Pravo na privatnost

Zasto se pojedini sajtovi ponasaju kao DRZAVE …ko im je dao to pravo…

da traze LK,pasose,adrese…izvode racuna ,itd itd ,

Trenutno sam oterao u k,c Trafficholder

registrujem se ,posaljem ID ,posaljem paypal ,traze mi kopije placanja sa mog paypala,posaljem im nekoliko copy paste placanja domena sa svim podatcima

a danas mi stize novi mail za odobravanje PAYPAL placanja

“”" Dear Customer,

What we need is a screenshot of your payment history or a statement
where all transactions for the last 45 days are visible.

Thank you.""""

Moj odgovor

Who are you ??

You have absolutely no right to seek access to my PayPal transaction

I sent you my ID, I sent you a paypal mail, send two or three

transactions which I paid domain,

and you are looking for the last 45 days of my transactions

ARE YOU CRAZY this big shit and invasion of my privacy

Mislim bole me k,za njih i njihov sajt ali ovo je vise prevrsilo svaku meru

da svaki sajt trazi licne karte i ostalo,

Da, gamad. Nemaju para kao CIA i ove mocne kompanije koje automatski skupljaju podatke o ljudima nego moraju ovako ko seljaci, pitat preko emaila.

Slicno mi se dogodilo u banci kad sam otvarao racun, pita ona mene dali sam ozenjen, WTF, kakve to veze imam, pa otvaram racun. Ovo pitanje o mojem bracnom stanju je bilo previse, ali me procackala onako uzduz poprijeko tko sam i sto sam.

Da mi taj racun nije trebao digao bi se i otisao van.

al pazi ovo je stvarno retardirano sta jedan usrani sajt za razmenu trafika ima da trazi moja placanja sa paypala 45 dana unazad ,alo pa sta oni misle da su,

Oni nemaju ovlasti, ali imaju pravilnik. Npr. banka. Nemaju ovlasti traziti te osobnu, ali ako hoces otvoriti racun u banci, moras pokazati osobnu prilikom otvaranja i svakog sljedeceg pristupanja racunu. Tako je i sa sajtovima.

Da nismo izmislili neka pravila, i ne drzimo ih se, jos uvijek bi zivjeli u zemljanicama sa zivotinjama.

Znam postoji valjda bolja metoda provere paypala cak i sam paypal to radi

uplatim 5 dolara sa mog imena i oni mi vrate bilo koji to sajt moze odraditi

,kakve veze imaju moje transakcije

unazad 45 dana, ko je tu lud,

Neznam ja sta ce oni provjeriti sa tvojim transakcijama, malo mi je cudna ta prica. Slicno kao i ova dali sam u braku kad sam otvarao racun. Dobro da me nije pitala koliko redovito imam stolicu. A ono otvaram racun, a ima toliko banaka da bi covjek pomislio da se oni medjusobno bore za klijente, ali izgleda da je i tu jedan vlasnik svim tim bankama.

1 Like

Ako me dobro pamćenje služi, samo policijskom službeniku moraš dati osobnu na uvid. Ostalo je hoćeš nećeš. Jbg, takva vremena su došla, ako hoćeš koristiti neki servis onda prihvatiš određene uvjete.

Ja sam prije godinu mijenjao osobnu pa sam prvi put na šalteru u banci morao potpisati da prihvaćam izmjene podataka zbog novog dokumenta. Nisam morao, ali je meni potrebno i uradio sam.

Kada se raspituješ o kreditu i uvjetima za kredit banka traži bračni status. Ne znam zbog čega su @dadaas pitali, ali moguće da se raspitivao u tom smjeru.

Taj bracni status su i mene pitali prilikom svakog otvaranja racuna i ono glupavo pitanje “Za sta ce ti”…sta te boli k za sta ce mi

Ma banku ja mogu razumeti ,za podatke i lk ali bracni status nema sta da ih zanima

ovde je rec o sajtovima ,sa kojim onim pravom traze bilo sta,pocev od face pa bilo ko

koji su oni k, u mojem zivotu da ja njima saljem LK ,koja kolicina bahatosti,

Pa nece ti odmah rec stavi mi ga. Najprije mora ispipat tren. :couplekiss:

Da tad nisi bio toliko ljut mogao si danas bit ozenjen.

5 Likeova

Čekaj malo, kako su uopće došli do tebe? Mene nisu tražili ništa, niti sam ja od njih…

Nedavno sam mislio otvoriti neki money ili payoneer pa kada su tražili kopiju putovnice samo sam zatvorio i to je to.

pisao sam za ove,

Pa pogledaj kako je @brane333 cedan na slici onako zalizan ko talijanski mafiozo, dobro da ga nisu pitasli za zadnje 450 transakcije.

dadaas mraze ne skreci sa staze i teme,

Nije to skretanje, ljudi kad su sumnjivi mada izgled vara ponekad zavrse u ovakvim situacijama. Imas slicnu situaciju sada sa Todorovicem, da je on neki sumnjivi lik koji je dosao iz prasume, vec bi bio vjesan, ali on je lije fin decko, uglacen, podmazan, pa ce mu sad jos drzava dati love.

Eto vidis da image je itekako vazan, zato pripazi, mozda si se trebao drzat kao fin momak kad si pricao s njima pa te nebi nista pitali. A mozda i ovisi iz koje si drzave, jer pusti ti price o diskriminacijama i rasizmu, toga ima svugdje i bit ce ga, pa tako zitelji nekih zemalja nemaju Paypal, dok drugi imaju, neki trebaju proci full controle dok neki ne…

što se tiče banke, koliko ja znam … SVAKO MOŽE DA TI TRAŽI LIČNU ALI TI IMAŠ PRAVO DA NE DAŠ NIKOME OSIM ORGANIMA GONJENJA

uostalom, nisi natjeran na nešto … ako hoćeš da daš banci ličnu daj … ako nećeš ne moraš … ali nećeš otvoriti račun

1 Like