Preplavljen Idejama; passive income, novac stvara novac i ne samo to

Ali AI bot uzima u obzir svaku kartu koja se okrece na stolu, ne samo one koje on ima i to je botu puno lakse i brze za izracunati, a i ako uzmes u obzir da bot nema emocije koje vecinu nas natjeraju na poneki glupi ulog, bot je u velikoj prednosti, pogotovo na duge staze.

2 Likeova

Poker je cista matematika, govorimo o online pokeru gdje nema blefiranja emocijama, facama ili sta ja znam, ako protivnik blefira u odredjenim situacijama poker bot ce to zabiljezit i odna kasnije to naplatiti ako je slucaj.

Nedavno bio skandal da su poker botovi pokupili skoro 2 miljuna igrajuci midle stake. Sad si zamisli da imas bot koji igra low stake, pa on je bog i batina na tom levelu… i pri tome ne mislim da on mora biti savrsen…

Odmah da se ogradim, ti moras dati bazicne kriterije botu, pa odna ako ti sam neznas igrat poker do neke razine onda je tesko da ce bot radit profit, isto i sa svim drugim botovima, nije to plug and play.

A ja igrom slucaja imam vezu sa profesionalcima koji bi mi mogli pomoci oko programiranja mog bota…

Opet je to sve slabo dok nemas bota kojeg pokrece ogromno cudo i kojih zadnjih par godina svake sekunde odigra nekoliko ruku, i onda za godinu dana odigra par biliona ruku (bez preuvelicavanja) i onda nauci igrat… Self learning/teaching botovi, umjetna inteligencija

I opet takav bot izgubi 2015 od profesionalaca (ne najboljih u igri).

Takav bot se ne pravi kao bot koji na instagramu followuje i unfolowuje ljude ili tako nesto jednostavno.

Kako mislis izgubi od profesionalaca?
Poker je igra vjerojatnosti sto znaci da ce bot itekako puno puta izgubiti kada mu je edge minimalan, ali ce biti matematicki najbolji i bolji od svih profesionalaca, jer kao sto je Elon Musk rekao proslo je doba covjeka, ulazimo u eru robota, AI i botova.

Zato je i bot unistio igru Go, u sahu neznam kakvo je stanje ali znam da je prije bot igrao bok uz bok najboljima, tako i u pokeru vec sada vjerujem postoji bot koji to moze, samo to nije komercijalni.

Ja ipak ovdje pricam o malo slabijem botu kojeg bi ja naucio igrati a on bi na temelju mojih podataka onda odradjivao igru, naravno on bi isto pratio protivnike i ucio sto oni rade i na temelju toga napravio ono sto mu ja prije nego pocne igrat kazem. Ovaj bot nemoze igrat na high stake, ali na midle stake, a pogotovo low stake i naravnpo micro stake moze vrtjet pare bez problema…

u cemu to programiras

Pod programiranje mislim pravljenje komandi if then else u sucelju naravno. Da ima sposobnosti pravljenja poker bota onda vjerojatno nebi ni rzamisljao o runannju poker bota, jer jedan takav bot donosi vise para i manje rizika naravno, plus jos sama sposobnost toakvog programirnaja znaci da mogu proigramirat i druge jos vrijednije stvari…

1 Like

Sto se tice šaha odavno su kompjuteri oduvali coeka. Imas stockfish besplatni chess engine koji ima oko 3438 onih nekih poena sto koriste u sahu. A ovaj neprikosnoveni sampion Magnus Karlsen je rekorder medj ljudima sa 2840 tih poena. Solidan amaterski sahista mislim da ima oko 1500 tih poena. Ovaj stockfish racuna 70 ili 80 miliona poteza u sekundi.

No sto se tice pokera malo je drugacije od saha jer nema skoro nikakvih pravila. Pricam o holdemu I turniskom tipu igre sa 6-9 igraca za stolom. Lako je bota za sah napravit dje imas pravila I najbolje opcije I sagledavanje kombinacija kako mogu da ispadnu dugorocno. U pokeru ne znam kako bi to moglo jer isti potez protivnika moze znaciti razlicite stvari I ne moze se sagledati sta ce biti pogotovo sto to nije jedan na jedan. Ja ne mogu zamislit da bot pobjedjuje na nekom turniru u holdemu. Moguce je npr u holdemu jedan na jedan dugorocno bot moze praviti pare, ali turnirski ne kontam kako moze bot uspjesno igrati.

