Preporuka za dedicated server?

Upravo sam naručio još 1 server kod Hetzner.de i server je online za 5 minuta.

Nevjerovatno brzo.

Preko hosta u mojem signature-u dobijete server u Hetzner datacentru za jeftinije nego da ga uzimate direktno od tamo plus odlican i vrlo brz 24/7 support na engleskom jeziku kojeg Hetzner nudi samo na njemackom.

Isto tako imaju i akcije za jedan besplatan mjesec, za koje kupon mozete pronaci na njihovoj web stranici :student:

Ja koristim jedan paket hostinga kod njih i podrska je odlicna a brzina to jos nisam nigdje vidio osim kod nas u Infonetu

[quote=“SteelMaiden”]Preko hosta u mojem signature-u dobijete server u Hetzner datacentru za jeftinije nego da ga uzimate direktno od tamo plus odlican i vrlo brz 24/7 support na engleskom jeziku kojeg Hetzner nudi samo na njemackom.

Isto tako imaju i akcije za jedan besplatan mjesec, za koje kupon mozete pronaci na njihovoj web stranici :student:[/quote]

Server Intel Core i7-920 kod IceBlueHost je € 99 EUR a kod Hetznera je 42€ razlika je ogromna.

Suport kod Hetznera je i na Engleskom.

[quote=“Mateuss”]Server Intel Core i7-920 kod IceBlueHost je € 99 EUR a kod Hetznera je 42€ razlika je ogromna.

Suport kod Hetznera je i na Engleskom.[/quote]

Taj server kod Hetznera je UNMANAGED (dakle bez supporta) i setup fee je 149 €, a kod IBH je FULLY MANAGED i bez setup fee-a. U pravu si, razlika je ogromna ali u korist IBH-a.

Kod Hetznera morate imati velike srece da vam na ticket odgovori netko na engleskom jeziku. Govorim o support ticketu, ne sales ticketu.

Sad si me zainteresirao i odoh usporediti kad ono, kod IBH je setup free ako ga zakupiš na cijelu godinu, ako ga plačaš mjesečno setup je 125€ što je u startu jeftinije od Hetznera za 24€, ali je kod Hetznera te taj server košta 49€, a kod IBH 99€ što je mjesečno 50€ skuplje. Ne znam čemu obmanjivanje i lažni iskazi.

Kako reseller može biti jeftiniji od onoga od kojega preprodaje usluge?

Na tri mjeseca takodjer nemate setup fee dok bi na Hetzneru setup fee imali i da se pretplatite na dvije godine (pitao sam).

Kada bi na IBH uzeli godisnju pretplatu uz trenutno aktualni kupon od 50% popusta, ispalo bi vas 495 eura godisnje odnosno 41,25 eura mjesecno bez setup fee-a za isti server kao i na hetzneru s razlikom da je fully managed uz brz i strucan tech support na engleskom jeziku.

50% One-Time Reduction
when signing up annually!
Use Coupon Code MIDSUMMER2011

Reseller je u hosting biznisu cesto jeftiniji od tvrtke koja je vlasnik datacentra jer uzimaju na veliko gdje ostvaruju popuste.

[quote=“CreatifCode”]Sad si me zainteresirao i odoh usporediti kad ono, kod IBH je setup free ako ga zakupiš na cijelu godinu, ako ga plačaš mjesečno setup je 125€ što je u startu jeftinije od Hetznera za 24€, ali je kod Hetznera te taj server košta 49€, a kod IBH 99€ što je mjesečno 50€ skuplje. Ne znam čemu obmanjivanje i lažni iskazi.

Kako reseller može biti jeftiniji od onoga od kojega preprodaje usluge?[/quote]

Vjerovatno je setup fee uračunat u godišnju pretplatu ili 3 mjesečnu te ga zato nema. To je standardno poslovanje.

Prednost je sigurno podrška koja kod Hetznera je samo za spajanje LARE odnosno KVM-a a dalje sve sam radiš.

[quote=“Mateuss”]Ne slažem se sa vašom izjavom za server4you, server sam naručio i dobio na Uskrs i to za 4 sata bilo bi i brže na nisu imali telefonsku potvrdu narudžbe.

Podršku do sada nisam trebao tako što se tiče podrške i vrijeme odgovora neznam.

Server je za par dana 1 mj. online 100% i radi savršeno.

Sada vidim da imaju više cijene nego što ja plaćam, možda je tada bila neka akcijska cijena neznam.

Ovo navodim za Dedi server, ne za VPS.[/quote]

znaći, server4you je dobar host? ja planiram tamo kupiti dedicated?

evo da i ja nešto kažem o server4you, imam tamo dedicirani server sve je uredu osim što nemaju ddos zaštitu, modemi su neki kineski :smiley: i čim te počne netko ddosati glavni router blokira tvoju ip adresu i ne možeš nikako pristupiti serveru, akcije od panela ne možeš izvršavati, sve dok se ip adresa ne odblokira.

Provjerite i ovaj:

http://www.dediserv.eu/

oni imaju veći izbor EU servera.

Lp

To su bila moja prva zapažanja… !

Moja sadašnja preporuka je bježati što dalje od njih, server je 2-3 dana online i onda 1 dan down strašno.

Na upit da provjere žašto je server dole svako 2-3 dana odgovorili su da se logiram u root i vidim u čemu je problem.

Server je jednostavno down svaka 3 dana više nemam uopće živaca sa njima se zezati.

Naručio server kod Hetznera i nedaju mi IP Adrese da mogu setupirati server, ja više neznam tko je tu lud.

Kontaktirao SoftLayer i oni kažu da imaju problema sa dodatnih IP-ma.

Šta se ovo događa, katastrofa.

Problemi s IP-jevima? U smislu da su iscrpljeni, u smislu prelaska na IP v6?

je… bi ga sad :smiley:
znaći bježat ko vrag od tamjana :smiley:

Hetzner je katastrofa po tom pitanju jer traže cijeli spis zašto tražiš dodatni ip…

A u čemu je problem s IP v6? Nije li već dugo vremena standard ugovoren, a podrška po defaultu aktivna u operacijskim sustavima?

Tko će ih znati, server koji sam naručio nemogu odjavit dok mi ne isporuče račun i naplate tek onda mogu odjaviti i čekati sljedećih 30 dana za odjavu.

Selim se u USA vjerovatno u Hivelocity

[quote=“Mateuss”]Tko će ih znati, server koji sam naručio nemogu odjavit dok mi ne isporuče račun i naplate tek onda mogu odjaviti i čekati sljedećih 30 dana za odjavu.

Selim se u USA vjerovatno u Hivelocity[/quote]

Za sad Hetzner daje samo jedan IP po serveru što postaje presmješno:)

Drugi dobiti je čista lutrija.

Ako treba preporuka za US datacentar iako mali skuplji preporučam liquidweb.com

[quote=“Webmedia”]Za sad Hetzner daje samo jedan IP po serveru što postaje presmješno:)

Drugi dobiti je čista lutrija.
[/quote]

Juče Odbili zahtjev za dodatnu IP Adresu, danas poslao ponovno zahtjev prije odjave servera i danas su odobrili traženu 1 IP Adresu.

Inače Hetzne je OK imao sam 15 mjeseci server kod njih sa 100% uptime nikad nikakvi problem.

Ja jos uvijek zadovoljno stojim iza preporuke IBH-a :wink: