Preporuka za TV do cca 5000 kuna

Draga i ja si biramo poklon za Božić i željeli bi si neku telku uzeti, dosta mi malih ekrana.

Sada zanima me što da uzmememo jer o TVu nemam pojma.

Da li uzeti 4K ili ne?

Gledamo večinom nešto s neta, netflix smo cijeli pogledali valjda.

Za 4K nisam siguran da ću imati dobar signa na netflxu.

No interesira me nešto s dobrom slikom, bojom i da ima neku pristojnu veličinu.

Dakle bilo kakva preporuka jer nemam pojma što bi uzeo.

Telka primarno za gledanje filmova, serija, možda eto kakva igra (STEAM LINK i slično).

Samsung, bilo kakav, pouzdan i preporučujem ga svima!

1 Like

Isto za samsung pa nakon toga LG neki bolji, nesto je jeftiniji od samsunga a odlican.

LG zbog cijene, a ima sve kao konkurenti :slight_smile: Od kraja 90-ih pa do sad 2 ‘guzlata’ tv-a i 2 LCD, ni jedan promijenjen zbog kvara, vec samo zbog modernizacije i veceg ekrana :smiley:

Nisi naveo velicinu, a do te cijene moze biti velika razlika u kvaliteti slike izmedu npr. 55" i 32".

Mislim da je do 5000 kn i 55" ovaj Xiaomi bez konkurencije.

Samsung i Sony imaju najbolju sliku, ali su dosta preko 5000 kn za vece dimenzije.

bavio sam se jednim poslom gdje mi je posao bio usko vezan za televizore. Najveće probleme sam imao sa Samsungom ali sa Panasonicom nikada, baš nikada. Samsung je radio i radio i radio i stao nakon recimo 4-5 godina i popravak nije bio isplativ u odnosu na cijenu novoga. Panasonic nikada nije prestao raditi niti se pokvario dan danas i još rade i vrte već 12 godina po cijele dane. To je moje iskustvo i ne predstavlja moje generalno mišljenje o samsungu i panasonicu da ne ispadne da po nekome pljujem. Da danas kupujem, gledao bi omjer cijene i garancije

1 Like

Ja o Samsungu govorim isključivo iz pozicije što mi je na njega lako nakačiti zaista bilo što, mobitel, tablet, IPTV, prebacit video s kompa na njega i slično.

A iskustva nisu kod svih ista, tu se slažem s ostalima, dakle - moje mišljenje!

Obavezno gledaj da je Android, da imas i pristup većem broju aplikacija.

2 Likeova

S obzirom da ti je budžet do 5000 kuna, svakako izaberi 4K tv jer ono, nećeš novi kupovat za 2 godine pa opet pljunut pare kad dobijemo više takvog sadržaja.
Šta se veličine tiče, ja bih ciljao na 50-55 inča kad je već taj iznos… U startu će ti se činit ogromno, al brzo ćeš se naviknut i pitat se kak si uopće gledao na nekom manjem tvu.
Od marki klasika: LG, Philips, Samsung i na tim skupljim modelima teško ćeš pogriješiti, a ako nisi neki hardcore, vjerojatno nećeš ni primjetiti razlike u slici.
Najbolje baci pogled na Nabavu: televizori do 5000 kuna i sigurno ćeš uhvatit neki dobar deal.