Prebacivanje nove domene na (već) korišten hosting

Da li je moguće prebaciti korišteni hosting na novu domenu? Na netu pronalazim samo tutoriale kako prebaciti domenu na novi hosting gdje nije ukucana nikakva domena, ali to nije ono što meni treba… Neću migrirati site, već da iskoristim hosting koji imam kupljen na novoj domeni.

A da dodas novi domen na taj hosting? Ne razumem bas najbolje. Imas hosting gde je bio neki sajt koji neces vise da korisris i zelis novi da.podignes na tom hostingu?

1 Like

Da :slight_smile: Imam shared hosting na godinu dana i to zelim iskoristit. Hvala na smjernici - guglam kako dodati više domena na jedan hosting :smiley:

Ako se ne snadjes do sutra, javi mi se prepodne ja cu da ti odradim sve drugarski :wink:
A do tada evo ti smernica


A ako ne znas da podignes nov sajt javi se ujutru da to napravimo i da ti pokazem, 10-15 min posla.

Dakle, novu (drugu) domenu postaviti da otvara isti stari sadržaj sa stare domene? :slight_smile:
Vrlo je moguće, ali nije samo jedan klik posla, dapače. Treba podesiti sve pathove, databaze i sve na hostingu da vodi na novu domenu, naravno, prvo domenu priključiti na taj hosting. :+1:
Radio sam tako nešto što je konačni rezultat imalo - promjenu imena domene. Pisao sam o tome na Forumu, sve je prošlo bez sekunde offlinea, to je moguće kada su i dva hostinga u pitanju. :blush:

Vjerujem i da Jeronimo to zna, mada, trajat će duže nego do sutra, sigurno ne 10-15 min. :o:

Mislim da on hoce da podigne sasvim nov sajt nezavisno od starog? Ako je to u pitanju onda je 10-15 min a ako je ovo o cemu @c3po prica, onda mozemo da se hvatamo za glavu zajedno jer to do sada nisam radio :slight_smile:
Ali i to mora da drug YT zna samo pravi KWi za trazenje resenja :slight_smile:

Pa nije Olaf mala beba da to pita. :smile: Razumio sam ga da pita ovo drugo.

Zna i naš Forum, ali samo naprijed. :blush: :o:

Nažalost, jesam :slight_smile: Kao što Đe’ronimo kaže, hoću potpuno novi sajt koji neće imati povezanosti s trenutnim. Nakon ovog klipa sve mi je jasno, šta više bio sam tu, ali sam iz nekog razloga mislio da je to pravljenje poddomene :smile:

1 Like

Još bolje je tako Olafe, manje posla i sve je brzo i jednostavno. :blush:

Addon domena i jeste poddomena tvoje glavne domene na serveru, ali nema potrebe da se opterećuješ time u ovom trenutku. :smile: Napravi tako. :o:

1 Like

Zapravo, ništa mi nije jasno, ali bitno je da radi :smiley:

1 Like

Sve 5 Olafe, polako. :blush:
Evo, da si odmah ovako postavio i title topica, odmah bi znali o čemu se radi. :+1: :blush: :o:

1 Like

Uredu, kako sada da domenu koju sam kupio i ukucao u polje 'New domain name" povežem? Odem na namecheap i tu unesem nameservere od hawkhosta?

Tako je. To na domain registru, a na hostingu addon domenu kako smo rekli gore (Jeronimo). :smile: :o:

Rekoh ti ja :smiley:
Ako se ne snadjes, javi se ujutru.

2 Likeova

Kada mi dotuži ponavljat proces i tražiti gdje pravim grešku, javim se :smiley:

1 Like

Dhared hosting. Hoćeš da kao primary domain postaviš neku novu? Može.

Da, da bude primarna. Ako imaš neki link kako to izvesti, dobro bi došao :slight_smile: Hvala @c3po i @Jeronimo034 na pomoći, stranica radi :smiley:

koji je hosting. Evo ja gledam godaddy ima gumb na Primary domain change, kliknem i ponudi mi da odaberem bilo koju od domena koje posjedujem kod njih

Hawkhost, a domena kod namecheapa.

hmm, mislim da prvo trebaš prenijeti domenu na Hawkhost. Nisam siguran.