Poziv od banke zbog PayPala-a

Cao društvo, jutros rano sam dobila poziv od NLB Banke (BiH) koja me je probudila u 07:00 h i kaže kako moram da im dostavim izvod od PayPala. Neka starija žena se javila vidi se da nema pojma šta god sam je pitala kaže “meni su tako rekli” i još mi kaže da te izvode moram lično da im odnesem u poslovnicu. Eh sad ja kontam nisam dužna to da im dostavim ali problem je što su mi blokirali preko 300€, paypal je uredno poslao pare na račun i vidim ja prošlo 10 dana nema novca na računu kad ono sad znam kad su me pozvali. Zanima me samo jel imao još neko iskustva i šta je pametno da se radi u ovoj situaciji.

Moguce da je ono sprjecavanje terorizma i pranja novca ili porezna hoce da se nakaci na vrat :slight_smile:

Svakako prvo odi vido sto zele, u međuvremenu se probaj cuti sa pay palom i vidi da ti vrate stanje ako mogu. I promijeni banku u kojoj ti odobre uplatu sa pay pala.

Nije uredu da blokiraju novac, be znam sta bi banka imala sa tvojim izvodima. Ali ne bi im samo predao bez da se probam zastititi.

To je klasicna procedura.
Treba samo da potpisete neki obrazac i da potvrdite odakle vam taj novac.

u bih je takav zakon, banka je dužna kontrolisati tokove novca i imaju dozvolu od države da zatraže dokaz o porijeklu novca

sve radi sprečavanja finansiranja terorizma, odnesi taj izvod kad ti ljudi traže, ako odbiješ i prebaciš se u drugu banku ljudi u toj drugoj banci mogu vidjet da si odbio dostaviti dokaze prvoj banci i onda si u još većem problemu

eto čovjek objasnio jasno

Bila sam u banci prije 2 dana, morala sam da dostavim sa paypala transakcije da bi mi nakon 2 dana pustili novac na račun, ništa nisam morala potpisivati rekli su mi samo iznos za koji im treba transakcije, nakon toga su me opet zvali da pitaju imam li izvod jer ne razumiju engleski pa nisu vidjeli da pise sve na paypal transakciji.

Pitala sam ih o čemu se radi jer već 2 godine tako radim i nije bilo problema rekli su mi da ne znaju ni oni ali za svaku uplatu sa paypala prvo će blokirati a nakon toga moram dostaviti dokaz tek onda će da puste na račun.

Boze, da ne znaju engleski, a banka.

mene jako brine ovo

u tom slučaju ja bih promijenio banku

1 Like

Prije kada povučem novac sa paypala za 24 h mi legne na račun nekad i instant odma dođe.

Išla sam u UniCredit bank da izvadim karticu ali oni nemaju VISA Electron a ostale banke imaju jako malo bankomata te mi to nikako ne odogovara.

Raiffeisen, Intesa/Privredna…

Isti slučaj sam imao. Uzeo visa electron u Nova Banka. Novci uredno liježu bez ikakvih problema. Kartica gotova za 7 dana.

ja neću u novu banku čuo sam da dodik ima kapitala u toj banci hahahaha

Čuo sam i ja, ali me ne brinu takve stvari. U toj banci sam VIP klijent, i to mi je bitno. I dalje imam račune na UniCredit (radi bankomata isl…)

Prije par dana sam ovdje rekla kako mi banka blokira novac sa PayPala i traže transkacije pa sam poslala upit banci sa objašnjenjem o tome i evo šta su mi odgovorili

Naravno da sam se zalila i sve ali ne vrijedi, tako da bukvalno svaki dan sada idem do banke i nosim transakcije sa PayPala.

Odakle si i na sta ti stizu pare od paypala (kreditna kartica/internet kartice/devizn)?

Živim u Bijeljini, BiH, a banka jje NLB i kod njih imam karticu VISA Electron, kod njih sam već 2 godine i nisam imala nikakvih problema do sada a imaju bankomate na svakom cosku pa sam zbog toga kod njih.

A koliko si para primila to kad ti je banka prvu put blokirala?

Promjeni banku. End of story.

1 Like

mogu ti preporučiti sparkasse banku u bih … jeste da nisu bogati s bankomatima … vidi i sa raiffeisen, oni imaju masu bankomata

1 Like

Priča o terorizmu i sprečavanju istog je sviranje qrtzu. Samo izgovor da bi maltretirali poštene građane. Svaka budala zna da ne možeš finansirati terorizam bez par miliona evra. Ovo što većina nas zarađuje je sića.

Ne znam kakvi su zakoni u BIH, ali savetovao bih ti da otvoriš firmu. U Srbiji paušalna firma vrši posao odlično za online biznis, bez bojazni da će ti se poreska nakačiti na vrat. Ako ti se to ne isplati, onda offshore kompanije i račun u inostranstvu.

UPDATE: Izvinjavam se administratorima, tek sam sad video da je diskusija stara preko 7 meseci.

1 Like