Prevarant iz Hrvatske koji hakira stranice

Evo da znate ima i prezime(Josip Mikac) prevaranta iz Hrvatske, Zagreb koji hakira stranice. Moju je hakirao.

Link od fb: https://www.facebook.com/profile.php?id=100004142538294

DIJELIĆ RAZGOVORA

http://www.igreklik.com/slike/images/90624730443443521829.png

Nije on prevarant, već si mu ti vjerovatno dao ovlasti neke u vezi stranice koje je on iskoristio, jer vidim na njegovom profilu da je share linkove s tvoje stranice. On je prevarant možda, ali haker sigurno nije, tj. cracker, haker nikad neće biti.

Zato kad daješ nekome ovlasti moraš se osigurati

  1. Ne vjeruj nikome.
  2. Minimalne funkcije koje mu dozvoljavaju rad.
  3. Backup svih podataka svaki dan (automatski po mogućnosti) u određeno vrijeme.
  4. Bilo što potvrđuje da si ti vlasnik stranice ili neke statistike, račune ni pod koju cijenu dijeliti sa nekim, ako niste sklopili ugovor. (važeći)

I još par sitnica…

  • po tom razgovoru, vidi sa da je neki klinac…

jbga svako se zezne u životu…ovo mi je pouka za dalje

U današnje vrijeme teško ti je vjerovati ženi, prijatelju, a pogotovo kolegi. Svako hoće koristi, i svako hoće tvoje, ako u nečemu uspiješ. Vjerovatno imaš lijepu zaradu sa AdSense. Bitno je da sačuvaš sadržaj ako možeš, ostalo manje-više nije bitno, ni template niti korisnici. I gledaj kako dalje, nemoj da te navuku opet. Jednom možeš biti naivan, drugi put si budala :smiley:

možda će moći vratiti hosting poslužitelj na jučer prije nego što se to desilo

Super, ako može, ali ja bi to opet sve prešao od nule, da budem siguran da se to koliko-toliko više neće desiti, usput provjerio neke funkcije, poboljšao kod itd…

Uglavnom, sretno, i pamet u glavu :smile:

Trust No1.

Niti žena, ni prijatelj, a pogotovo kolega nisu drugačiji danas nego su bili ikada.
Možda samo ima više mogućnosti pokazati da je netko naopak, i takav je zaštićen samo na prvi pogled.
Sve je uvijek do ljudi. :slight_smile:

Kao što kolege rekoše, to nisu ni H od Hackera, obični klinci, koji gledaju samo kako prevariti narod.
99% fishing metodom “dadneš” im pristupne podatke.

Pokušaj mu napisati “Tvoja ip adresa je zapisana u tom i tom vremenu, tvojim ISP-u sam poslao ip i datum da provjeri koji korisnik je u to vrijeme bio logovan”, isto to ću predati policiji.
Malo ga prepadni.