Prepad Kreditna Kartica za Placanje na Internetu

Potrebna mi je proceduralno (lol) sto jednostavnija prepaid kreditna (da “sto manje pitaju”) kartica da mogu placati narudzbe online. Da stavim lovu na karticu i trosim dok ima, kad nema stavim opet itd…

Moze preporuke nekakve kojeg providera/karticu izabrati?

jedino što mi pada na pamet su gift poklon kartice, dobiješ ih odmah na šalteru u banci, potpišeš jedan-dva papira i et

https://www.bbi.ba/bs/stanovnistvo/visa-gift

provjeri i kod unicredit, možda i oni imaju neku gift karticu

ovo sve ako iz bih

Revolut, kratko i jasno :slight_smile: za svaku kupnju možeš kreirati novu virtualnu karticu koju nakon korištenja izbrišeš…

3 Likeova

Ja zivim u BiH, koristim NLB karticu. Imam je vise godina, cak sam 2-3 puta uzimao novu zbog isticanja. Dopunim, platim, i tako stalno, nisam imao nikakav problem do sada. Ne sjecam se procedure pri dobijanju kartice, ali znam da nije nista posebno, u suprotnom bi zapamtio… :slight_smile:

Nisam znao da se to moze…fora.
Prakticki jedini način za pravu sigurnost … jer sve ovo su “debilane” da se trećoj strani daju svi potrebni podaci da nas terete po računu kad god požele…

…i još mi je najveći apsurd da su ti potrebni podaci vidljivi na kartici, tako da ako nam netko snimi karticu negdje…može ju počet lagano cuclat.
Znači sigurnost je ravna nuli … ali zato kad koristimo online banking onda nas traži 100 puta da kucamo token…kao od toga ćemo biti sigurni.
Koji je to cirkus … s jedne strane sigurnost nula, a s druge strane sigurnost ko da se polijeće na mars. A lanac je ionako slab koliko je slaba najslabija karika…

Ovo je rjesenje, hvala.

Može se, ne znam jel svi imaju mogućnost jednokratnih kartica ili su neki dobili, a neki moraju platiti… Ja imam jednokratne iako sam korisnik besplatnog računa, a kad stisnem za pogodnosti premiuma, navede mi “besplatna virtualna kartica” :smiley:
U revolut aplikaciji možeš blokirati fizičku karticu privremeno, trajno, možeš blokirati beskontaktno plaćanje, podizanje novca na bankomatu… A kad neka stranica ima 3d secure, ne trebaš tražiti u aplikaciji gdje piše token, nego normalno upišeš podatke o kartici i na mob ti dođe obavijest, klikneš ju, logiraš se u aplikaciju i potvrdiš da je to tvoja transakcija… Meni je to jednostavnije nego pisanje tokena :smiley:

Imaš jednu besplatnu virtualnu, valjda ih se sa premiumom dobije više, idk…
i btw. nije kreditna već debitna kartica, al ok, vjerujem da je Track to i tražio…

1 Like

Znam za tu “običnu” virtualnu, govorim o jednokratnoj kartici, platiš njom negdje i revolut ju poništi i u aplikaciji izbaci novu. Znači ne trebaš ju ti obrisati pa zatražiti novu, nego revolut sam to napravi

Vidim da sam pod pogodnosti premiuma napisao “besplatna virtualna kartica”, mislio sam na "“besplatna jednokratna virtualna kartica”, kao što sam i na početku posta napisao.

sad tek kužim razliku između tih dviju, tnx :slight_smile:

ja korisitm skrill godinama…prihvaca apsolutno svugdje,cak sam google developer acc platio sa tom karticom… mozete ju imati virtualno ili fizicki…mislim da fizicka kartica oko 10 eura kosta i to je to…ali ni on više ne funkcionira anonimno…zadnje što sam koristio a nije zahtjevalo oib je bio crosscard,ali i on se legalizirao …