Preporuka softwera za animacije

Gledao sam ovaj kratki dokumentarac i jako su mi se svidjele animacije koje su prikazane u njemu

Koji software bi mi preporucili za tako nesto, ne mora biti toliko ispoliran moze i malo bedastiji ali da to sto jednostavnije i sto bolje odradi?
Postoji li neki AI za animacije koji to vec moze uraditi dijelove na temelju tekstualnih promptova?
Uglavnom sto bi preporucili, radio sam prije dosta na Adobe Premiere ali nisam After Effects samo za ovako nesto bi bila poprilicna kolicina posla hehe
Zato bi odabrao neki jednostavniji pristup ako ima…

Nije mi jasno jel ti treba program za 3d animacije ili za video montažu?

Za montažu bi preporučio CapCut koji ćeš skužiti za dan-dva a za 3d animacije imaš free Blender ili recimo Cinema 4D ali za njih će ti trebati godine-dve da ovladaš kvalitetom kakva je na ovom priloženom videu koji si postavio.

1 Like

Vise bi mi trebalo za animacije, montazu koliko toliko i znam kroz Premiere.
Ima zanimljivih stvari sto se daju odraditi i s ovim novim AI alatima.

1 Like

Dobri su ti AI video alati ali s njima ne možeš napraviti ovakav video za koji si postavio pitanje.

Morat ćeš pričekati još koju godinu :wink:

Nažalost tako je i još uvijek je nemoguće napraviti i mnogo jednostavniji video od onog primjera iz uvoda. :wink: A ovi videi gore su ipak odmah na prvu vidljivi AI videi koji znaju samo ići gore dole ili lijevo desno.

Evo meni treba naprimjer pola minute videa u prirodi, da je polagan prelet preko nekih stabala u šumi ili rub plaže na moru o koji se slijevaju valovi, dakle ne više od 30 sec ali koji ću moći spojiti u loop. Ne treba nikakav audio ni spikeri, to imam…

Ako ste koristili takav free software, molim napišite, ali naglasak je na onom boldanom. :smiley: :o:

Posudi dron ako nemaš i preleti preko neke plaže, tebi bar nije problem kad si dolje u Dalmaciji :wink:

Je, k’o da je to ‘Daj Mare ono nešto’… :smile: mada znam par kolega i s ovog Foruma koji imaju dron. Ako i ti spadaš među njih Goja, moguće je da dogovorimo neki deal? Imaš li i dozvolu? :slight_smile:

Dron je inače prava stvar i već predugo o tome dvoumim, nije sam dron nikakav financijski problem, nego sve ono što ide uz njega.

Po svemu sudeći ću prije toga uspjeti iskemijat’ nešto s AI. :blush: :o:

Nažalost nemam dron ali uvijek netko zna nekoga, nije to problem raspitat se okolo.
Više je problem dobiti dozvolu za snimanje i to.

A ako ti treba samo jedan dva snimka onda ti je opcija i kupiti stock video.

A koliko vidim ima hrpa i free videa ako ne tražiš baš specifičnu lokaciju:

https://www.pexels.com/search/videos/adriatic%20sea%20bird%20eye%20view/