Poziv poreznim obveznicima FBiH

Zakon za porez priliva novca iz inostranstva postoji od 2009. tako da sam ja sretan što nije od tada, jer sam u tom periodu daleko više zarađivao. Naravno da bih više volio da vrijedi od 2018. ali… Zdenga, neće oni tebe u zatvor, ali kad budeš htio negdje vani, na more, kažu ti momak ti imaš neizmirenih troškova okreni auto.

Sreća imamo Neum i Panoniku u Tuzli :smiley: ahahahah

A vjeruj da sam u razmišljanju napustiti drzavu dok nije dosla plava koverta :smiley:

Juce sam razgovarao sa prijateljem koji radi u poreskoj u tuzli, kaze mi da ne treba zurit sa placanjem dok ne dodje poziv da se plati, a moze se desiti da nekima uopste i ne posalju, ali po meni je to samo razvlacenje neizbjeznog… A najgore od svega je sto troskovi / rashod se nece moci odbiti, znaci na sve uplate iz inostranstva mora se platit porez.

1 Like

Sad cu baš u banku traziti izvod Uplata/isplata za period 1.1.2015- 20.7.2018 pa cemo vidjeti koliko dugujemo xD

Otvarajmo payooner kartice i tako vršimo isplate :smiley:
Majku li im od mene nece naplatiti nikad :slight_smile:

Nije istina. Mozes se uredno kretati, kazem vam jedino sto sr mogu upisati na imovinu (licno iskustvo u porodici). Nisu placani doprinosi i porez…saberu ti sve, izgleda poput bankovnog racuna.

Djaba kad ne mozes adsense povezati. Ja cu prebaciti na nekog od rodbine vani i tamo placati porez.

Biće vesela ova i sledeća godina :smiley:

Debitnu povezem na majku i pratiti 10k da ne predje, pa na sestru, drugu sestru, zeta, rodjaka , sestrica, familiju cijelu izredam njima dam 20% od uplate :wink: :smiley:

1 Like

Jesi gledao video? Prva tura su preko 10k, onda idu manji, pa najmanji. Dakle, kad tad doći će i majka na red :D.

nije fol da oni retroaktivno primjenjuju to … to se trebalo plaćati odavno, već sad šalju opomene za tri godine unazad

a šta će meni doći, ja prošle godine zatvorio račun u raiffeisen, ovaj u sparkasse tek godinu dana aktivan :smiley:

U ovom clanku se navodi da ima samo 840 osoba na spisku, malo u pm :joy:

@korisnik9758789 mislim da banka mora cuvati tvoje podatke nekoliko godina nakon zatvaranja racuna.

1 Like

To ne znači da oni ne vide tvoje hiljade koje si zaradio u prošlosti :smiley:

Video koji sam podijelio jučer, reportaža RTV Slon-a, danas je obrisana :smiley:

Porezna uprava Federacije BiH je ovu aktivnost započela prije pola godine kada je svim bankama na teritoriji Federacije BiH upućen poziv da dostave podatke o fizičkim osobama koje su tokom 2015., 2016. i 2017. godine putem PayPal sistema, MoneyGrama i drugih servisa plaćanja ostvarili prilive na transakcijski račun u ukupnom iznosu od 10.000 KM i više u toku jedne godine.

ništa ne spominju poresku republike srpske

Komentar sa klix clanka:

Ja zaboravim dijete prijavit na poresku karticu rodjeno 2015 godine.

Odem to uradim prije 2 mjeseca govori mi na salteru kakva greska sto niste ranije prijavili.

Reko moze li retroaktivno kaze a-a ne moze.

A ovo sad moze retroaktivno jel ?

:slight_smile:

3 Likeova

Jel tvoja stranica, da je prijavim za click-bait? :smiley:

Haha nije ne sikiraj se, nego sta vi onda kontate, neko prica da ce placati neko da nece. I sta ste skontali sta da se radi?