Zaboravi poker bot, okreni se necem konkretnijem, imas igraca vrhunskih koji na iste karte ne odigraju isto, vec postoji 10 raznih varijanti sto ce uciniti. Prevelik je to AI da bi ga sam razradio, od toga gdje ko sjedi, koji su blindovi, stake, vremena jel turnir ili cash game, bla bla, previse varijabli da bi bot to pokupio, pogotovo takav opseg posla nije za jednu osobu cak ni za manji tim… Taj bot ni nakon 10k odigranih partija nebi mene mogao pobijediti jer mi ne moze citati misli, mozda mi se pripisalo pa mi svejedno jel izgubio ili ne, nema se obrazac ponasanja u pokeru, fora je samo pobijediti nisu cak ni matematicke sanse bitne, koliko intuicija…
Uzmi drugu neku ideju iz biljeznice, i razmisljaj realno, a ovo zaboravi :slight_smile:

tak sam ja pocel 2007 brijat o zaradi na internetu… paid to click paid to surf… bez znanja o programiranju ili webu…u medjuvremenu naucih dost toga… radil sam ko prevoditelj ko ocjenjivac stranica…ima par kljucnih stavki da budes upsjesan… prvo da skuzis kaj se trazi… onda da unajmis druge da rade to za tebe… i na kraju da ponovis…druga opcija je da radis za druge i budes jako uspjesan tj produktivan (rijec koje se uzasavam hehe) i nikad ne mrdnes…prvi korak se moze cinit trivijalan ali zahtjeva neko iskustvo (iako ni to nije uvjet ak si genijalac ko gajsak)…nisam procito nikakve knjige iako sam zavrsil kem ing (knjigovodstvo i ostala drzavna davesanja su trivijalnosti)… treba uhvatit priliku koja ce ti dat iskustvo za prvi korak…imal sam srece-upo u pravi biz, naucil sam zanat i sad mi je haj lajf… ovo mi zvuci sve ko za ispovesti heheh

2 Likeova

Nije smak svijeta ako bot izgubi jer je do tad dobio hrpu ruku. I ne saljes bota na turnire da bi se hvalio kak imas bota, nego na sit n go stolove gdje ti zaraduje lovu.

Mislim da Schiff najavljuje sve dok ne pogodi, kao i većina drugih. To je slično kao i oni koji kažu da kriza sigurno dolazi, ali ne znaju reći kada točno :smiley: Da kriza dolazi zna skoro svatko, ali ne znaju da li će biti 2019., 2020, 2025., 2035. ili neke druge godine :slight_smile: To nije ništa više od otkrivanja tople vode. Ništa bolji nisu niti ovi koji svake godine najavljuju da dolazi iduće godine sve dok ne pogode.

Ja već dugo govorim da dolazi 2019. i sad kad je došla ta godina to potvrđuje i ne ograđujem se. Možda ispadne da nisam bio u pravu i prihvatit ću to, ali ja sam uvjeren da je 2019. godina kad će početi sranje.

1 Like

Poker igrac koji u istim situacijama igra razlicito mlati praznu slamu i ako je na vrhu na njemu nece ostat dugo.

Neznam koliko razumijete poker, u njemu se ne igraju karte vec range. Bot kalkulira svoj range sa protivnikovim rangeom i na temelju toga odlucuje dali je to profitabilno ili ne.

Pot limit omaha turnir navodno osvojio bot, pazi bot, on je igrao i early turnir game, midle play, late play, final table i na krjau h2h i jos sam masu toga preskocio, i pobjedio… Po pisanju ovdje bi ispalo da on nema nikakve sanse, sad najednom osvojio, znaci ima sanse.

No i dalje se nezna njegov ROI kao i ROI bilo kojeg igraca jer jedan turnir, 10 turnira ne znace nista, treba odigrat 1000 turnira i onda se MOZDA moze nesto reci…

A botovi su popularni i imaju abnormalnu prednost nad svim igracima pa bi se usudio reci i onih regsa na low limitima, a to je vec prije netko spomenuo da oni igraju hladnokrvno, dok svi igraci bez obzira kako dobri bili moraju drzat svoje emocije pod kontrolom, a znamo kako su ljudi emotivni… Zato ja predvidjam da ce online poker prevladavat ovim novim verzijama neural network AI botovima koji uce sami. A igraci bas ko ovaj spomenuti sahovski prvak ce biti 1000 bodova nize ili nedaj boze da bot s sampionom ima 100 naprama 0.

