Preporuka fontova

Molim ako netko zna par lijepih retro,vintage fontova koji podržavaju č,ć,š itd.

I ako može savjet kako da sam napravim slovo, do sada sam u fireworksu umanjiavo v pa ga stavljao kao kvačicu, ali mislim koristiti cufon za zamjenu teksta pa bih baš htio u več postojeći font samo ubaciti slova koja fale.

Mi smo na faksu radili u fontographeru.

Bacit ću pogled na taj program, u biti meni samo treba da u postojeći font nadodam naša slova.
Mislim da to ne bi trebao boti neki problem…

[quote=“suludi”]Molim ako netko zna par lijepih retro,vintage fontova koji podržavaju č,ć,š itd.

I ako može savjet kako da sam napravim slovo, do sada sam u fireworksu umanjiavo v pa ga stavljao kao kvačicu, ali mislim koristiti cufon za zamjenu teksta pa bih baš htio u več postojeći font samo ubaciti slova koja fale.[/quote]

Ovo je jedna od opcija za fontove:

S googleom znaš na čemu si, a i mozes vidjeti koji formati podržavaju naše znakove :slight_smile:


tu imas za web fontove

Defintivino

Čak imaš odmah i @font-face pakete koje skineš i ugradiš u svoju stranicu, a imaš i ove druge za koje moraš sam generirati @font-face paket, ali moraš paziti na licencu.

Gospodo hvala na preporukama, ali sam od datuma postanja doktorirao na temu fontovi.

ajde ti meni molim te reci kako da ja nađem i skinem neki ukrasni font sa hrvatskim znakovima. hvala