Pozitivni rezultati prelaska s Adsense na Adx i DFP uz header bidding

Kako mogu pomoci? Nisam najbolje shvatio

Ma trenutno je sav marketing pao. Podatci gore au prije korone :grin:

možeš li reći malo više kakav je lupon, zarada u odnosu na adsense ?

1 Like

Pise sve iznad. Adx je puno bolji od adsensa.

AdX vuče kroz sebe dosta oglašivača, što možete shvatiti kada pogledate ads.txt file koji postavite na vaš server.

1 Like

Tanko je sada dok je korona i sve sto smo imali oko sajta problema. Ali ide na bolje

Pozzz
Imam lupon već 2 dana… I imam 85k impresija a zarada 4,7€, je li to ok?
Vidim kod tebe na slikama iznad 12k impresija 3,8€…
Još nemam pristup njihovom panelu, ovo su podaci sa ad managera…

Evo ja se ovih dana ponovo vracam na Lupon ADX. Mislio sam prvo da se zezam s adsensom ali vidim da imaju nova pravila oko news portala i prave mi problem na nekad ranije vec odobrenim sajtovima u smislu nije podrzan jezi. ODk recimo adx i sve raid uredno, ekipa iz luponna sve rijesi. Ubacit cu ga na 21 sajt i angazovao sam njihog covjeka da se potrudi oko optimizacija te c evoditi meni citav taj dio. N azalost, nasa mreza sajtova za sada ima u prosjeku samo 40k dnevnih posjeta, svi sajtovi su jako mladi tako da ne ocekujem neku veliku zaradu, ali kontam da je bolje sada se zezat sa opitmizacijama i uxom nego kad mi skoce posjete aBd od silnog ulaganja u content i SEO, ali i razvoj drustvenih mreza. Inace bimozda koristio vise nativ reklame ali njihova mana je sto ne idu na 90% mojih sajtova koji su biznis nishe, it i slicno. Glupo mi kremu za reumu prikazivati digitalcima :smiley: I will keep you updated. Nadam se da se zarada digla u odnosu na lockdown i ljeto.

Baš ovih dana cpm tj zarada je na razini proljetnog lockdowna…

Ma dobro januar je hahha

Ovih dana average cpm ne prelazi 0,10
Još kod mene 50% zapadna publkka…
Baš me zanima kakav će tvoj cpm biti zbog te “štele” oko optimizacije…
Obavezno napiši ovdje rezultate pa da poredimo :slight_smile:

1 Like

bolje vi počnite sa popunderima radit hahaha

Koja je mreža u pitanju?

propellerads …

Dijeliš li na fb? Ja sam zbog njihovi reklama dobio ban na jednu domenu.

ne dijelim, ali vjerujem da bi i moje banovali kada bih dijelio … nije sadržaj za društvenih mreža haha

Pa kako ih stavis na 18+? Meni odbijaju radi adulta.

a nije mi propellerads na adult sajtovima :smiley: na drugim je :smiley:

1 Like

ne kontam, “otima klijente” kako ? ( ti si idalje na luponovoj platformi idalje imaju profit od tebe…)
btw, kako su došli do prepiske tebe i Adnana?

kolko si dana proveo sa tim optimizacijama “privatnim”, jel bilo šta, kolki ti je bio dnevni average cpm?

relativizirajuće, u nekim segmentima su dobri i tu ih koristim maksimalno…

btw, radnici trebaju provjeravati jel im se plaćaju doprinosi, mogu i preko neta-a kad vide da im nije plaćeno reknu bay bay…porez ? jel to još netko plaća ?

da, uzimaju msn 40%, al realno, nikad nebi vidili adx da nema njih

REZIME:
na dnevnih 30k pv dobijem više 3-4€ nego sa samo Adsensom. Na mjesečnom nivou oko 100€ više uz to preko njih mogu očistiti pare od prljavštine…tu je dodatna ušteda.

OPET REZIME:
nemam ništa sa luponom, niti ih branim, dapače, pisao sam da daju malo, ali opet daju više tj. moraš imati dnevno svaki dan min 30k pv da bi se nešto isplatilo raditi sa luponom…

Ma u biti. Sta njih briga koga ja angaziujem. I kako da me izbace a nisam nista lose uradio. Povlacim ovo da ne palcaju doprinose jer neunam jel istina.

Mene boli briga i za njoma i radnicima. Samo je komunikacija uzasna i to da te izbace bez razloga nije ol.

2 Likeova