Predlog sajtova za rudarenje kriptovaluta

Pokrenuo sam temu jer sam nailazio na sajtove koji nude rudarenje kriptovaluta preko njihovog sajta uz odredjenu proviziju.
Zanima me da li je neko to isprobao i kakva su mu iskustva,molio bi samo iskrene odgovore i bez davanja ref.linkova ako nisu 100% provereni sajtovi.
Isprobacu takve sajtove ako ih ima preko ref.linkova samo od starijih clanova foruma i podelicu ovde iskustvo.
Ref. linkove mozete poslati u pp a iskustvo podeliti javno.

vrlo sam skeptican prema tome. vrlo vrlo…

1 Like

Cloud mining pretezno jest scam upakiran u razne ponzijeve šeme, tako da oprezno.

1 Like

Isto ne bi preporučio.

Ako već želiš mine-aj kod sebe na kompu.

1 Like

Nema tu zarade, ni za onog što kopa ni za ovog što drži sajt (ili uzima proviziju).
Nekad bilo akutleno pre 10-ak goidna ali mislim da je prevaziđeno.
Postoje neki treće razredni coini koji mogu da se kopaju preko CPU ili coini za test mreže. Ali po meni to nema perspektive.

2 Likeova

Hvala svima na odgovorima.Znaci niko nista mnogo pozitivno o takvim sajtovima a posebno mi je vazno jer su odgogovori od ocigledno iskusnih clanova koji su odavno u IT zaradi,pa mi to dodatno uliva sigurnost jer nisam to nikada radio.

Tu opciju sam isto gledao ali tu trebaju neki rigovi koji se placaju i do 10k dolara i li evra ne znam ni ja koliko…pa ako ima neka jeftinija opcija a da je potrosnja samo struja i treba jak procesor…

Možeš majnati sa relativno prosječnom grafičkom karticom koju imaš u kompu ili sa procesorom.

Ali to ti je sve vrlo spekulativno jer ti je zarada, pogotovo sada u “bear” razdoblju uglavnom manja nego što će te doći struja.

Tu možeš provjeriti koliko ti je isplativo s obzirom na tvoju grafičku i CPU: https://profit-mine.com/

Onda moraš “pogoditi” što je dobro za majnat i što ima šanse porasti u bull razdoblju.

Ako si pogodio i prodao u pravo vrijeme onda ok, a možeš i majnat mjesecima i zaraditi manje od troška struje.

Zaprati na youtubeu neke minere koji se time bave i gledaj njihove videe kako bi naručio cake. Trebat će ti neko vrijeme da sve pohvataš.

1 Like

Mozda bi mi to bila i najbolja opcija da sam majnujem pa ako ne zaradim nego budu veci troskovi sam sam kriv,nego da me neko treci prevari preko sajtova.
Ako ima jos korisnih informacija i iskustava mozete napisati.
Svakako cu pogledati tutorijale i iskustva osoba koje majnuju.Hvala za info.

Ovo mi je neki krs od pc-ja sa kojim bi imao ovakvu zaradu.

pod uslovom da je tacno, eto za godinu dana jedne malo jace vecere

1 Like

A ne znam sta se gleda gornji Profit 24h ili ispod revenue 24h.
Ovo mi je krs od PC-ja imam i jace komjutere.
Shvatio sam,gornji Profit 24h se gleda kada se odbiju troskovi.

Iskreno, ne bih računao na neku zaradu od rudarenja više.

Point of work ili ti rudarenje je uglavnom prešlo na Point of Stake ili ti bolje kupi neke crypto valute koje se daju stakeati, vjerojatno ćeš više zaraditi jer nemaš neke troškove osim početnog ulaganja.

Ako te zanima mining kao hoby onda ok.

Uglavnom imaš puno za učiti što preporučam ako ti je to područje interesa.

1 Like

Ja sam prije nekih godinu i pol rudario jedan crypto preko CPU-a. I u dva mjeseca je otišao u nebo ali nisam prodao kad sam trebao (pokupio bi 3k za dva mjeseca mineanja). Sad mi to negdje vrijedi nekih, ček da vidim… 61,88 $ :wink:

Nisam ni ja mnogo bolje srece sto se tice zarade i ja omasim i dodjem zadnji gde treba i kad je vec kraj.
Ma ta kupovina i prpeprodaja je zamorna i teska,znam ljude koji su jako mnogo ulozili na BTC pre par godina kada je pao pa onda opet pao pa izgubili a ne zaradili…
Mogao bi iz hobija ako nije veliki racun za struju,pa kao pecaros sta bude.Moracu prvo da zagrejem stolicu i pomalo ucim.
Inace na majnovanje se u Srbiji ne placa porez a na preprodaju placa,ako gresim neka me neko ispravi jer sam tako procitao.

nemoj trositi vrijeme na gluposti, uzmi neki kurs na udemy za 10$ i kreni ucit nesto koristi, nema od ovog vajde ako ne krades struju

2 Likeova

Moze li onda neka preporuka sta zapoceti uciti?