Povezivanje adsense sa deviznim računom

Može li se nakon dolaska pina adsense povezati odmah sa računom koji nije na isto ime kao adsense? Ili se prvo mora povezati na isto ime pa tek poslije prve uplate promijeniti.

Moze na drugo ime, bitno je da je fizicki adresa i jedne i druge osobe npr. u istom gradu.

Ukoliko zelis, mozes napraviti “biznis račun”, pa upisati ime firme na koju će dolaziti uplata s AdSense.

Ja sam to sve testao, prelazio s individualnog na biznis racun i nazad i nisam imao nikakvih problema.

1 Like

Moze li mi neko pojasniti kako u BiH povezati AdSense sa bankovnim racunom?
Imam otvoren tekuci racun na UniCredit banci.

Prva isplata mi je nekako automatski otisla na Google cek, pa sam jedva uspio naci jednu banku u mom gradu koja to moze isplatiti.
Provizija im je 2% ali vrijeme za isplatu ceka je do 3 mjeseca. I to mi nikako ne odgovara.

odes u banku i trazis instrukcije za primanje novca iz inostranstva na tvoj račun

dobit ćeš papir na kojem piše ime banke, ime posredničke banke, SWIFT, IBAN broj, adresa banke i ostalo

na adsense nalogu ideš withdraw options/payment options/payment methods ne zna više koje je dugme, stalno to mijenjaju a nisam dugo radio sa adsenseom

i izabereš wire opciju, tu upišeš podatke sa papira i to je to

OK, to sam vec skontao da mi trebaju podaci od banke.

Nego, brine me opcija za isplatu na AdSens-u, tj nemam je.
Trenutno sto vidim je samo cek i ne mogu ga mijenjati.

Mozda trebam cekati da mi se nakupi novca, bar do 70€ pa tek oda da ce mi se opet pojaviti opcija. To pretpostavljam

Ima IBAN na ugovoru, izvodu ili aplikaciji. Ili samo nazove njihov broj i oni mu sve pošalju na email.
Da ne ide bezveze u banku.

1 Like

Vjerovatno moraš doći do tog praga za isplatu pa da možeš mijenjati.

Evo da javim stanje, izgleda da je prva isplata trebala i morala biti preko Google ceka a ostale ce moci i elektronski.
AdSense mi je prikupio nesto novca, oko 10€ i dobio sam opciju da mogu dodati nacin isplate elektronski.
Jucer sam otvorio devizni racun u banci i maloprije unio podatke svoje podatke l, te IBAN i SWIFT i sve sam lijepo spremio :+1:

1 Like