to je onak najbolji dan neki. stranice su aktivne vec 3 mjeseca,i pokusavao sam razlicite nacine al nikako mi nejde.ajde ljudi pomagajte,vi koji imate dost prometa,dajte mi poneki savjet,kak ste to uspjeli,sto da radim i tako,bio bih vam neizmjerno zahvalan

Dobro a na koje si sve ti to nacine pokusavao?
Aj ti nama otkrij kako dobit 20 posjeta na dan, mi cemo tebi kako 50. Fair?

ah, npr. piši nešto zanimljivo po ovom forumu i u potpis stavi svoje stranice :slight_smile:

i zašto je ovo u forumu o adsensu…

stavi linkove i ekipa će ti reći zašto nemaš veći promet. Možda je stvar tehničke naravi gdje nisi napravio SEO, social networking ili dobru promidžbu, a možda su ti siteovi čisto sranje…

pa ja sam tih 20 otprilike posjetioca dobio tak da svaki članak koji napišem ga submitam na ezine articles,article base i isnare,zatim na socialmarker.com stranicu, to je neke kao community stranice il tak nekaj.i ovo je ko bi reko na stranicama o adsensu jer na njima imam adsense reklame i pokusavam nekaj malo i zaradit od toga.evo stranica
http://the-mediterranean-region-and-all-its-beatuy.com/

http://endangered-species-1.com/endangered/

http://popular-sports-of-europe.com/sports/

za ovaj SEO sam cuo nesto i citao i pokusavao nekaj,al nisam zapravo nikad shvatio o cemu se tu radi i kako se to radi.pa ako bi mi mogao objasniti bilo bi super

Seo= prilagođavanje sajta googlu,tj. mjere koje poduzimaš kako bi dobio što više posjeta sa googla.

Seo ti se radi tako da nabavljaš što više linkova prema svom sajtu, odaberi koje ćeš ključne riječi forsirati, to neka budu pojmovi koji se puno upisuju u google. Linkove nabavljaš na sve moguće načine. Linkaj po forumima, facebooku, blogovima, mijenjaj linkove, kradi, varaj…

Tako jačaš svoju poziciju na googlu i dobivat ćeš više prometa sa googla. Uz linkove moraš imati što više sadržaja kako bi moglo doći što više posjeta koje to zanima.

Tu imaš dobrih članaka za početnike pa čitaj malo

http://www.seo.hr/blog/SEO-tutorijali

Vrijedi pročitati ovo SEO upute za početnike

ok,hvala za ovo,svakako cu prouciti.no ja sam cuo i za ono razmjenjivanje linkova,sa drugim web stranicama. jel se to onda ide od jedne do druge stranice i salje mail ljudima koji vode tu stranicu ili ima jednostavniji put?nije da sam lijen,nego me samo zanima :slight_smile:

Gle, Miki, meni se čini da si još daleko od točke gdje počmeš razmišljati o zarađivanju novaca.
Uredi prvo malo te stranice, pola slika ti fali, tekst prelazi preko njih, linkovi iz blogrolla ti prelaze preko članka, na početnoj je samo jedan post što me navodi pomisliti da drugi i ne postoje…

Osim toga… pišeš li sam te članke ili preuzimaš. Ako da, onda stvarno lijepo, ali mislim da ti tematika nije baš komercijalna, posebno ovo sa ugroženim životinjama. Ako ti je to baš zanimljivo i želiš pisati o tome, budi aktivan na srodnim blogovima i communityjima koji su ti potencijalni čitatelji.

Domene su ti malo neobične… kako bih rekao? Ova: the-mediterranean-region-and-all-its-beatuy.com meni, a možda i Googleu izgleda kao spam. Ostatak URL-a je page ID umjesto naslova članka. Podesi to u Wordpressu…

Itd, itd, imaš ti tu još toga dosta doraditi i urediti prije nego počmeš razmišljati o novcima.
Ustvari, ako si tek čuo za razmjenu linkova i SEO, zaboravi na Adsense i kreni ispočetka.

