Prevaren za 6000 kn, sto i kako dalje

OK, sada definitivno zna na čemu je.

Hvala puno svima.
Ja sam njega trazio na google ali mi ovo nije izbacivalo dok nisam upisao prevara.
Danas popodne cu dobit račun od trgovine i sutra idem u postaju, nadam se da će se uspijet riješit bar nekako

Znam to, mislio sam na prije storniranja trebo je tu uplatnicu popunit pa da onda u banci odradi ostatak, a trazila bi mu licnu kartu za to (a valjda bi vidjela razlicitu sliku ako je tudja licna), pa bi na toj uplatnici trebali biti tacno podaci… mada eto, mogo je koristit tudju licnu, al nez kako bi dali ovi iz banke…

Mozda bi bilo realnije da ima vec neku gotovo uplatnicu u pdf-u, i da samo preko onih programa mjenja brojeve racuna i sl (a potpis i pecat ostaju)

A kako te ljude nije sramota varati druge?
Kad tad će ga netko prijavit ili se saznati itd…
Izađe u novinama i kako takva osoba može nakon toga pogledati u oči, pogotovo prijatelje i rodbinu.

@jorgovan
Ljudi koji žive u tzv. “sivoj zoni” kako smo ih mi zvali, ne interesuje ni obraz ni karakter ni kako ni zašto. Bitna im je zarada i da žive lagodno.

U sistemu gdje je najvažniji novac, sve ostalo pada u vodu. Ljudi će ti doći ako imaš para, klanjat’ će ti se ako imaš para, završit ćeš sve što treba bilo gdje ako imaš para.

Mali je broj ljudi koji se suprotstavi takvima i obično završe veoma loše, znam iz vlastitog iskustva. Takvi ljudi su spremni ići do samog kraja i imaju novac kao najvažniji resurs da dobiju što hoće. Pošto sam bio u tim vodama naišao sam na jednog takvog “moćnika”, zbog kojeg sam na kraju napustio taj posao. Konstantan stres ne vrijedi za posao za koji nisi dovoljno plaćen, dok druga strana ima gotovo neograničene resurse, mislim na novac i moć koju novac donosi. Tako da godinama možeš stvarati nekome probleme, prekid rada ili nešto slično ali kad tad će ti toga jednostavno biti dosta jer dođeš kući pod stresom, neurozan i shvatiš da ne vrijedi. Godinama trpiš razne spletke i gluposti kako u poslovnom, tako i u privatnom životu, zajedno sa porodicom. Dovoljno je da ti auto unište jednom - ti si par godina u minusu (lično iskustvo).

I dan danas viđam tog čovjeka i jednom prilikom mi je rekao, da si radio kako sam ti govorio, živio bi k’o na konju. Neki ljudi bi sebi to dozvolili, ali ja sebi ne mogu, da kriminalac bude posredni rukovodilac jednog ozbiljnog organa.

Oni nisu kao mi, oni su psihopati.

Update:

Navedeni je uhicen, daljnje informacije ne smijem pisati dok se ne zavrsi.

4 Likeova

Ajd kad se zavrsi istraga il sta vec, podijeli malo info :smiley:

Ovo nisam ocekiva, nadam se da ce bit malo u pritvoru, ali i isto tako da ces dobiti mobitel/novce nazad

Ide na sud, a što se tiče mobitela moraju ga pronaći, jer normalno da je prodao …