Predlozite mi panel za vps

predlozite mi panel za vps a da nije vestacp i aapanel, a da ga nece zajebat na svakom updateu

po mogucnosti da je minimalistican (za 1 core, 2gb ram, kvm)

Ne treba ti panel. Rucno slozis.

treba mi panel, ne zelim rucno da slazem

2 Likeova

VestaCP je jednostavan, pa ne znam što da predložim po tom kriteriju. Ja koristim Virtualmin i jako je dobar. Konkretno, najbolja mi je opcija Virtualmin + CentOS 7.
Imam jedan na Ubuntu, ali se kod njega znaju stvari polomiti

1 Like

Vestacp je zastarila, jedino dobar fork je HestiaCp.com ali i on na svaki update se vise pogorsa nego sto se popravi.

Virtualmim sam instalirao na ubuntu 20.04 i imao je problem sa FCGid, php je fajlove downloadalo umjesto da ih pokrene.

Sad jedino da ga probam na centos instalirat, mozda je drugacija situacija.

Dobio sam besplatnu directadmin licencu od provajdera, ali ta skripta nije bas za vps sa 2gb rama. To je vise za 4gb+ ram servere.

Ako se dobro sjećam, i kod mene je radio slične probleme. Umjesto da otvara stranice sajta, on svaku stranicu spremi kao php. Vratio sam stariju Ubuntu verziju. Ne da mi se zezati, a ostale sam sajtove prebacio na CentOS koji jako dobro radi. CentOS 8 nisam isprobao, opet, ne da mi se zezati.

1 Like

Mislim da bi za mene bila ok --minimal instalacija, da ga ne zagusi ClamAv i ostale gluposti


Koristim ga vec 8mjeseci.
1 Like

razmisli o openlitespeed tehnologiji i cyberpanelu, postoji cyberpanel free i cyberpanel enterprise

koristim na google cloudu kombinaciju openlitespeed, cyberpanel + centos 7 … nikakvih problema

1 Like

Mnoge sam isprobao i svi imaju nekih mana.
Za sajtove od kojih se zaradjuje ne vidim problem da se plati za cpanel i sve fino radi

1 Like

@Delija Potpisujem ovo sto si napisao!

Ogradjujem se samo u slucaju da nisam razumeo sta covek zapravo trazi.

@delija nije problem u novcu, problem je sto si sa cPanel shared hostingom ogranicen za neke druge skripte koje zahtjevaju drugacija podesenja servera.

nećeš naći panel koji sve podržava, panel ćeš morati birati naspram onoga šta ti je potrebno :smiley: