Preporuka za dedicated server?

Pozdrav!

Može li tko preporučiti iz vlastitog iskustva neki dedicated server (fully managed)? Čuo sam da su ljudi imali iznimno dobra iskustva s HostGator.com dedicated serverima…za sad su mi oni favoriti:

http://www.hostgator.com/dedicated.shtml

Cjenovno me zanimaju oni do max $200 mjesečno…

ja ti mogu preporuciti all-inkl.com server je u njemackoj, ja ga koristim i odlican support.
cjena je 99e mjesecno, ako placas u naprijed recimo 3 mjeseca 3% popusta. takodjer placas li iz HR kao firma, nema mwst(ispadne oko 80 e mjesecno sa 3%)
Poz

*nix ili Windows?

Obje su mi opcije trenutno interesantne…

Dobar ti je i
http://www.site5.com
, oni isto kao i hostgator uzimaju servere kod theplaneta.

iweb.com su jako dobri. Ima custom paketa i sve se mozes dogovoriti s njima.

Evo ti onda primjera (Verio):
Dell PentiumD 2.8GHz
Windows Server 2003
2 GB Ram
2 x 80 GB SATA Drives (RAID)
800 GB Transfer
Full managed

159 USD mjesečno

Ovo je samo primjer, ali odabir dedicated servera najviše ovisi o tvojim potrebama. Ako te interesira, javi se…

http://dedimove.com/

nemam vise rijeci, odlicna cijena, mogucnost mjenjanja OS-a u svakom trenutku

[quote=“Futurist”]
http://dedimove.com/

nemam vise rijeci, odlicna cijena, mogucnost mjenjanja OS-a u svakom trenutku[/quote]

Odlično!
100 mbps SHARED, desktop software (Windows XP, Windows 2003 server), CPU Via, bandwich, da ne nabrajam dalje sve prednosti…

the planet je kupio zapravo site5
sto se tice site5 suport im je jako spor samo da se napomene

Stranica je pocela trositi previse resursa, te moram prijeci na dedicated.

Zanima me kako funkcioniraju “menaged” serveri ?
oni ga prikljuce na neki svoj backup pa sam s tim dijelom miran
a updatovi, moram li ih kontaktirati u vezi toga.
sto se uopce treba updejtati? samo cpanel/Whm, ili jos nesto ?

Prvo sam imao u planu uzeti hostgator, ali nakon vasih komentara i razgovora sa poznanicima, vise neznam sto bi

fully managed server ti je server o kojem “oni” brinu sto se tice tehnickog djela (znaci ti si ko na obicnom hostingu osim sto imas cjeli server za sebe, tj sa nikim ne djelis resurse).
Da nije fully managed server onda bi sam trebao raditi backupe, brinuti o securityu, sve sam postaviti - server,bazu itd… Mislim da je sad jasnije.

[quote=“bubac85”]Stranica je pocela trositi previse resursa, te moram prijeci na dedicated.

Zanima me kako funkcioniraju “menaged” serveri ?
oni ga prikljuce na neki svoj backup pa sam s tim dijelom miran
a updatovi, moram li ih kontaktirati u vezi toga.
sto se uopce treba updejtati? samo cpanel/Whm, ili jos nesto ?

Prvo sam imao u planu uzeti hostgator, ali nakon vasih komentara i razgovora sa poznanicima, vise neznam sto bi[/quote]

Potraži još malo po netu, posebno po forumima…evo ja sam ovu temu otvorio , ali još uvijek i sam istražujem.

Još uvijek mi je izbor HostGatorov dedicated…imao sam u prošlosti dobra iskustva s njima na shared serveru…a bogami nisam nigdje naišao na lošu recenziju njihovog dedicated programa. Nije baš jeftin, ali izgleda da dobiješ ono što platiš…

Evo da i ja napišem nešto o HostGatoru, jer sam kod njih na dedicatedu skoro već godinu dana. Ja ne znam što njima znači taj fully managed solution. Naravno dobije se sve navedeno u paketu, ali da su skripte up-to-date, nisu.
Što se mog slučaja tiče nisam ne rade oni backup, jako puno skripti je bilo puno verzija ispod od trenutno aktualnih, jako puno ih nisam ni dobio koje su bili na shared hosting, nisu brinuli o securityju i itd.

