Prelazak sa jednohg hostinga na drugi

Pozdrav,

Moje pitanje glasi: Ako hoću sajt da premjestim sa jednog hostinga na drugi, da li je potrebno brisati domenu sa staroga hostinga ? I da li u tom procesu prolongiranja sajt prestaje sa funkcijom iako se nalazi u addon domain na starom hostingu?

Nadam se da ste me razumjeli.
Hvala.

1.) Ne moraš je brisati.
2.) Da, site “prestaje raditi” sve dok se domena ne prolongira 100% na drugom serveru.

Tako sam i mislio, ali mi sad čudno. Dva sajta prebacam, ali naslovna stranica i dalje radi. Dok na druge stranice izbaca :

Not Found

The requested URL /automobili/ was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Vjerojatno se ukeširala u preglednik.

E ne znam koji joj je đavo. Ali se otvara svuda. Sačekaću dok sve prolongira. Ako se to ikad desi :slight_smile:

Da, pusti neka sve sjedne na svoje pa onda vidi. Ne bi trebalo duže od 24h.

Sve dok se domena ne prolongira tebi u DNS recordu pise DNS od starog hostinga i stranica ti idalje radi na starom hostingu …

To me je zanimalo, jer vidim da na jedan radi samo početna. Dok na drugi rade sve stranice. Pa reko bolje da se raspitam. Hvala na odgovorima. NAdam se da ću uspjeti u svojim namjerama :slight_smile: