Pozitivni rezultati prelaska s Adsense na Adx i DFP uz header bidding

Mislim da ide po preporuci jos uvijek, neprihvataju sve redom
 kolko primjetim!

1 Like

Hej fkt ne znam kako wam zabrani0 poruke :sweat_smile::sweat_smile:

Uvjet za korenje adx je da imate odivren adsens. Dakle sve se radi preko google das menagera. Ovaj sistem sto mi koriatimo ne ide samo ADX nego agencija sa kojom radimo ima u direkne klijete. Svu se takmice ko ce zakupiti reklamu po kojoj cijeni, najbolji pobdjedjuje. Sve se desava real time i zove se head bidding sistem


Tesko da ce neko sa balkana dobiti odobrenje za ADX
 jediini nacin je saradnja sa agencijama. Mi radimo sa Lupon. Evo vam podatci ispod
 javite se alenu. Sretno
Evo onda ovako linkivi, nek admin izbriae ako nije ok.

Agencija za adx:
http://luponmedia.com/publishers
Kontakt: [email protected]

Native (testirali smo par) trenutno:
Nativemedia.rs

Mozete instalirati u saradnji sa agencijom Lupon. Evo direktan kontakt :slight_smile:

Evo onda ovako linkivi, nek admin izbriae ako nije ok.

Agencija za adx:
http://luponmedia.com/publishers
Kontakt: [email protected]

Native (testirali smo par) trenutno:
Nativemedia.rs

Evo ga, proslo je tacno mjesec dana od lansiranja novog portala i naseg jaceg pristupa razvoju portala i digitalnih medija.

1 Like

Postavljanjem reklama prije sadrzaja teksta, unutar teksta i na kraju teksta, moguće je imati pribliĆŸan cpm sa adsensom.

1 Like

Svakako. Mi smo godinama koristili adsense. Upravo tu kombinaciju :slight_smile:samo adsensr varira mnogo. Ovdje se bori mnogo viĆĄe oglaĆĄivaća pa su varijacije mnogo manje. JoĆĄ moramo uzeti u obzir da i agencijq uzme svoj procenat od adxa. Sigurno se moĆŸe zaraditi i viĆĄe ako imate sreću da dobijete direktnu pozivnicu od googlq :slight_smile:

1 Like

Davno nekad sam pokusavao, ali nisam uspio aktivirati. Oni koji su uspjeli govorili su da moras imati milionsku posjetu, vjerovatno i registriranu firmu kako bi aktivirao, jer tu su bas ozbiljne oglaơivačke firme, plaćaju čak po pregledu, ne po klikovima.

1 Like

Persnius,
javi se u pp moĆŸemo napraviti ako sajt ima posjetu veću od 10k pojseta dnevno.

1 Like

Native media je ekstra,pokusat cu da me i lupon odobri,a aleme bili mi mogao pomoci da stavim kao na tvom portalu to koliko ima pregleda post

1 Like

Alem,

moze li update kako stojite sa finasijama na vasem projektu. Bilo je lijpo vidjeti vas uspon. Ć ta se trenutno desava jer ste odbacili nativ, da li je jos lupon sa vama

1 Like

Na 26K imas 28 eura ??? Kako to, ja svaki dan imam preko 100K nekada bijem do 200K i jedva izadjem 15 eura, nekada i manje
koliko ti je CTR

1 Like

Pa jer koristis zrnjnjjn domace oglasivace, stavi adsense i na domacem trafficu je normalan rpm 0.5- 1e.

U prevodu 150k pv= 75-150e.

Vratili smo se na nativ media. Adnow nam nije bio ok. Radimo s Luponom. Mi smo u svemu ovome imali japanies attack koji nam je unistio seo :frowning: i dvoklikamo fasovali. Tako da je bio pad. Ali evo koliko vidim vraca se u normalu.

Ali trenutna statiatika mi nije mjerodavna. Ono sto zelimnapiaati je:

  1. Direktni klijenti su zakon
  2. Guestpoatovi su super
  3. Sponzoririrani clanci isto.

Mislim da cemo vrlo brzo doci u situaciju da nemamo potrebe za adsensom i sl


Kako mogu pomoci? Nisam najbolje shvatio

Ma trenutno je sav marketing pao. Podatci gore au prije korone :grin:

moĆŸeĆĄ li reći malo viĆĄe kakav je lupon, zarada u odnosu na adsense ?

1 Like

Pise sve iznad. Adx je puno bolji od adsensa.

AdX vuče kroz sebe dosta oglaĆĄivača, ĆĄto moĆŸete shvatiti kada pogledate ads.txt file koji postavite na vaĆĄ server.

1 Like

Tanko je sada dok je korona i sve sto smo imali oko sajta problema. Ali ide na bolje

Pozzz
Imam lupon već 2 dana
 I imam 85k impresija a zarada 4,7€, je li to ok?
Vidim kod tebe na slikama iznad 12k impresija 3,8€

Joơ nemam pristup njihovom panelu, ovo su podaci sa ad managera