Preporucite neki "payment gateway" s kojim ste imali iskustva

Molim vas, ko je koristio neke od payment gateway-a za placanje karticama, s kojim ste bili zadovoljni, neka preporuci, trebace mi ovih dana.

Ovisi sto zelis … da korisnici mogu placati samo jednokratno, na rate … koje kartice … koliko ti je bitna cijena. U firmi smo implementirati do sada payment systeme za preko 30 klijenata. Radili smo sa svim bankama … PBZ, RBA, ZABA, ERSTE … i s payment gatewaying od RBA, PBZ, ZABA, CorvusPay, PayWay (tcom), WSPay …

Ja i prijatelj smo koristili http://stripe.com , pravo dobar sad ne znam tacno kako ide to sve jer je prijatelj to registrirao…Imas i authorize,2checkout( kazu da je provizija ogromna) ali ovo za Stripe je provjereno i dobri su 100% , lahko se integrira forma za unos brojeva kartice , siguran su provajder…
Sretno

1 Like

Da, radi se o jednokratnoj kupovini karta za pozoriste, bioskop, opere, koncerete i ostale dogadjaje.
Te karte nisu preskupe, tako da bi bilo najbolje da provizija po transakciji bude najmanja.
Direktno bankarske sisteme ne bih, vec nesto poput ovih CorvusPay, PayWay, WSPay, Stripe, Fastpring, RBA, PBZ, ZABA ( 3 poslednja ne znam koja su).
Ja sam se iznenadio kad sam poceo da googlam koliko ih ima.
Za Stripe sam cuo da ga neki hvale po forumima, Fastspring kazu da je takodje dobar, al opet, nisam siguran.

@samirx taj sustav nema installments … odnosno rate. A one su jako vazne za neke klijente koji imaju pogotovo web trgovine sa skupljima stvarima. Vecina korisnika pri kupnji koristi tu mogucnost. … sve je danas na kredit i na rate :smile:

Isto tako … moze biti odvojno (barem za korisnike HR) buduci da su navikli da im placanje ide preko neke poznate banke.

Druga stvar je security risk … jer ta usluga koju si spomenuo iskljucivo nudi procesuiranja karticnih podataka putem stranice korisnika … sto znaci da moras web zastitit SSL-om … a i to opet nije sigurno jer moze netko doci do podataka tvoj accounta, postaviti backdoor i spremati karticne podatke.

EU regulativa je da se vise karticni podaci ne smiju obradjivati kod samih korisnika odnosno na stranicama trgovine, vec moraju biti preusmjereni na gateway pruzatelja usluga. Iz tog razloga barem koliko znam je prije godinu dana tcom (payway) povukao i ukinuo metodu direktne obrade na stranicama korisnika i sve forsira preko redirectom na svoj gateway. Isto tako i ZABA i RBA.

Zasto ne bih direktne bankarske sustave? Ako zelis sve jednokratno, super ti je od ZABE sustav. Nude Visa, Mastercard i Maestro. Za jednokratno placanje provizija je 3.6%, nema naknade ni clanarine ni upisnine. Isto tako i RBA … samo oni uzimaju 5% za svaku transakciju.

Ako ides preko gatewaya (tcom, corvus, wspay i sl) moras biti spreman na to da ce ti uz proviziju banke jos uzeti oni neki % ili mjesecnu naknadu za svoje usluge … u svakom slucaju prolazis skuplje.

Ako ne trebas american i diners … toplo bi ti preporucio da ides kod RBA ili ZABE … oni imaju sve sto ti treba, i puno ces jeftinije proci, ovako bezveze placas clanarinu odnosno fee paywayu, wspayu ili koga odaberes vec.

Ovo ZABE je platni sistem Zagrebacke banke :), ili gresim.
Meni treba za Grcku, jer ce racun i tamo da bude :smile:

E jebiga, trebao si to napomenuti :slight_smile: Uzmi onda neki internacionalni.

Skrill je idealno rješenje. Za primarnu valutu podesiti EUR, s obzirom da je Grčka u pitanju.

@in4hr imaš li možda više informacija o payment gatewayu od PBZ-a? Planiram uskoro otvoriti web shop pa bih najvjerojatnije njih odabrao. Prihvaćaju li amex i jesi li spojio njihov payment gateway na woocommerce?

Paypal s njim imas i mogucnost placanja karticama ili kao sto je spomenu @samirx Stripe. Stripe ima laku integraciju, a i povoljan je. Mislim da ima i payone ili tako nekako se zove njemacka firma, radi na principu kao i Stripe koji ima definitivno moju preporuku

Ja da sam na tvom mjestu koristio bih PayPal merchant.

@creatifcode @bc2
Da li se na Pay Palu moze nastelovati da ide odmah placanje karticom, kao prva opcija, da ne nudi logovanje?

Stripe, da li ima mogucnost placanja poput Pay Pala, da odredjeni iznos hvata sa sajta, vodi na stripe da se plati i opet vrati na sajt?
Pitam ovo za stripe, jer sam se sad registrovao i vidim neko unosenje produkta. Mozda je tu potrebno definisati odredjene produkte sa odredjenim cenama?
Tako mislim da je na Fast Springu.

To ne znam, al PayPal je najsigurniji i ima najbolji anti-fraud sistem. Jako tesko ga je zloupotrijebit. A tebi se ne isplati refundat non stop.

Stripe te kosta 2.9% + 30 centi za svaku uspesnu transakciju i nema mesecni fee kao sto je neko gore pomenuo. U slucaju refunda vracaju fee. Imas dve opcije, da ubacis njihovu formu za placanje na tvoj sajt ili ako neces njihov pecat onda mozes da napravis svoju formu. Kada se vrsi placanje ne redirektuje te nigde nego se unosi broj kartice i svi podaci direktno na tvom sajtu i sve se tu desava, ne salje te na Stripe nikada. I ti uopste ne dolazis u dodir sa njihovim karticama kao sto neko rece gore, nego je sve legalno, dobijes token od Stripe-a koji prosledjujes svom serveru i tako chargujes karticu, a Stripe cuva sve podatke. Najbolja opcija trenutno, a radio sam sa gotovo svim resenjima.

3 Likeova

Evo @shimi ti je vec sve odgovorio.

Hvala svima na odgovorima!
@shimi je dao najbolje resenje :D, valjda, probacu pa cemo videti.
Ako negde zapnem, javljam se.
Ova tema moze posluziti i drugim korisnicima koji dodju na sajt i traze slican odgovor.
Ako neko od vas otkrije neki dobar i jeftin sistem za placanje, neko svoje iskustvo, neka napise ovde.

Objasnio covjek sve , nema šta , sve je kako je napisano…

For new buyers, signing up for a PayPal account is now optional.
Customers enter their name and shipping address.
They’re prompted for their credit card, email address, and phone number.
(Optional) After reviewing their information, they may choose to save their information by creating a PayPal account to make future transactions faster.

Nije gateway per se, ali mozda ce neke od vas interesirati.

www.zaxaa.com

Koristim vec neko vrijeme za naplatu usluga i razlicitih paketa i moram priznati da je odlicno i povoljno rjesenje