Njima vjerojatno fully managed znači, da možeš podršku u svakom trenutku gnjaviti, daj mi napravite ovo i ovo na serveru. Ali da to rade oni sami, ne rade!

Gdje si to našao?
Ja samo znam da su preselili dio svojih servera/uzeli nove u njihovom datacentru.

Ja sam kod njih preko 8 godina i ocjena je 9 od 10.
Kontaktirao sam ih možda 20-ak puta i odgovori su bili u rasponu od 1 min do sat vremena.

[quote=“Sljaker”]Odlično!
100 mbps SHARED, desktop software (Windows XP, Windows 2003 server), CPU Via, bandwich, da ne nabrajam dalje sve prednosti…[/quote]

:zub:

Ja isto imam namjeru uzeti server u zakup, pa sam se puno raspitivao. Najbolje preporuke sam dobio za: www.liquidweb.com Za njih nisam čuo ni jednu lošu stvar osim da ima i jeftinijih. Za cca 200$ možeš dobiti po meni OK kombinaciju.
Volio bi čuti još neko mišljenje o Liquidweb-u. Najgore mi se seljakati nakon nekog vremena kad shvatiš da nije sve baš bajka kao što su ti obećali.

Imam preporuku i za www.softlayer.com

[quote=“susjed”]Evo da i ja napišem nešto o HostGatoru, jer sam kod njih na dedicatedu skoro već godinu dana. Ja ne znam što njima znači taj fully managed solution. Naravno dobije se sve navedeno u paketu, ali da su skripte up-to-date, nisu.
Što se mog slučaja tiče nisam ne rade oni backup, jako puno skripti je bilo puno verzija ispod od trenutno aktualnih, jako puno ih nisam ni dobio koje su bili na shared hosting, nisu brinuli o securityju i itd.

Njima vjerojatno fully managed znači, da možeš podršku u svakom trenutku gnjaviti, daj mi napravite ovo i ovo na serveru. Ali da to rade oni sami, ne rade![/quote]

Kakve skripte? Managed znači da ti je podešen sustav, da se brinu o backupa i da kada se sranje dogodi da će oni osposobiti server (ili postaviti novi) i vratiti podatke.

Ne razumijem kakve veze imaju skripte s tim? Pretpostavljam da misliš na aplikacije? Pa to je valjda tvoj posao održavati. Zamisli da ti upgradeaju neku aplikaciju i ubiju sve tvoje customizacije na njoj, sigurno bi bio oduševljen.

Gog je u pravu.

Managed server funkcionira tako da se administrator brine samo o updateu onih stvari koje je instalirao i podesio, a to su OS i razni komadi serverskog softwarea (database server, AV server, defragmentator server, CP i sl.). Također, onaj koji ti se brine o serveru često daje i pristup zajedničkoj infrastrukturi (DNS sustav, mail sustav i sl.).

Sve ostale stvari idu na korisnički upit, ali ni to nije neograničeno nego u određenom broju mjesečnih sati (uobičajeno 3-5 sati). Ako ispucaš mjesečne sate, tada se šalje račun za dodatne potrošene sate (cijena 50 - 200 USD po satu).

U paušal je uključena i besplatna zamjena hardwarea koji se evntualno pokvari, a garancija na software vrijedi jedino ako nisi sam išao prčkati po onom za što plaćaš managed uslugu.

gog, pa sto si se tako uspalio na susjeda. s obzirom na temu, logicno je da ne govori o skriptama koje sam instalira, nego o onome sto se nalazi na serveru

ovih dana istrazujem ovo sto ste spomenuli gore, full menaged server gdje cu se ponasati kao i na dosadasnjem reselleru ( ne brinem o najnovijem cpanelu , zakrpama u phpmyadminu i sl…)

eh, sada ako je hostgator ovakav kako kazes, trebat ce dobro ispitati forume i vidjeti kakvi su ostali