Prevara ili moguća suradnja?

Dobar Dan,

Dobio sam ovaj email, ali me strah da nije riječ o mogućoj prevari pošto je email došao u Junk folderu.?

Što vi mislite?

Lijep Pozdrav.

Prevara, a procitao sam samo prve 3 rijeci nakon hello,

Evo kako je lako otkriti scamere, prevarante. Samo morate podici svoj bull shit radar.

3 Likeova

Zašto ne vidiš šta nudi i kako želi da obavi transakciju, nemaš šta izgubiti. walla.co.il website postoji, ali čisto sumnjam da koriste @gmail.com jer je to največi news portal u Izraelu.

Što se osobe u potpisu maila tiće, ako ne laže, to bi trebao biti ovaj:
http://www.arnon.co.il/content/schapiro

Meni je samo mail adresa sumnjiva, ali sam radio sa mnogim uposlenicima velikih firmi koji se kriju iza maila da bi prikrili identitet u prvom mailu. Ja bih rekao da sam zainteresiran i da mi pošalje više informacija, iz toga bih zaključio da li je riječ o scamu ili ne.

Napisao sam da sam zainteresiran za prodaju, došao je ovaj odgovor:

Ovo je link koji je naveden u mailu

Ipak, jako sam skeptičan za uspješnu suradnju sa gospodinom, jer sam ovdje pročitao o ovakvom načinu prevare.

Nisam morao ni čitati ovaj dole članak o scamu a već sam bio ubjeđen da jeste. Sada ti je bar savjest čista, znaš da je riječ o scamu, da nisi odgovorio nikada ne bi znao.

Dakle, on će te navesti da uplatiš za valuation na neki od njegovih sajtova, vjerovatno će ti naplatiti $xxx a potom nestati :).

Najjači dio je - javi se valuation sajtu i reci da ti treba procjena u tom iznosu - molim?! Na tebi je da odlučiš ali ja sam ubjeđen da je scam.

Dobar pokušaj za dobru prevaru, netko kome novci lako zamrače oči jednostavno bi nasjeli.
Nadam se da nitko od vas nije i neće past na ovakvu foru.
Hvala vam na savjetima i mišljenima.

Lijep Pozdrav!