Preporuka za Business hosting

Htio bi kupiti kvalitetan server za tvrtku gdje bi hostao cca <7 stranica koje bi bili ww.
O linux/windows konfiguriranju servera nemam pojma ni volje učiti pa me zanima jel se taj dio šta može preskočiti?

Neki dedicated server koji ima dobar balans cijene / kvalitete (negledam u svaki dolar ali naravno nećemo se razbacivati )

www.stablehost.com - plan Pro sa lokacijom Stockholm Sweden cluster.

Preporuka za Knownhost, u 10 godina nisam sreo bolju podrsku. Managed usluga, cijene povoljne.

Hvala provjerim…

Može neki kratki review VPS vs Cloud vs Dedicate?

moja preporuka … veesp.com … od juna 2016. sam kod njih, koristio i hdd vps i ssd vps a evo sad i dedicated

ruska firma, serveri u rusiji, podrška odlična, mislim da nigdje nećeš naći jeftinije, dakle imaju svoj datacentar, znaju šta rade i zaista dobiješ ono što platiš

koristio sam nekad i knownsrv … knownsrv.com … drži Kruno, momak iz Hrvatske, podrška odlična, serveri stabilni … prebacio sam se sa njih na veesp samo zato što je veesp jeftiniji :smiley:

1 Like

Ja sam se davno jos tamo 2000te ili tu negdje ne sjecam se seljakao sa tih hostova, od kad sam dosao na DO samo placam mjesecnu rentu. Podrska? Kakva podrska, ni neznam gdje se nalazi podrska, u svih ovih godina nisam ih jednom kontaktirao.

No to je zato sto oni nude samo VPS i dalje je sve na tebi… Tak da to tebi bas nije OK. Ali recimo uzmi radje neki VPS managed nego dedicated server, to je bolje za web… Ali prije toga se ispitaj koje su usluge u tom managed hostingu jer mnogi ne nude nista specijalno pa opet onda imas problem…

Vazno ti je da optimiziraju server za tvoje zahtjeve, ako to nude onda ih uzmi ako je managed da samo defaultno sloze sve onda prekoci…

Namecheap!

(20 karaktera)

@korisnik9758789

to nije managed, a nisu bas ni jeftini jer SSD 16 kosta 100$ a recimo kod hetzner cloud i to sa duplo vise diska samo 30€

AIOP.
znakovi znakovi

Ponuda poslana na pm

zašto si mene našao :frowning:

AIOP je firma za poslovne ljude i webmajstore. Cijena umjerena kvalitet vrhunski. Tražiš poslovne web alate? Pa ja ti ih nudim. Nećeš naći ništa bolje.

malo gledam i možda je moje rješenje zasad VPS bar za prvu godinu poslovanja + naći nekog tko će mi sve to podesiti… Jer nakon malo više razmišljanja i čitanja vidim da će mi dedicate server za prvu godinu većim djelom biti neiskorišten a uvjek je lako se prebaciti s jednog na drugi…

Dal VPS ima ograničenje za broj stranica i domena koje mogu koristi na jednom “hostu”

Nema. Barem koliko ja znam. VPS je tvoj virtualni dedi server. Ograničen si resursima, kao i na dedi serveru. Ograničen si i uvjetima poslovanja, brzinom linka i svim drugim tehničkim specifikacijama

hetzner je managed?

/ontopic

sada sam se sjetio još jednog hostinga, mislim da nude managed vps servere

https://coolicehost.com/

i njih sam koristio neko vrijeme, imam samo riječi hvale za njih

Nisam gledao ali vjerujem da imaju. Ja koristim unmanaged. Meni sasvim ok, sve radi i po povoljnim cijenama.

Nude shared hosting pakete: https://coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html samo što eto tako reklamiraju jer u suštini ti paketi su djelimično izolovani od drugih korisnika, nije baš VPS u pitanju. I ja sam ih koristio godinu i nekoliko mjeseci i za te pare nije bilo boljeg, međutim ne mogu da se sjetim koji je bio razlog prelaska na Knownhost VPS. Mislim DDoS napadi koji su trajali mjesecima.

Neki nude managed VPS sa npr Wordpress instalacijom za samo jedan sajt, standardni VPS paketi nemaju takva ograničenja.