Preporuka macbooka do 500€

Dobar dan;

Pratim vaš forum već duže vrijeme ali bez neke aktivnosti do danas kad je i meni zatrebala vaša pomoć.
Prvi put se susrećem s macbookom prije 5 dana i realno sam očaran ios sistemom i došao sam na ideju da i sebi priuštim jedan do 500€.
Ja sam pronašao otprilike šta bi želio ali još uvijek nisam dovoljno upućen koji od navedenih izabrao. Moram naglasiti da bi laptop bio korišten najviše za internet, programe za uređivanje slika kao i programe za crtanje, dakle ne treba mi laptop za igranje igrica i sl. Laptop ne bih iznosio više od 5 puta mjesečno i većinu vremena bi bio spojen direktno na napajanje.

Macbook air i7 2012 450€


Macbook pro 17 i7 mid 2010 550€

Koji je bolji uzimajući u obzir omjer cijene i kvaliteta?

Unaprijed hvala.

Zavisi i od toga za šta se misle koristiti. Prvenstveno mislim na veličinu ekrana pa onda i rad za koji je potrebna grafička karta - na integrisanoj se ne mogu izvoditi kerefeke sa PS-om recimo.
Ovamo se slažu za MBA, čak i korisnici MBP-a (tog/tih modela)

Ništa ne predlažem već unosim dodatne varijable za pomoć (poteškoću :blush: ) pri odlučivanju. :slight_smile:

Ovaj Pro sto si naveo je prilicno star, tako da bih to zaobisao.

Air je u dobrom stanju, jedina mana je ekran od 11".Ako ti to ne igra ulogu, onda idi sa Air-om.

1 Like

Imam ti ja air 2013 god 8gb rama javi se na PM ako si zainteresiran ja sam uzeo sebi alienware pa mi je ovaj viška

Koja je cijena??

@

Da li se za ovaj 2014 isplati dati 600€

Ako je sve ispravno, ovo je dobra cijena.

520€ … 20 karaktera