Prepaid bankovna kartica i otvaranje PayPal računa

Pretražio sam forum i našao neke teme vezane za ovu ali to su zastarjele godine otvaranja, a tehnologija i poslovanje se brzo mijenja.

Zanimaju me iskustva korisnika u Hrvatskoj u zadnja 3-6 mjeseci.

Planiram o nekoj od banaka (ZABA, HPB …???) otvoriti trajnu prepaid karticu ali tako da na osnovu nje mogu otvoriti PayPal račun ako je uopće moguće.

Dakle, bankovna kartica koja bi se mogla eventualno verificirati sa PayPal računom i koja ne može u minus, već možeš potrošiti samo onoliko koliko imaš na kartici tj. na koliko si je limitirao.

Htio bi sa tom karticom imati mogućnosti (ako je moguće sve sve):

    • plaćanje kupljenog proizvoda, putem Paypal računa?
    • direktnu kupovinu na web shopovima?
    • direktnu kupovinu na web stranicama koje primaju online plaćanje?
    • direktnu kupovinu npr. bangood, amazon, ebay i slično?
    • kupovinu na kioscima, u trgovini i slično?

E sada koju uzeti?
6. VISA Electron ili VISA Clasic ili MASTER CARD?

Naknada banci (ima li bez naknade?)
7. Da li banka naplaćuje vođenje računa (mjesečno) tj. dotične prepaid kartice?

Ovo mislim da se podrazumijeva jer bi tražio trajno vrijedeću
8. Naravno da se može vršiti doplata iznosa po potrebi u banci na tu karticu.

Možda nešto više savjeta i opcija koje ja nisam ovdje uključio, upozorenja zašto ‘DA’ a zašto ‘NE’ i slično.

Cilj mi je samo plaćati s njome a ako se može na nju povući novac sa PayPal računa tim bolje.

Ima li tko kakvih iskustava i savjeta (a da je iz HR).
btw: Izvinjavam se ako saam napisao nešto što djeluje “bezazleno” to je zbog neznanja i mnoštvo kontradiktornih informacija koje sam našao na internetu.

Iz prve ruke, 10 godina aktivnog korištenja:
Erste Visa Electron povezana s deviznim multivalutnim računom završava ti sve što trebaš za PayPal.
E sad, kvaka je što ne možeš imati Visa Electron karticu niti devizni račun ako nemaš kunski račun kod iste banke.
Troškovi su smijeh: Devizni + kunski račun + Maestro + Visa Electron + NetBanking = 15,00 kn mjesečno.
Mislim da u HR bolje nećeš naći.
LP

Dok sam pisao reply @ControlEng me preduhitrio :smiley:

Ja sam u Erste sa isto organiziranim racunima/karticom kao i on.
Mjesecno odrzavanje nisam ni siguran koliko je - nekih 10-20kn, skoro pa djabe :smiley:

@ControlEng
@Veritos
Hvala vam na javljanju.
Ja imam kunski račun u PBZ ali ne želim otvoriti Prepaid karticu tamo.

Želim istu otvoriti u nekoj drugoj banci (ako je to moguće)?

Ja imam PBZu Visu od tekuceg, prije sam imao od zira i koristim ih na PayPalu 10ak godina, za ostala online placanja i dulje.

Nisam siguran jel to moguce, najbolje ti je odes na livechat banke kod koje zelis otvorit i pitas.

Mozda da si prebacis onda i kunski u banku kod koje zelis ako ti ne daju samo devizni?

Danas sam bio u PBZ i informirao se. Kod njih nema mogućnost ‘prepaid’ kartice na način koji meni odgovara. Imaju samo poklon karticu.

btw: Dobio sam informaciju da ovo mogu zatražiti u ZABA ili ADIKO banci.
Ima li tko iskustva?

Kakvu karticu imas uz PBZ racun? 99% da imas Visu koja radi na PayPalu.

Da, ali ja želim “prepaid” karticu koju PBZ nema u ponudi (imaju samo ‘poklon’ karticu)

Moj prijedlog je revolut. Prebaciš s pbz kartice na revolut, na revolutu dobiješ visa karticu koja radi na paypalu, i ovo sve kaj si nabrojao je moguće, znači isto ko da imaš karticu neke naše banke. Dobije se visa, možeš uzeti fizičku (mislim da se jedino poštarina plaća), možeš i samo virtualnu uzeti gdje ti u aplikaciji pišu brojevi koje koristiš za sva plaćanja. Ja imam samo virtualnu jer mi fizička ne treba, koristim ju za internet plaćanja, a i kad bi imao neke novce na revolutu za trošiti u trgovinama, dodao bi ju na google pay i onda plaćao :smiley: Revolut ne naplaćuje vođenje računa, osim ako želiš veće limite konverzija, podizanja na bankomatima itd. Mislim da traje 5 godina, ali nakon toga se dobije nova kao i kod naših banki. Virtualnu možeš i prije zamijeniti besplatno. Tečaj im je super, kod aliexpressa mi je inače skidalo s kartice neš više nego kaj je pisala cijena u kunama, na revolutu skine u par lipa.

Malo mi je nejasan ovaj pojam prepaid kartica, kolko znam ekesh se reklamirao kao prepaid kartica, ali tamo nisi mogao doplaćivati nego baciti kad istekne. Meni ovo zvuči više kao da trebaš obični račun bez minusa.

To isto imas i sa obicnom Visom od tekuceg, ziro ili deviznog racuna. Ne mozes u minus i trosis koliko imas gore.

@blackeagle
Hvala ti na detaljnim informacijama (nadam se da će i drugima pomoći).

@NeedHelp
Hvala i tebi na željom za pomoći.