Preuzimanje fotografija legalno

Pozdrav,
da li mi mozete preporuciti neki foto servis… neki web sa koga se mogu preuzeti fotografije za potrebe news portala, da bude legalno.

Koristim vec Freepik, ali tu nema foto politicara, sportista i sl., a to je ono sto bi trebalo.

Sta preporucujete, besplatne ili neke servise koji se placaju a da nije nesto previse?

Hvala

Za fotografije javnih osoba, besplatni servisi ne postoje. Cak ni placeni poput Shutterstocka nisu bas azurni s takvim fotografijama. Dakle ako zelis legalni opci news portal, nemas puno izbora nego mjesecno izdvajati nekoliko stotina eura za fotografije.

imam jedno 15,000 clanaka, pun K politicara, bas me cudi da jos nikad nisam nista platio (penale) :smiley:

Moze se, na recimo .com domeni s whois protectionom pa se nadati da te nitko nece ganjati. Al da je legalno, nije. Isto kao i warez ili stream sajtovi naprimjer.

1 Like

Za plaćene (autorske) slike mnogi portal koji prodaju slike se služe specijalizovanim robotima koji kupe inofmacije o slikama koje su postavljene na sajtovrima širom interneta .Čak neki se služe i wayback machine da bi pronašli neke svoje autorske fotografije na nekim sajtovima

Može se sa ovim kreirat slike poznatih tj mogu ilustracije crteži i slično, oni bolje ispadaju, pa eto možda nekome odgovara nešta ovoga tipa

A može se stable diffusion instalirat i na komp i ispodešavat po volji i kreirat slike

4 Likeova

Jel netko probao kako ove ilustracije prolaze na Fejsu? Mogao bi bas probati s nekoliko clanaka…

Ursula Von der Leyen hhahahhahahah

3 Likeova

Meni je palo na pamet, pošto se Srbi baš lože na Đokovića i Teslu i čak tetke šalju kružne poruke o sličnostima Novaka i Tesle da se na fejsu zavrti članak o zajedničkoj vezi u porodičnom stablu o nekom pra pra đedu

Ovaj stable diffusion dobro miksuje ličnosti u jednu sliku

Stavi u prompt photo realistic painting, mate painting, portret ili tako nešta slično. Da se to uredit da proizvodi solidne rezultate

1 Like

Treba mi nesto poput Shutterstock , samo manje…da nije toliko skupo.

Drek se da uredit. Evo što mi je napravio na slijedeći upit:
“Give me a photo realistic painting of Arnold Schwarzenegger with a machine gun, in a t shirt, olive green pants and army boots”

Ostale 3 slike su još gore.

Kada je upit bio: “Give me a photo realistic image of Arnold Schwarzenegger with a machine gun, in a t shirt, olive green pants and army boots”

rezultat je bio isti samo je bila fotografija.

Probao sam više ovakvih alata i svi rade na istu foru. Meni je ovo beskorisno jer ne dobijem Švarcija nego nekakvog debila

pa ako si probavao ai sa slikama moraš znati da AI ima problem sa rukama (ponekad i sa simetrijom lica) i da teško mu možeš zadati puno komandi i da sve odradi cakum pakum, pogotovo ova najjednostavnija verzija koja je free. dakle teško da možeš kreirat nešta ultra dobro za ovakav prompt koji si ti zadao. evo može nešta ovako, vjerovatno i bolje kad bi se više promptova izvrtilo i više vremena potrošilo








za neke druge stvari i jednostavnije promptove ne treba više od 2 pokušaja da se dobije dobra slika ako se malo čoek izvježba sa promptovima