Pravljenje PBN-a

Proslo u kojem smislu?
Da bi nekome naudio?

Neznam nikog tko je ikome naudio sa negative SEO. To jednostavno ne funkcionira tako. Po nekoj logici ovo sto ti pises bi trebalo funkcionirati, ali izgleda da je Google daleko ispred te logike.

Ne kuzim sta si tocno radio i zbog cega. Ja sam primjetio neke klonove mojih stranica pa me zanima sta da poduzmem ? Thanks

Netrebas nista poduzimat ako ne vidis neke probleme sa trazilicom ili trafficom.

Ako vidis onda odi u google webmaster tools i tamo imas disavov backklinks i te crap backlinke disavovaj. Ali dobro prouci kako da nesto ne sjebes.

1 Like

Naslov nije uhvatio poantu,
Naravno da se ne pikaju linkovi sa sajtova koji nisu tematski povezani. Tako je i sa “zivim” sajtovima, pa treba da bude i sa expired domenama.

Pa to se podrazumeva valjda. Ako sam uzeo domen health-fitness normalno da ce na tom novom sajtu da se pise o toj nisi. Ili ako uzmem domen bestcheapiphones necu d apisem o samsung galaksiju nego o IPhone-u.
Ovo je sasvim normalno. Kao i kad npr. kupis od nekoga na FB page koji nije aktivan tipa godinu dana a bio je tematike health ne dozvoljavaju da promenis ime stranice npr. u car race…

Pa zar se ovo sve nakraju isplati zar nije bolje otvoriti novi sajt ili naci jednu ali vrijednu domenu i na njoj graditi CARSTVO :slight_smile: Ovo mi vise lici na onu nasu staru dobru izreku: Baci pare uz VODU ali ne ocekuj ih niz VODU…

1 Like

Da li se neko i dalje bavi PBN-om, kako Google sada prati isti?