Prebacivanje sajta sa poddomena bez gubljenja rejtinga i Ad Sense

Ovako, hoću da prebacim sajt koji je do sad bio na poddomenu, na potpuno novi domen.
I želeo bih da prođe što bezbolnije.
Ne bih želeo da se izgubi google rejting (koji je dosta dobar) a takođe već imam google Ad Sense podešen na tom sajtu (koji odlično radi).

E sad, ono što ja smatram da treba da uradim, a vi me ispravite ili dodajte ako sam nešto zaboravio

  • redirekcija svih linkova na novi domen
  • redirekcija svih slika na novi domen
  • redirekcija svih attachmenta na novi domen
    Pretpostavljam da će se rejting sigurno izgubiti, bez obzira šta ja uradio.
    Možda je čak i bolja varijanta da na taj novi domen ubacim malo sadržaja, pa da stoji dok google ne indeksira?

Ostaje pitanje šta uraditi sa Ad Sense?
Pretpostavljam da u AdSense treba da dodam taj novi domen.
Ali AdSense ga verovatno neće odobriti ako nemam dovoljno poseta.
Biće redirekcija sa starog na novi, ali ne znam kako će google to da prizna.

A AdSense oglasi su na svakoj stranici i to ne mogu da brišem. To je sad veliki posao.
Jel bi bio problem da ostanu google ads takvi kakvi su, iako je sad sve na novom domenu?
Ili šta da uradim po tom pitanju?

Da! Trebalo bi da u Adsense dodaš taj novi domen

Adsense odobravanje ne zavisi od broja poseta .Eto…ja sam pre mesec dana pokrenuo potpuno novi sajt na engleskon sa gotovo nula poseta i dobio sam adsense.(Mada mi je nalog star 12 god)

Znači ne zavisi od broja poseta već od broja unikatnih članaka -tekstova, kako se sajt brzo učitava, linkovanje linkovi unutar sajta da imaš barem 30-50 članka (od 500-1000 ) Takođe na sajtu moraš imati GDPR, Terms and Conditions, policy privacy

Kako to na svakoj stranici :thinking: valjda jedan kod adsense oglasa postaviš i onda bi trebalo bi da se prikazuje na svim stranicama sajta (ako koristiš CMS platforme joomla ili WP

Mene brine šta će se desiti u međuvremenu.
Dok još nije indeksiran novi domen a stoje adsense oglasi od poddomena?

Inače ispunjava sve te uslove što si naveo. Jedino nemam GDPR, Terms and Conditions, policy privacy. Wordpress blog je u pitanju.

Da, tako bi trebalo da bude :slight_smile: Ali nije. Na svakoj je ručno ubačen kod od oglasa. Još pre kad nisu ni postojali automatski oglasi. Pa tako ostalo.

Verovatno ti se neće prikazivati oglasi

E…vidiš to su jako bitne stvari po pitanju adsense oglasa odnosno odobravnja

Sad si me malo zbunio s ovime
Pa i pre (današnjih) auto oglaa (ako na njih misliš) koliko ja znam u WP se uvek ubacivao adsense kod pomoću plugina .

Onda plugin WP “izaci” oglas na svim stranicama posta (na primer ako si želeo na postu da ti se prikazujeu oglasi ) ili ručno se znalo dodavati kod iko zna gde treba dodati kod u (php fajlove WP)

Na svakom postu je ubacivan ručno google kod, bez plugina. Na različitim mestima. I čak nije uvek ni isti. Negde je multimedia negde tekst… Davno je to rađeno pa je zato tako ostalo.

Što znači, kako mi se čini da ću sve ja to morati ručno da brišem… Ili možda i neka ostane.
Samo deaktiviram taj poddomen kad mi odobre novi domen a kod nek stoji. A ubacim auto oglase nove.

Ako imaš taj stari kod u adsense nalogu možeš ga i arhivirati . Što se tiče ostavljanja starog koda da li će praviti problem sajtu ili adsenseu stari kod sa novim kodom zaista ne znam .

Najbolje je da kada ti odobre taj novi domen da vidiš kako će se to sve uklopiti u sajt stari - novi kod na sajtu i kako će funcionisati dal će praviti probleme tehničke prirode