Preporuka: Neodymum magneti

Nabavio sam neodymum magnete (kuglice). To je toliko zabavno da vam ne mogu opisati :smile:
Igranje sa ovim magnetima djeluje antistresno, razvija kreativnost…

Preporučio bih svima ove magnete, za zabavu, razbibrigu, protiv stresa i za razvijanje krativnosti.

Pogledajte kakve zanimljive kontstrukcije ljudi slažu sa ovim magnetima.

Ja isto imam neodmijske magnete…samo mrvicu veće :blush:

Par zanimljivosti ovako iz iskustva s njima:

Televizoru se približiš na 2m, pozeleni.
Ne želiš da ti se prsti nađu između dva dijela dok se isti spajaju xd.
Razdvajanje? Ja i frend smo dva djela razdvajali punih sat vremena smišljajući sistem špaga i poluga kak ih budemo razdvojili xd.

Spajanje? Dok mozgaš kak buš ih spojio…naizgled jednostavno pustiš da flopnu…a oni se zabiju tolikom jačinom da doslovice eksplodiraju. Scena je izgledala ovako:

…ovo je bilo popraćeno fakat glasnim zvukom, bljeskom i djelove sam skupljao i u drugoj sobi…dok je cimer zbunjen gledao wtf. se tu desilo xd. Tu sam shvatio zašto je prodavač rekao da radim sa zaštitnim naočalama dok se “igram”. Sva sreća, pa me nijedan geler nije dohvatio.

Uglavnom, nakon nekog vremena se počmeš bojati ovih magneta…jer ako ih kojim slučajem poneseš u grad…fakat bude zanimljivo kad se iznenada zaljepiš za neki stup sa đepom i magnetom koji vrišti iznutra “Daj željeza!!!”
Naknadno shvatiš da si ozračio sve dokumente koji su imali magnetsku traku…koje si unaprijed zapravo spremio podalje od magneta. Vjerovatno i hodajući ozračiš prolaznikove dokumente… …i tako to…zabavna igračka.

Ključ koji leti xd

6 Likeova

Stavi magnet na brojilo od struje i smanji račune :slight_smile:

1 Like

Novi satovi su napravljeni da se raspadnu u tom slučaju. (Tj. Izokrene se nešto unutra i sat stane) …a kazne nisu male.
Stari satovi nisu imali taj mehanizam…ali se zato mogu ispitati i može se lako ustvrditi da je sat bio izložen jakom magnetu. Jedino što neće nitko ispitivati…ako ne padne nikakva sumnja…

Čitao sam o tome …misliš da mi nije palo na pamet. :blush:

Ha, ha…
Treba biti oprezan, ipak su to najači magneti.

Kod TV-a pozelene jer na određenoj udaljenosti postaju prijamnici elektromagnetskog zračenja iz TV-a.
Ne smiješ ih držati blizu tehnike jer se može pokvariti. Naručito ne blizu informatičke opreme.

Doduše moji su premali da bi se njima ozlijedio ili nešto pokvario, ali ipak treba biti oprezan.
Npr, imaš u đepu jakne i u tramvaju se nasloniš grudima na baku ili dedu koji ima pacemaker - i ode pacemaker:)

Manji magneti su idealni za eksperimentiranje sa perpetuum mobile uređajima.

Inače, meni je magnetizam jako zanimljva sila. Jučer sam pogleda film Primer Fields, koji eksperimentalno ukazuje na kritične greške u modernoj fizici. Ispada da je elekromagnestsko polje uzrok svih fizikalnih fenomena u mikro-makro svijetu. Crne rupe i tamna materija su samo manifestacije elekromagnestskog polja. Preporučam ovaj film svatkome tko voli fiziku.