Predlog za zaradu u pitanju je novi sajt

A zbog čega publika sa Fejsbuka ne vrijedi? :smiley:

Recimo FB posjeta je odlična za native reklame…

Posjeta sa Gugla:

Gugl

Posjeta sa FB:

FB

Ima razlike, ali nije baš da ne vrijedi. :smiley:

1 Like

Već sam pisao na Forumu o tome, ako mislite dovlaciti Facebook publiku da vam klika AdSense reklame, nece vam se isplatiti, istestano, potvrdjeno a evo i drugi pisu skoro isto o tome.

Dakle, razlika je otprilike u 50% manjoj zaradi ako AdSense vidi da je neko kliknuo na reklamu a dosao je na sajt s FB-a.

Tri mjeseca sam testao na sve nacine sistem s dva sajta, jedan non-FB, drugi samo FB, onda sam sve miksao i ponovo vracao na pocetak i opet dosao na isti zakljucak!

Prvo gledaj kako ces dovuci posjetu, za zaradu ces lako ako posjete ima.

Ala ste zbunili coveka a samo je pitao predlog za zaradu.Ako ti je sajt legalan i unikatan tekst i sve originalno onda adsense,ako nije legalan i ima piraterije i copyright materijala,onda ove pop iskacuce mreze a vidi i adnov ili nativemedia…

Vrlo lako je povezati Adsense sa Wordpressom. Samo instaliraj jedan od plugina za adsense ili bilo koji ad inserter. Quick Adsense plugin npr. Ali prvo ti mora Adsense odobriti račun. Ako je sajt pristojan odobriće.

Ne kontam te. Na jednom sajtu si dobijao posjete sa gugla, a na drugi sa gugla+facebook… i na tom gdje si dobijao posjetu i sa Fba bio ti je manji CPC za klikove sa gugla? (jer naravno ako si racunao CPC/RPM overall, to ne znaci mnogo :smiley: )

28k posjeta… Google sa 6-7 reklama 11-12 evra… adnow sa dve reklame preko 20$ hahah

Kada bi se tako gledala visina zarade ako je sa gugla ili nije sa gugla,onda bi svi ovi silni sajtovi sto imaju brdo backlinkova propali,jer im poseta nije sva sa gugla.

suma sumarum

lahko je dobiti posjetu sa fejsbuka ali adsense ne voli posjetioce sa fejsbuka tj. dokazano je da oni ne ulaze na adsense reklame … dobri su za native

SEO posjeta je zlato, pogotovo za adsense reklame i ako su posjete iz USA … samo što je mnogo teško dobiti takvu posjetu

dakle da li želite brzu jeftinu posjetu sa fejsbuka ili skupu i sporu posjetu za googlea … na vama je

ja bih izabrao posjetu sa googlea, sajt na engleskom … ko uspije razviti takav sajt, miran je na duge staze …

naravno to je moje razmišljanje … ne mora značiti da sam u pravu ali baš ovih dana razmišljam o nišama za adsense sajt na engleskom, cilj je sa USA posjetiocima biti iskren, pružiti im ono zbog čega su došli na sajt i pružiti im ono što su kucali na googleu … jedino je tada rpm najveći … plus što će se vratiti direktno na tvoj sajt ako im se svidi

Mora prvo prva opcija pa zatim vremenom kako sajt raste i indeksira se sadrzaj ide druga opcija,a sta ako bi ja uradio redirekt sa mog sajta na drugi sajt kako bi to adsense robot gledao.Ako posetioc dodje zbog sadrzaja na moj sajt isto ce kliknuti ili nece kliknuti na reklamu,dosao sa gugla ili FB.Naravno bolji je cpm kod organske posete jer gugl voli da se dolazi sa njega sto znaci da je on posecen.
Uvek je bolja gugl organska poseta ali ne moze to svako.

jeste, ali je dokazano da su posjetioci sa googlea “zagrijaniji” samim tim i veća je vjerovatnoća da će kliknuti na reklamu … posjetilac sa fejsbuka je došao na sajt zato što je na adu ili timelineu vidio tu objavu, nije je tražio već je naišao na nju … dok je ovaj na googleu baš tražio to što otvara

prati google sve, nisu njihovi roboti glupi :smiley: prije je nekad radio taj cloak … ne znam ima li sada takvih scripti

