Preglednik za HTML 5 i CSS3

[color=“Navy”]Bok društvo !
Evo koristim novi Firefox 4 i sasvim sam zadovoljan podrškom.
Izgleda da je zaista solidno napravljen.
Vjerojatno je danas najbolji pretraživač koji pruža sasvim
zadovoljavajuću podršku za HTML 5 i CSS3 koji su zaista
puni noviteta i koje ćemo sve više koristiti u budućnosti.
Da bi se to malo bolje sagledalo ja sam napravio jedan mali site tom tehnikom na dolje navedenoj adresi.
pozdravi[/color]

Firefox je nekad bio najbolji pretraživač, u zadnjih 7-8 mjeseci je čak dosta lošiji (pogotovo sporiji) od ostalih. Chrome, Opera, Internet explorer 9 su trenutno puno brži i stabilniji, rade fluidnije. Tržište isto tako reagira na to (dosta sporo naravno, jer takve promjene zahtjevaju vremena), pa već sada gotovo godinu dana mu market share pada, pojavom Chromea FF naglo gubi bitku, a sad još i kad je izašao IE9 predviđam mu netscapeovu sudbinu, da stvar bude još gora Mozillin glavni sponzor bio je, (dali je još?) google, koji sad ima svoj chrome tako da FF ide lagano u 3pm. Zato ne vežite se za alate nikad :)) koristite ono što najbolje radi, čim ne radi najbolje uzmi drugi alat i aj bok :)), a FF trenutno radi poprilično loše (u usporedbi sa konkurencijom)

Odmah poslije Opere, dodao bih… :slight_smile:

Zasluženo, također samo nadodajem…

Polako ali sigurno ostavljam FF na strani i počinjem potpuno koristiti Chrome.
Do nedavno sam Chrome koristio za developement a FF za time wasting.
Mislim da trenuntno nema neke razlike između Chrome-a i FF-a, kada su goli…ali razlika postaje vidljiva instalacijom raznih plugina.

Chrome je brži,stabilniji i pruža izvrsnu podršku developerima.