Prevaren prilikom kupovine Instagram naloga

Pozdrav svima, juce sam bas kupio instagram nalog od 21000 pratilaca za 200 eura

Momci su iz Bijeljine i prevaranti su.

Rade po principu sve regularno dobijate nalog i email adresu da ne posumnjate da su prevaranti ali fora je sto vam ne daju original email adresu vec neku postojecu koju su nedavno dodali na nalog, ja nisam imao puno iskustva sa instagramom pa sam izmenio mejl, broj i sve podatke a oni su preko original emaila vratili nalog danas :slight_smile:

Mimo ovog naloga njihov nalog je i

Da li imate ideju sta je najbolje uraditi, imam dokaz o uplati, chat, broj telefona, ime prezime i adresu prevaranta.

Inace oglase kace na kupujemprodajem.

Mislim da nazalost ne mozes nista, preko 500 KM internet prevare mogu sa policijom.

S tim da ti je jos gore sto se radi o kupovini instagram profila sto je kao i fb van pravila…

1 Like

Svakako da mozes prijaviti policiji, klasicno krivicno djelo Prijevare.
Djelo je beznacajano ako je novcana vrijednost manja od 100,00 KM.
Tako da prijavis policiji i neka rade svoj posao, imas dokaze na cije ime je uplaceno tako da je predmet jednostavan.

1 Like

Kaži da si ih prijavio policiji. Makar neće moći spavati mirno par dana :rofl:

Odakle si ? Najbolje ti je lično otići i posjetiti ih.

Ja sam imao priliku prije 4-5 godina otići 300km u drugi grad i posjetiti kuću malca koji mi je ukrao stranice, em je bio pretučen od oca, em mi je dao moje i svoje stranice ( stari ga natjerao ) ahahahahah

4 Likeova

Kao prvo mislim da je jako losa ideja kupovati profile na drustvenim mrezama od bilo koga, ima dosta stranica koje to rade izbjegavaj sve uglavnom su prevare. Jednom davno sam napravio gresku i jedva sam uspio vratiti novac. Ne znas ni kakvi su pratioci da li su botovi ili ne, bolje je graditi svoj profil od 0.

Ako imas dokaze komunikacije, placanja, njihove podatke, pokusaj ih prvo kontaktirati i kazi da ces prijaviti policiji sve, a ako te ignorisu prijavi ih pa vidi sa policijom sta dalje. Da se upustas u neke mafijaske metode naplate trazis ih, prijetis nije vrijedno za 500 KM samo zakonski sto mozes uraditi, a ako nista ne bude naucio si lekciju.

3 Likeova

Uspeo sam vratiti profil, zvao sam ga na telefon pripretio ozbiljno naravno nisam ni salio, bio sam spreman da dam 5x vise novca i da resimo ili sa advokatom ili na bilo koji drugi nacin jer prevarante mrzim… Uglavnom vratio je profil.
Lep pozdrav.

4 Likeova

Samo nebo zna koliko puta su taj profil “prodali” prije nego što su naletili na tebe. :slight_smile:

Bravo.

2 Likeova

koji su to debili, zamisli, idu svjesno u prevaru, a podatke serviraju…
ja inače kad tako kupujem, obavezno paypal, pa da mogu tražiti povrat, a ne se sekirati…