Evo ja sam kucao tv program i pogledao sam sta ima na tv programu a reklame su bile adsense i predlaze mi da se registrujem na propellerads,jer se logujem i gledam statistike na propellerads i registrovan sam.Evo usao sam preko FB i isto mi to predlaze.
Tu se mnogo gubi,jer nam prikazuju na adsense reklame koje nas ne zanimaju,ja sam registrovan na propellerads i necu ici ponovo da se registrujem sto znaci da je reklama uzalud prikazana.

to je do advertisera … dakle do propelleradsa … oni retargetiraju … vremenom će prestati kada vide da tu nema konverzija … ali imaju dovoljno para da mogu prosuti određenu svotu na postojeće korisnike

Ali ni jedan nije došao da klikne na reklamu :smiley: obadvojica su došli zbog nečega, ovaj prvi jer je na Guglu tražio kako smršati a ovaj drugi na FB da ubije vrijeme i pročita neku glupost. :smiley:

Jedina razlika je ta što Gugl može servirati reklame povezane sa ključnim riječima koje je posjetilac tražio pa zbog toga da bude više klikova (u teoriji zbog toga je ujedno i veća zarada), ali to nikako ne znači da Gugl ne voli posjetu koja dolazi van njihovog pretraživača, to nema logike :smiley:

Evo sad sam tražio “kako smršati” i otvorio sam preko 20 rezultata sa prve strane, za samo jedan oglas (prvi rezultat u pretrazi) se može reći da je relevantan, sve ostalo nema nikakve veze sa traženim terminom i samim time ne vidim kako može biti veća zarada…

Screenshot_7

Screenshot_1

Screenshot_3

Screenshot_5

Ne znam, možda su kod drugih relevantniji oglasi, možda je i zbog toga što mi je većinom uključen adblock…

Uglavnom teško je te stvari istestirati pa tvrditi da je neka drastična razlika u zaradi. Trebalo bi više miliona pregleda (na jednom sajtu) kroz neki duži period i sa Gugla i sa FB da se uporedi zarada.

Ako neka ima takvu statistiku bilo bi dobro da podjeli. Kod mene je daleko veći procenat posjete sa FB (a i dugačak je period) pa možda nije dobro za uspoređivati…

Posjeta iz Srbije…

Sa FB:

Sa Gugla:

Pa ovo kod tebe nesto malo 0,21 i 0,24 pa veca je na popads cena na 1000.Ali eto dokaz da nije nista vece preko gugla nego FB vec cak obratno ovde veci cpm preko fb.

To bi trebala da bude prosječna zarada po oglasnoj jedinici, ne ukupna zarada na 1.000 pregleda za sve oglase… i ne 0,21 i 0,24 nego 0,06 i 0,16 :smiley: Neka me neko ispravi ako griješim…

Da to je to,ja vidim kod mene dosta veci cpm na adsense al iipak vidis ucestalost klikova je veca sa gugla.

Opet zavisi od države. U ovom slučaju (kod mene) veća je učestalost klikova sa FB kad je posjeta iz Srbije u pitanju…

Pa za tvoju sliku pisem,kod tebe pise da je sa gugla ucestalost klikova 2,36% a na fb 1,62% ali je rpm veci na fb.

Da u pravu si. Ukupna učestalost klikova za sve zemlje zajedno jeste veća, ali samo Srbiju sam gledao jer odatle ima najviše posjeta, mada je i to malo za usporediti 179k (Gugl) i 8 mil. (FB).

Uglavnom (barem kod mene) nije drastična razlika u zaradi u korist Gugla kao što mnogi tvrde.

1 Like

NE! Fino sam napisao da sam testirao razdvojeno, a onda treci test sve zajedno na sajtu koji je inace imao uvijek sve vrste posjetilaca. Ovaj sajt koji jedino i iskljucivo od pocetka gura samo Google posjete to i sada radi i primjetna je razlika u zaradi u odnosu na FB ili FB+Google posjetioce.