Pravopis u webmajstora?

Ili gramatika?

E, nisam ja sad bas ovaj tu profesor hrvackog, ali majkemi, jel pola ovog balkana nezna pisat bas ili mi se cini?

1 Like

možda webmajstor nije dugo oka sklopio pa ne zna što piše, ko će ga znati…

Javio se pravi, tvoje postove čitam najmanje dva puta. Ako si zagorac, slavonac ili što već ne znaći da drugi trebaju to razumjeti. Ja ne znam pisati kako treba ali se barem na javljam onda.

Valjda hrvatskog , a ne hrvackog ? Ovo je web , a tu se može pisat kako hoćeš.
Šta bi netko tko piše s mobitela sa touch-om trebao? Svaku riječi ispavit da bi zadovoljio gramatiku…

Oplakah kad sam vidio tko je otvorio temu :slight_smile:

Provopis je dosta veliki problem svima, a ne samo njima :slight_smile: Iako se trudim pisati što ispravnije, ne ide mi od ruke nešto najbolje. Jedino tko poprilično dobro zna pisati ovdje je tsereg.

1 Like

Ma bitno da se zna kod pisati :slight_smile:

6 Likeova

Ovo nisu istine :smile:

Ja se trudim da pisem ispravno, e sad sto neki zarez nije na pravom mjestu, to je druga prica :stuck_out_tongue:

Ne zna* :stuck_out_tongue: ahahaahahh

bas sam si nesto razmisljal koji vrag ekipa uci tolko sati u skoli hrvatski…bolje da pola tog ukinu i uvedu programiranje…danas se gramatikom bave jos samo gramar naciji i prolupali akademici…cak su i ameri skuzili da je po vuku mrak stvar…jbes formu bitno da se mi lepo razmemo ne…

2 Likeova

Hoces da ti pišem u kodu hoces li onda razumjeti daj molim te bitno je da se razumijemo sto je tko želio reci

ono kad ivica pita tatu…

tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje ljude ?!?

Tata: omg, lol, lmfao…

Dosada, u biti. Poknula me na akciju.

Al fakat, iako sime izgleda zbediran zbog dalmatinskog kak izgleda kad ga neprevednog napises, al to nije poanta.
Ono, očigledni Č umjesto Ć i to pa kad se slipne JE umjesto IJE, forice iz školice, dok čitate, ne bedira nikog?

Oprosti nosf, da li si ti sada sova ili sjenica u ovoj svojoj temi? Mislim ako želiš već pokazati da netko nešto krivo radi prvo kreni od sebe. Da vidimo samo tvoja zadnja dva posta pa da obrazložimo sovu i sjenicu.

“Ili gramatika?” Ili je rastavni veznik kojeg ti koristiš za rastavljanje čega? Ovo nije čak ni jednostavna rečenica.

“E, nisam ja sad bas ovaj tu profesor hrvackog, ali majkemi, jel pola ovog balkana nezna pisat bas ili mi se cini?” Ovo bi trebala biti zavisna rečenica, no tvojim korištenjem “jel” i “ili” čovjek netko tko iole razumije hrvatsku gramatiku ostane zapanjen. “E” se ne koristi uopće i skraćenica je za “Ej” te se najčešće primjenjuje u rečenici koja je u vokativu. “Nisam ja sad baš ovaj tu” ovoliko nepotrebnih riječi nema smisla pisati, rađe izuzmi koju neće ti škoditi. Znaš, ako ti ne napišeš kvačicu na s ti dođe na isto kao da promašiš kvačicu na č, odnosno ć.

Vjerujem da bi na ovaj način mogli do sutra revidiravati tekst ali to nije poanta. Poanta je da nije u duhu Bontona rugati se bilo kome radi bilo čega jer na taj način omalovažavaš samo sebe. Cilj mog posta nije da ti se rugam ili da ispadnem pametniji od tebe, već da ti pokažem da uvijek postoji netko tko bi tebe mogao nazvati nepismenim, samo je pitanje iz koje perspektive i tko gleda.

1 Like