Ovo što ti je superbad rekao stoji. Siteovi su ti jednostavno neprivlačni. I ne samo to, nego ako već radiš siteove čisto zbog profita, onda bi mogao ciljati na neku nišu gdje se nalaze kvalitetni affiliate programi. Prodavanje hostinga ekipi koja bi došla na ovaj site o europskim sportovima je promašaj.

Fale ti osnove. Nije sve u SEO-u. SEO je kao dobra lokacija u gradu, imaš velik broj ljudi koji prolaze, ali ako je roba koju nudiš loša, onda nećeš biti profitabilan. Imho ti je dizajn bitniji od SEO-a (da rekao sam to). Jer na kraju dana na te oglase neće reagirati google, niti računala, nego ljudi. A ljudi neće visiti na nekom neuređenom siteu koji ima šture tekstove o nekoj čudnoj temi te prodaje nepovezane proizvode.

Ja ne mogu zamisliti ekipu koja će entuzijastično visiti na tvojem siteu i širiti ga svojim prijateljima. A to je ono što je bitno.

Ovo nije kraj svijeta, ako se stvarno želiš baviti zaradom preko neta treba ti puno više znanja. Nemoj gledati na ovo kao na propast nego kao na naučenu lekciju…

Čak si i sadržaj uzeo sa servisa gdje se objavljuju članci za ADSense sajtove

Sve mi je jasno ali jedno nikako…

Kako si uspio doći na ideju da zakupiš onakve “crtičaste” domene?

Koliko vidim bio je neki popust ako se ove ljepotice regaju na dvije godine? :slight_smile:

@Nemesis

Odličan članak o affiliateu i piramidama na blogu.
Ljudi to totalno krivo beru.

[quote=“Miki2502989”]Bok svima,
evo poceo sam se prije par mjeseci bavit s adsensom.
jednostavno ne znam kako da privucem ljude na svoje siteve[/quote]

Vrijeme ti je da se počneš baviti sa AdWordsom.

boles :roflmao:

Nije da sam ja sada neki web velemajstor, ali ime domene ti je katastrofalno, gdje si samo to nasao ?! O dizajnu necu nista govorit, i moja stranica pati od manjka dizajna, ali zato se trudim to nadopuniti kvalitetnim sadrzajem. Ne znam, ocito ti je ovo prva stranica pa nemas bas iskustva. Moja stranica postoji 15 dana, pa imam 20 posjeta dnevno, 85 external linkova i kad stavim neku novu stranicu Google to indeksira za 1-2 dana. Vjerujem da ce ti slijedeca stranica biti puno bolja… By the way, na stranici nemas niti descriptiona, keywordsa, robots.txt filea niti sitemap. Registriraj se na Google webmaster tool pa malo s njim poradi na stranici.

Ne fakat, daj objasni kak si odabrao te domene, vjerujem da sve zanima.

Pa to je najjednostavnije, ljudi vole google, google voli ključne riječi u domenama (sve odvojeno crtama), a on voli ljude. End of story…

Ovo i internet kuvar su očiti primjeri toga da ekipa više ne gleda na ljude kao na ljudska bića koja razmišljaju, vole lijepe stvari i prepoznaju debilizam. Od sada su ljudi samo botovi koji koriste google i razmišljaju poput računala…

Shvatite, SEO će vam dovući ljude na site, ali dizajn, dobar sadržaj, slobodna komunikacija i društvene mreže zadržavaju te iste ljude i stvaraju community.

SEO je kao dobar upad curama. Možda ćete započet razgovor s njima, ali čim one skuže da ste gadan, smrdljiv i dosadan društveni krepil, the show is over…

Ništa on tu nije seo odradio osim što je rečenicu pretvorio u domenu. O internetkuvaru mi se ne da niti raspravljati, možemo se sprdati, ali već je prožvakano. Čekamo slijedećeg njubija :slight_smile: