PR4 linkovlje

PR je relativna stvar i nije mjerilo kvalitete stranice, a i uzalud je ova rasprava dok se ne postave linkovi na stranice gdje bi išla objava tekstova.

PR nije mjerilo opcenite kvalitete stranice (ne garantira da web sa dobrim PR-om nudi kvalitetnu informaciju i dobar sadrzaj) nego je mjerilo “marketinske kvalitete” stranice.
Uzmimo za primjer neki X restoran u Zagrebu.
Reklamira se na HTV-u, stojedinici, jutarnjem listu, vecernjem…glasu koncila…ukratko, reklamira se svuda.
Po gugl algoritmu taj restoran ima PR “milion”, ali to ne znaci da ces, kada dodjes u taj restoran, biti zadovoljan sa hranom i poslugom.
Pa ako, npr. imas neku firmu (u ovom slucaju web stranicu), zelis organizirati poslovni rucak i privuci sto vise klijenata, rezervirati ces stol u tom istom X restoranu zbog “prestiza” i kako bi sklopio dobre ugovore.
Ako ce ti klijenti u tom istom restoranu zeliti popiti pivu, narucit ces im “Heineken” koji, globalno gledajuci, ima PR 10 a ne Ozujsku ili Karlovacku koja imaju, npr. PR3, sto ne znaci da je Heiniken bolje pivo, nego je marketinski najbolje “isforsirano” pivo pa ces narudzbom Heinekena ostaviti i bolji dojam.
Takodjer mozes rezervirati stol u nekom totalno nepoznatom i slabo reklamiranom restoranu sa PR0, gdje je odlicna hrana i usluga (za koji je moguce da ce za par godina imati i PR10)…ali sumnjam da ces tako postici isti ucinak :wink:
Pa sad razmislite dali je isto, u ovom trenutku, imati backlink na web sa PR0 ili PR2-3-4-5…weba.

Već je postavljeno pitanje da li su sajtovi na istoj IP adresi ovo je jako bitno ako su sajtovi na istom hostu ne da će biti koristi već će biti opasno imati ovakve linkove.Postoji mnogo privatnih blog mreža ali kad ih google nadje bude problema.ako želiš napraviti privatnu mrežu blogova moraš imati dedicated ili VpS hosting sa mogućnošću davanja različite IP adrese svakom sajtu.Blog mreže uključuju mnoge ljude u posao tako što oni daju neki svoj blog koji ima neki Pr autoritet itd a nalazi se na njihovom hostu.Zauzvrat dobiju linkove sa drugih i deo prihoda od prodaje linkova.Ako sve domene kupiš istog dana biće problema.Ljudi za ovo kupe neki blog star 3-4 godine.Google je pošetkom godine otkrio i deindeksirao veliki broj blog mreža.A sajtovi koji su imali ovakve linkove su penalizirani.U novije vreme ljudi su jako oprezni kod kupovine ovakvih linkova a linkove nesmeš javno nuditi.Postoje veoma uspešne tajne privatne mreže sa kojih su linkovi jako vredni to su niche mreže gde su svi postovi iste tematike npr. diet,weight loss .Ako tu bude svakakvog djubreta i spinovanih članaka neće biti neke koristi bez obzira na Pr to će biti linkovi kao sa artikle direktorija,koji su ionako besplatni.ako planiraš da praviš blog mrežu koncentriši se na jednu temu i nudi linkove isključivo na pm i sl.

I koja je cena da mi se to objavi u eure?

@ gagadijete prije nego što opet počneš prosipati SEO biserje pročitaj ovu temu:
http://www.webmajstori.net/forum/15446-google-pretraga-kako-biti-prvi
Nakon toga počni raditi onSEO na svojim stranicama (na nekima si zaboravio maknuti iz glavnog izbornika POLITICS) :slight_smile: . Takav način rada ti zasigurno ne daje SEO kredibilitet.

Stranice iz potpisa koje si video su stare i nisu mi bitne na njima ne radim zato su i u ovakvom stanju…njih je pogodio pingvin pa sam napravio nove.Hvala na upozorenju ja imam običaj da zanemarim on page seo.Ali sa svim svojim SEO neznanjem ja sam pre pingvina samo sa ovih stranica hostovanih na blogeru dobijao oko 10.000 unikatnih posjeta sa Googla i to dnevno.Bio sam prvi ili u top 5 za sve što sam imao.I to sa tako lošim on page SEO i svim SEO neznanjem.

Keyword je “bio” :slight_smile:

Bilo je 1000 plus keyworda ja ne ciljam po jedan sa jednim sajtom(govorim o sajtovima na bloggeru)…a za ostale dovoljno je reći da sam bio prvi za sanovnik do pingvina 1,1 26 maja kejvord ima 320.000 tačnih upita mesečno plus stotine manjih kejvorda i prestani raspravljati samnom ja imam 80 svojih sajtova i mi nismo na istoj razini!!!

Hm…te “cijene” linkova…to je dnevno, tjedno, mjesecno, godisnje ili “dozivotno”?

Krivo misli. Ovi backlinkovi o kojima pricas su najbolji za bilo kakav SEO koji god radis za koju god stranicu :slight_smile:

[quote=“posluzitelj”]PR nije mjerilo opcenite kvalitete stranice (ne garantira da web sa dobrim PR-om nudi kvalitetnu informaciju i dobar sadrzaj) nego je mjerilo “marketinske kvalitete” stranice.
Uzmimo za primjer neki X restoran u Zagrebu.
Reklamira se na HTV-u, stojedinici, jutarnjem listu, vecernjem…glasu koncila…ukratko, reklamira se svuda.
Po gugl algoritmu taj restoran ima PR “milion”, ali to ne znaci da ces, kada dodjes u taj restoran, biti zadovoljan sa hranom i poslugom.
Pa ako, npr. imas neku firmu (u ovom slucaju web stranicu), zelis organizirati poslovni rucak i privuci sto vise klijenata, rezervirati ces stol u tom istom X restoranu zbog “prestiza” i kako bi sklopio dobre ugovore.
Ako ce ti klijenti u tom istom restoranu zeliti popiti pivu, narucit ces im “Heineken” koji, globalno gledajuci, ima PR 10 a ne Ozujsku ili Karlovacku koja imaju, npr. PR3, sto ne znaci da je Heiniken bolje pivo, nego je marketinski najbolje “isforsirano” pivo pa ces narudzbom Heinekena ostaviti i bolji dojam.
Takodjer mozes rezervirati stol u nekom totalno nepoznatom i slabo reklamiranom restoranu sa PR0, gdje je odlicna hrana i usluga (za koji je moguce da ce za par godina imati i PR10)…ali sumnjam da ces tako postici isti ucinak :wink:
Pa sad razmislite dali je isto, u ovom trenutku, imati backlink na web sa PR0 ili PR2-3-4-5…weba.[/quote]

? :hmmmmmm:

A mi se pitamo zašto forum propada.