Preporuka php editora

Pozdrav. Prošli tjedan sam kupio skriptu kojoj bi trebao promijenit css, i još neke modifikacije. Pokušao sam sa Dreamweaver CS6 al nikako ne mogu napravit da vidim prikaz kakav bi se vidio u firefoxu. Pokušao sam sa dosta tutoriala, jednostavno ne ide…
Možete mi preporučiti editor koji će includat css.
Molim pomozite već pucam po šavovima :roflmao:

AptanaStudio

edit:

tu ne mozes vidjeti live css ali mozes ga sihnorizovati sa ftp serverom i tako raditi

Eclipse

Onda ne trebaš PHP već CSS editor?

skripta je dost komplicirana. php je sa 2 css-a
takodjer ima jave al to ne moram modificirat. baš se igram sad sa AptanaStudio, pokušavam server pokrenit

php trebam tekst editirat to ne bi trebao bit problem, a kod css bi mijenjao izgled.

Neće niti jedan, obično svaki ima svoj rendering engine koji nisu kompatibilni sa rendering enginom web preglednika. Najjednostavnije i najučinkovitije ti je instalirati neki editor: Aptana Studio, Eclipse ili meni za ovakve zadatke najdraži SublimeText i napraviti remote project u prva dva ili jednostavno u SublimeTextu otvoriti datoteku koja se nalazi na serveru i live editirati istu. Također bih ti preporučio instaliranje FireBug dodatka u Firefox preglednik, te u njemu napraviti potrebne izmjene, a onda iste kopirati u CSS datoteku. Kada imam nekakav takav problem, zadnje napisano je obično moj workflow.

A sad linkovi na spomenute editore:

Aptana - Aptana | Download Aptana Studio 3.2.2
Eclipse - Web Tools Platform (WTP) Project ili Eclipse Downloads
SublimeText - Sublime Text: The text editor you’ll fall in love with

Naravno sva tri navedena su Linux/Windows kompatibilna

Okey, puno hvala na brzim odgovorima stvarno ste super i od pomoći!
Javim se za koji dan sa krajnjim ishodom :smiley:

Ja već duže vrijeme koristim ovaj Welcome to NetBeans i za sada sam jako zadovoljan

NetBeans!

Zašto imaš 2 CSS fajla ?
Spoji ih u jedan.

I ja preporučujem Sublime (Sublime Text: The text editor you’ll fall in love with)… Odličan softver, dizajn mi je zapao za oko a i mnoštvo funkcija implementovanih u njemu…

NetBeans…