Prebacivanje kompletnog WP sadrzaja

Pu, ne znam gde staviti ovu temu kao prvo :neznam:

Al uglavnom zeleo bih da kompletan WP dakle postove, stranice, temu, sve sve prebacim na drugi WP a da nemoram ispocetka da instaliravam sve zivo WP, pa da dodajem temu, pa da vracam postove, i stranice…

Koristim VPS i imam Cpanel, zelim da izvrsim prebacivanje u postojecem Cpanelu, znaci samo dodam novu domenu i da prebacim sav sadrzaj sa predhodne na novu, moze neko da mi objasni kako to da uradim ?

db export import najkraće rečeno. Kasno mi je sad za tipkat. Odeš u cpanel->phpmyadmin->odabereš bazu->export

onda odabereš novu bazu i import.
A možeš i na novoj domeni ftp-om uploadati wordpress i samo prekopirati wp-config.php file sa stare domene na novu i trebalo bi raditi u ovom slučaju čak ne moraš kreirati niti novu bazu jer će se nova domena spajati na staru bazu.

Ako se radi o novoj domeni, vodi računa da je URL zapisan u bazi na par mjesta, ako se dobro sjecam u wp_options tablici (home, site). Tako da ćeš ili morat updejtat bazu, ili ovo možeš overrajdat kroz wp-config.php.

Ako želiš isti sajt na 2 domene zašto ne napraviš redirect

[quote=“sax”]Pu, ne znam gde staviti ovu temu kao prvo :neznam:

Al uglavnom zeleo bih da kompletan WP dakle postove, stranice, temu, sve sve prebacim na drugi WP a da nemoram ispocetka da instaliravam sve zivo WP, pa da dodajem temu, pa da vracam postove, i stranice…

Koristim VPS i imam Cpanel, zelim da izvrsim prebacivanje u postojecem Cpanelu, znaci samo dodam novu domenu i da prebacim sav sadrzaj sa predhodne na novu, moze neko da mi objasni kako to da uradim ?[/quote]

[quote=“CreatifCode”]db export import najkraće rečeno. Kasno mi je sad za tipkat. Odeš u cpanel->phpmyadmin->odabereš bazu->export

onda odabereš novu bazu i import.
A možeš i na novoj domeni ftp-om uploadati wordpress i samo prekopirati wp-config.php file sa stare domene na novu i trebalo bi raditi u ovom slučaju čak ne moraš kreirati niti novu bazu jer će se nova domena spajati na staru bazu.[/quote]

Da to ,otprilike’’, samo sto mi to treba neko objasniti bolje ako je voljan, prosli put kada sam probao nece pa nece nema sanse. :dolje:

Nevidim kako bi mi redirect u ovom slucaju pomogao ? Meni treba da se kompletan sajt prebaci na drugu domenu…

Po meni je najjednostavnija opcija instalirati wp na taj drugi host, instalirati temu i onda podatke prebaciti preko wordpress export funkcije u administraciji. Tako izbjegneš zezanje s url postavkama.

A jest to to radim non stop, ali tu operaciju cesto radim, tako da mi ovo treba sto trazim ako moze, + uzeti u obzir da WP instaliram manuelno ne preko fantastika itd, probavim preko pola sata svaki put na jednu te istu operaciju :cmolj:

ja sam prebaciovaj jednom, ali mi se ne da objasnjavati :smiley: mislim ima razni stvari koje bi morao podesiti,a pogtovo ako nemas iskustva… ne znas na kraju ni sta si uradio dobro ni sta nisi :smiley:

Uglavnom sve se svodi da u bazi izmjenis url-e i sl.

Probaj wp twin ili wp clone plugine, odlični su oba i odrade posao perfektno.

evo ovo ti može pomoći:
http://webmajstori.net/forum/showthread.php?t=34841