Pot limit omaha je veća šansa da osvoji bot nego no limit turnir u holdemu, jer ima više čiste kalkulacije, više karata vidljivih više poznatih za kalkulaciju i normalan čovjek ne može sve sračunati u par desetina sekundi kao bot, prosto igra uključuje više matematike kao i ograničenja (pot limit) u potezima koje odgovaraju mašini. u holdem no limit turnirskom tipu igre đe za stolom 6-9 ljudi bot će pregorit od nemogućnosti išta da sračuna jer je previše nepoznatih varijabli.

1 Like

Kao sto sam rekao, onaj najbolji bot za poker je 2015 izgubio od profesionalaca, mislim da je tek u 2017 bila prva pobjeda… Ali pazi, to je bot koji zahtjeva ogroman hardware i radi na posve drugi nacin od klasicnih botova… Znaci on ne radi ono da izracuna prvo vjerovatnocu, nego on odigra milion partija i zakljuci vjerovatnocu na osnovu toga (djeluje glupo ali postoji objasnjenje zasto se to tako radi).

To je prava umjetna inteligencija, gdje on UCI. Botovi koji malo web majstori prave samo rade prekos kripte… oni NE MOGU nista nauciti, a kamoli simulirati par milijardi partija u roku sedmicu dana.

1 Like

Nije samo to prava AI. To je trening neuronske mreze, AI je ipak siri pojam.
Ali da, neuronskim mrezama postizemo viši stupanj AI …to si vjerovatno mislio :).

1 Like

Pregori i covjek. No kao sto kazem taj bot bi radio ono sto mu kazem i da vjerojatno ce doci u situacije gdje ce pogrijesiti i to nije problem, na micro i low stakes su svi amateri i svi grijese.

I naravno da bot nece pratit strategiju neku tamo izmisljenu iz vedra neba, nego ce pratiti strategiju koju koriste regsi, necu reci profesionalci, nego regsi, odnosno oni koji igraju regularno i znaju kako treba igrati te low limite i vjeruj mi tu nemas od cega pregoravat jer se uopce prakticki niti ne razmislja o protivniku jer o njemu neznas nista niti ces u kakvoj skoroj buducnosti ista znati, sad ga vidis i vise ga vjerojatno nikad vise neces vidjeti. Pricam o turnirima za par dolara…

Ja mislim da je jako jako jednostavno napravit bota (relativno jednostavno onom ko cesto prati botove) koji ce procjenjivat koliki value ima neka ruka. To je cista matematika… Problem je ponasanje drugih igraca

Ne razumijem sto znaci ponasanje drugih igraca. Pa bot ima iste podatke kao i covjek ako je nekog vidio prvi put nema pojma o cemu se radi, a imas pokertrackere koji prate i opet na turnirima je to nebitno jer su random ljudi amateri koje vise nikad neces vidjeti i o njima i njihovom ponasanju nikad nista neces znati, ali ako ih slucajno sretnes vise puta onda pokertracker moze pomoc i oznacit to igraca kao nita ili manijaka i onda po tom principu reagirat, jer stvarno na tim levelima o drugim igracima nemas sto razmisljati…

Pa kako se bot onda tu ponasa kad tek udje na sto? Kako sazna dal neko blefira ako se ne upeca par puta i izgubi para? Sta mu kazes da radi kad izracuna vrijednost ruke?

I sta kad izgubi par puta pare pa taj drugi lik ode sa stola.

Zainteresovao si mi za temu pa malo prelistah šta ima da se spominje od AI mašina za holdem. Spominju se Libratus i Deepstock i čini mi se da prava mašinerija stoji iza njih. Opet ovdje je u pitanju bar kod ovog Libratusa pravo učenje i razvijanje igre poslije odigranih bog zna koliko partija. I naravno u pitanju je igra jedan na jedan. Ja još ne viđoh AI da igra turnire. Baš bi volio pogledati kako AI igra neki turnir u holdem pokeru da vidim kako to izgleda. Ako ima proslijedi, ja ne nađoh. I da se razumijemo ovdje je priča o AI mašineriji ne o botovima.