Prevaren sam za FB stranicu

Middlemen i escrow ne resava nista. Ako neko hoce da prevari prevarice. Prodacu stranicu, uzecu pare i nakon 2-3 dana mail koji dobijem od FBa cu da aktiviram da mi je ukradena stranica i dovidjenja. I pare i stranicu imam.

To nece proci. Jednom kada page promjeni vlasnika, FB nece poduzeti ama bas nista u vezi toga koliko god im vi mailova poslali. Provjereno.

Ja ipak znam da je drugacije. Eto malo se muvam po stranim marketima gde se prodaju social nalozi i znam za xy slucajeva gde su tako ljudi varani.

Onda eto neka autor ovog topica tako napravi pa da vidimo rezultat.

1 Like

Pa on ne moze da uradi tako jer je kupovao stranicu a ne prodavao.

Ne znam @jeronimo034 kakva su tvoja iskustva ali evo bas pricam s ljudima koji su kupili na stotine stranica i nikad nisu imali situaciju koju spominjes, a da si negdje procitao.

Na koji tocno mail ti mislis?

Kada te neko skine sa admina, editora sa stranice stize ti obavestenje od FBa da si skinut i da u slucaju nisi ti to uradio da im se obratis kako bi se uslo u proces vracanja stranice.
Ako imas vise naloga na FBu, probaj da dodas na neku stranicu, pa ga skini i videces da ce da stigne obavestenje. Mislim verovatno i znas jer si vec prodavao stranice, morao si da dobijes mail od njih.

A ti ljudi koji su kupovali, verovatno su uvek provereno uzimali i imali srece. Nek probaju malo sa Indijcima i Pakistancima malo da trguju da ispeku zanat :smiley:

E pa vidim da nisi bas upucen jer ima vec nekoliko mjeseci (od kako je uveden 7days waiting system) da tebe nikakav novi admin ne moze skinuti kao admina, vec to moras uciniti sam.

Takodjer, escrow kojeg ja nudim bi isao preko business managera, sto daje dodatnu sigurnost cijelom procesu.

Pa eto kaze mi bas na skype covjek da je od njih uzeo preko 30 stranica :slight_smile:

Nekad je 7 dana a nekad i 14 dana je taj sistem cekanja da drugi ne moze da te skine. Ali i kad se sam skines stize ti obavestenje, zato sto neko moze da ti hakuje nalog, doda admina i skine tebe. Tako da je to isto.

Znam kako escrow funkcionise, kupovao sam stranice preko takvih servisa na sajtovima koji to rade.

Naravno da kupuje od njih, ali kazem da ima dosta muljaze i da se desavaju prevare. Necu da stavljam link od sajta koji radi samo prodaju social naloga i imaju blocklist sa ljudima koji su varali na pomenuti nacin i gde se oni ogradjuju da u tom slucaju ne mogu nista da odrade vec rade samo posrednistvo da prvi korak protekne bez problema.

1 Like

Predlazem da si otvorite business manager i tamo si prebacite stranice jer to vam daje dodatan stupanj sigurnosti pa i ako vam netko hakira privatni account, stranice ostaju na sigurnom.

3 Likeova

Mail stize i kad su stranice u business manageru. Admin stranice je osoba i njih kad se skida im stize mail.
Jedino ne ulazim da li je moguce vratiti stranicu sa ovim linkom posto jedino daje promjenu lozinke. A nisam jos imao na srecu situaciju da sam vracao stranicu ili da su je meni vracali.

Da, uz razliku da kad su stranice u business manageru, pravi vlasnik stranice je vas business, a ne admini, pa i ako vas netko ukloni kao admina, stranica i dalje ostaje pod kontrolom vaseg biznisa.

Dakle kada se kupuju ili prodaju stranice, puno ih je sigurnije prebacivati izmedju dvaju business managera, a ne izmedju osobnih profila. Jos ako puno trosite na FB oglasavanje, dobijete i svog osobnog account managera kojem se mozete obratiti u slucaju eventualnih problema :slight_smile:

1 Like

Upravo sada sam sve stranice prebacio na Business manager, hvala @steelmaiden za ovaj info, nisam bio upucen u ovo. Sada kada sa obicnog fejsa hocu da udjem na svoje stranice pise da mogu da upravljam njima samo iz Business managera, dakle dzabe sam Administator stranice ne mogu snjome upravljati dok se ne logiram na Business Mnager. Hvala :smiley:

1 Like

Otisao ja nasim hudnicima, reko da prijavim cyber kriminal, onaj blehno u mene, pojma nema nista, ja mi pojasnim na “nasem” pocnem mi neku pricu i samo izađem iz stanice . A necu nista unaprijed, zena sama sve mi nasla i poduzela, i ponudila se bez ikakve naknade da sve odradi jer je isto bila prevarena par puta, interpol srbija nesto tako se zove tajna grupa, i bas svi rade zajedno ko god ima kakvu prevaru, prozivaju tu osobu, dodaju je u grupu nju, familiju sve dok se ne rijesi sve :slight_smile: