Preseljenje u siromasniju drzavu

vidi se da nisi bio nikad podstanar. meni je ovo onako, vise lose no dobro. samo sam htjela potvrdit da ima za sto pedeset dolara bungalov, tj momak je govorio o evrima to je oko 210 dolara. za 300 dolara se moze onda sigurno naci nesta da je dobro.

Bio sam, ali ovo nije to sto oni pricaju, to nije taj zivot kako su ga nazvali vec slicno nesto kao i kod nas cak ovde za tih 300dolara se uzme bolje pogledaj na booking pa ce ti sve bit jasno koliko je tamo solidan smestaj. Jer ti moras rezervisat nemos odes napamet, a nemos u bungalove jer nemas internet, a jos ako si vezana kao sto jesi moras ga imat. Ti ides tamo zapravo da ti novac vrijedi vise da sa tim novcem mozes bolje da zivis, ako je ovo za tebe bolje samo picis.

Kada se ode tamo, i proseta na 3-4 plaze, imate natpise “6500 baht per month” 40 bahta je 1 e

bungalovi imaju internet, i cisto je, nije nista specijalno, mnogo je bolje nego na onom linku i urbanija je okolina. Naravno nije to centar niti glavna plaza, ali najbolje ponude ne mozete naci na internetu. Mozete naci single room u nekom solidnom hostelu za 5-6 $, ali to je idealno uzeti na 3 dana, dok ne nadjete uzivo zaista odlican smestaj za male pare.

Anja, ljubim sliku tvoju!! (Zbog uvodnog posta, naravno) NO PASSARAN!!

gigolo… sto godina te nema, moj hipi komunistički brate. primas li banane na poklon i dalje :wink:

1 Like

Postoji vise razloga za preseljenje, ja sam mislio da ovdje pricamo o preseljenju zbog poreza.

Znaci da ono sto zaradimo online vrijedi u drugim drzavama vise, odnosno mi bilo gdje da zivimo zaradimo na primjer 1000 eura i onda je naravno bolje zivjet u drzavi koja uzme manje.

Ako se gleda preseljenje za rad onda se znade da to nisu siromasne drzave nego kanada, skandinavija, njemacka i tako dalje, al se onda opet postavlja pitanje dali se vratiti u Hrvatsku pa da ti ovi opet uzmu pola ili otici u tajland gdje ti ne uzmu nista.,…

Ma Anja, u ovoj državi niko ništa ne poklanje. Ode se samo uzima. Inače zauzet san poslon.

Upravo sam jučer ispratio prijatelja koji se vraća na Tajland, skupio je negdje već 4 godina života na Tajlandu, i mogu samo reć da je Freemind sve u upravu, što više mogu reć da je dosta rezerviran u hvaljenju Tajlanda.

Problem kod Tajlanda je dobivanje stalne vize, jer turistička viza traje svega tri mjeseca, moj prijatelj je bio oženjen s Tajlanđankom tako da nije imao problema s time, no kako je sada razveden to već postaje problem, no i tu ima fora, on sada polaže za profesora engleskog jezika na Tajlandu, imati će plaću 1000$ mjesečno, pošto su Tajlanđani dosta loši s Engleskim, poprilično ulažu u isto, pogotovo u izvorne govornike (on je Hrvat rođen u Australiji). Za isti posao Tajlanđani su plaćeni oko 400-500$.

Mislim ok da bi netko išao živjet u Rumunjsku, Novi Zeland ili Bugarsku, pa to su ekonomije slične Hrvatskoj, cijene slične Hrvatskoj, klima slična Hrvatskoj… pa onda mi se lakše odselit u Karlovac, jezik isti, cijene dosta jeftinije nego u ZG-u, registracija jeftinija, a kuće i stanovi bagatela nasprem ZG… a opet na samo 60km od glavnog grada…

Tajland, Kuba i takve zemlje su po meni vrijedne promjene, prva stvar klima odlična, ima i onaj pozitivni rasizam prema bjelcima tako da nas masa žena gleda kao bogove… i to je to… ti si tamo skoro ko rockstar samo zbog svoje boje kože (lool neš ti kvalifikacija, to mi je i najveći uspjeh u životu, to što sam rođen kao white man)… znači da sumiramo, tamo sam rockstar, a ovdje jedva da se kakva džukela okrene za mnom, šteta to ne iskoristit, ako bog da, jednog dana…

2 Likeova

Sto se tice stalne vize, ona je naravno idealna, ali moze se i bez nje ostati duzi period, tako sto ce se stalno placati turisticka, bila je pre 30e .

jel ima siromašnija zemlja od bosne?

