Prebacivanje Ruby on Rails site-a

Pozdrav,

koliko bi naplatili prebacivanje jednostavnog Ruby on Rails site-a?

Lp

Prebacivanje sa ruby on railsa na nesto drugo?

Koliko site ima controllera, modela i template-a?

Isto koliko bi i naplati seljenje covjeka iz Zagreba…

???

Da možda nisam naveo baš puno informacija, ali iskreno nzn baš puno o Railsu, tako da sam ovdje počeo. Inače je taj site hostan na AWS, mi bi ga prebacili na Tsohost.

Iz Tsohost-a su nam rekli da podržava verziju

Supported versions are:
— Ruby —
ruby 2.0.0p648 (2015-12-16) [x86_64-linux]
— RoR —
ror gem 2.0.14.1

Inače radim Wp development, pa me zanima jel to slično, zipanje fajlova i baze ? Jel treba neki egzotični server da to proradi sve?

Fala

1. Moras vidjeti koju verzija ruby-a i railsa se koristi kod aplikacije
  2. Ista stvar kao i kod php-a sa frameworci, ako nije odredjena verzija za app, banana
  3. Ima nekoliko servera za ruby on rails

Vidi ovdje

Migracija je slicna, samo sto moras instalirati gemove na serveru koji se koriste u app i bas odredjene verzije.

Fala, kompa, dosta si mi pomogao. Da ti odmah kažem da pregovaramo o prebacivanju sa jednim momkom, i cifra se popela na 1k evra. Nzn jel to realna cifra, ili smo mušterije ali vidjet ćemo hoće li biti šta od toga.

Kaj misliš, jel to normalna cifra?

Sve ovisi koliko je posla i zezancije:

1. Instalacija ruby-a odredjene verzije
  2. Instalacija railsa odredjene verzija
  3. Instalacija gemova
  4. Instalacija i podesavanje web servera
  5. Podesavanje certifikata i ostalo
  6. Instalacija baze
  7. Migracija baze
  8. Migracija podataka
  9. Testiranje

1 k eura i nije tako puno za ovaj posao.
Ako racunas da je satnica 50-70 eura, postavi si pitanje da li se ovo moze odraditi u 20 h, ili 2.5 radna dana.

A koji je razlog da se micete sa aws-a?

Mutni poslovi, preuzimamo klijenta, a nismo si baš na ti sa tehnologijom. Tako da nije do aws-a.

Ja bi na vasem mjestu ostao na aws i naucio malo o njemu, a manje o prebacivanju sitea. Imat cete vise koristi od toga nego od prebacivanja sitea, a 1k € za taj posao je malo jer ce se sigurno oduziti na vise od 2, 3 dana.