Prestashop vs Magento vs Opencart

Koje je rješenje po vama prilagođeno najširem spektru kupaca te što mislite koji shop ima tendenciju rasta a koji opadanja u smislu korištenja.

Možda ti ovo pomogne – Google Trends: Prestashop, Magento, Opencart

Ma to mu najmanje pomaže, dečko je gledao taj dio i onda je tek bio u nedoumici, ja mu i ovdje odgovaram OpenCart je way to go. Brz, fleksibilan, nadogradiv, modularan, dobar community.

Mislim da se danas Magento koristi prečesto. Bio bi dobar kao temelj za nešto iz nule, no na kraju se svodi na kupovinu modula ili uzimanje besplatnih i modificiranje istih.
Tako da prosječan Magento projekt ima barem 50000 linija koda od third-party instaliranog softwara (kod koji naravno ničemu ne služi osim da zagorča život).
To kažem zato jer me to podsjeća na wordpress ili recimo joomlu (barem po pupularnosti), svi ga uzimaju i trpaju sa modulima.
Tako da vjerovatno je popularan.

Kako kaže Nenad, usporedio sam korištenje pojedinog CMS-a, zanima me konkretno na koji se fokusirati u development smislu. Za sada moj osobni favorit je Prestashop ali Opencart se čini sve aktivniji.

Cilj je odabrati platformu te se fokusirati na pružanje rješenja u tom segmentu.