To ti ozbiljno ili? Ček da razmislim, Somalija?

Ideja ti je više nego dobra ja sam tog razmišljanja,mada većina ljudi to ne shvaća i govore da treba ići putem novca.Prije nekih sedam godina sam obišao ekonomski lošije zemlje ex yu i širi istok balkana i mogu ti potvrditi da je osjećaj lud kad sa jednom plačom iz HR živiš tamo kao beg i ne razmišljaš na troškove.Tako je bilo onda sada više i ne ali postoje zemlje gdje sa 200 euriča možeš doslovce svašta recimo jedna od njih je Južna Afrika,nedavno je frend došao od tamo i ispričao zanimljivih priča da sa 200 e možeš možeš prehraniti 10 obitelji cijelu godinu bez oskudjevanja.Pozdravljam tvoju ideju!!

Zašto niko nije spomenuo Albaniju, nije daleko a… :smiley:

Srecan put…

Imam fenomenalnu priliku, prijatelj koji je otišao na Tajland, tamo je položio za predavača engleskog jezika, i već dobio posao u jednoj srednjoj školi, samo 20 sati rada tjedno (onako profesorski :slight_smile: ), a plaća 1000 dolara… sada me zove i nagovara da dođem i ja, trebao bi se odlučiti do 9. mjeseca, stvarno odlična prilika…

Pitaj Boga da li ću uopće ikada imat ovakvu šansu… to je veća plaća nego što je imam u Hrvatskoj, a za duplo manje radno vrijeme… s napomenom da je 1000$ oko tri prosječne tajlandske plaće, još ako uzmem u obzir da bi zarađivao tamo dodatnih 200€ mjesečno od interneta… imao bi oko 4 puta veću plaću od prosječne… i još bi imao vremena i za rad na stranicama, onako na plaži… hehe

Ovo bi mi bilo radno mjesto, hihi… Inače, tko prepoznaje zadnju sliku, zbog tog filma sam se i zaljubio u Tajland… :slight_smile: ludi Leo…

Srecno drug. Samo pali. Bice ti lakse mnogo jer imas prijatelja tamo. Da sam na tvom mestu, sa tim parama koje mozes da zaradjujes tamo, otisao bih sigurno.
Evo jedan moj prijatelj ce juna meseca poslom na Trinidad i Tobago (Karipska ostrva). Jedva ceka, a mozda i ja odem malo turisticki, za pocetak, posle par meseci.
Tamo je temp. stalna, oko 28 stepeni, +/- koji stepen.

Ček, jel on položio to ili ti. Što i ti možeš dobiti isti posao? Blago vama kad položite tečaj i možete predavati engleski jezik.

Da li on odlazi za stalno ili s povratnom kartom, šta će radit tamo? Naftna platforma ili?

Za moj ukus mislim da je Tajland čak malo i prevruć, ali nema problema, opet više volim da je vruće nego hladno… osim toga postoji plaža i more da se čovjek brčne, a tu je i air conditioner… :slight_smile:

Inače jako puno webmastera se odlučuje na život u siromašnijim zemljama, neki čak uzmu i onaj kombi kamper, satelitski internet i ekipa njih brije po svijetu, skitnice, ne drži ih mjesto… razgovarao sam bio s jednim Amerom koji se preselio na Filipine, kaže ludilo brale, da samo vidite slike, u americi bio prosječan, a na Filipinima svako malo organizira partije na plaži itd :slight_smile: , on mi je i pričao o raznoraznim ekipama koje je sretao… i pazite šta njega muci, kaže laptop i rad na plaži je precjenjena stvar i teška misija, kaže pokušavao,je, ali ulazi pijesak u tipkovinicu itd… loool

Dobija posao u jednoj firmi, nista IT, nista nafta, nesto sasvim levo, kao inzenjer i organizator proizvodnje.
Ima probni rad od 6 meseci, da vlasnik firme vidi i da li on sam moze da se uklopi i da li mu odgovara sve tamo.
Pa ako sve bude ok, valjda potpisuju na godinu dana ugovor i produzuju posle, ako zeli da ostane i ako je sve i dalje ok.
Ima ce on dobru platu, par hiljada dolara, dobija auto, stan, sve placeno, samo hranu mora da kupuje.

Tebi bi milo malo teze, jer ti moras prvo da nadjes posao, odnosno da polozis to za predavaca, ali verovatno, pored druga, nece ti toliko tesko pasti sve.