Poziv od banke zbog PayPala-a

oni to rade na osnovu Zakona o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorističkih aktivnosti … tako se zakon zove punim imenom, na osnovu toga rade šta hoće :smiley:

2 Likeova

Sprijecavanje pranja novca? Pitam zenu na salteru koliko mogu staviti na racun bez da bude nekakvih cuda kaze koliko god hocete, iduci dan stavio 10 000€ nisu rekli A.

znam čovjeka koji je stavljao 50k km na banku tražili su mu porijeklo … prije 10 godina …

@korisnik9758789 pocetkom godine su me poslali u banku (iz moje obitelji) da uplatim nesto vezano za autodijelove firmi u HR ali s time da placam kao fizicko lice ne pravna osoba skoro 30k KM, mlad sam naravno pa evo upitam jbt sta ce mi reci ljudi oklen pare mslm zivim u mjestu gdje me svi znaju tako da mi to nije problem vec oce li traziti dokaze o podrijetlu imovine…kad mi rekose ne sekiraj se do 30k u BiH za uplatu fizickog lica ne treba dokaz o podrijetlu imovine… @aaaaaa21 aa polog u neogranicenom iznosu sto ti kazes koliko god moze iskljucivo pravno lice …eto jedna od zanimljivosti iz UniCredit banke… @biljana nisam odmah primjetio da je post odavno ali ja u UniCreditu imam VisaElectron s time da mi je to kartica od firme. Jesi li trazila racun za fizicko lice ili pravno pa da su ti rekli da nema?

  1. god. sam u UniCredit banci izvadila Visa Electron kada sam otvarala firmu, međutim kada sam tražila Visa za fizicko lice 2018 rekli su da nemaju nikako u ponudi Visa kartica i da ne nude što mi je bilo jako čudno, naravno raspitala sam se i u drugim poslovnicama i dobila isti odgovor, da li su u međuvremenu ukinuli ili šta se desilo nemam pojma.

Tako je, ukinuli su Visa kartice (osim Visa clasic). Ja sam otišao u drugu banku po Visa electron .