Prevoz bicikla preko granice na autu - moguci problemi?

Kao sto naslov kaze…

Trebam ici u HR na more iz BiH. Povezao bi dva bicikla na onom nosacu sto ce kaci na gepek. Citam ove neke forume, doduse sa dosta starim postovima,ali ljudi pricaju da su znali imati problema zbog toga. Naravno, papire od bicikala nemam, jedan sam kupio prije 10 godina a drugi sam kupio polovan.

Ima li iko iskustva sa ovim?

nemam iskustva (fali mi jos znakova)

Samo prijavis na granici dobijes papir i to je to ne kosta te nista.
Mi svake godine kad idemo u Grcku nosimo 20 boca za ronjenje, camac, motor i sve to slepujemo samo prijavis i resen problem mozes i na kraj sveta i nazad.

Na kraju odustao od vozenja bicikala, jutros kisa plustala i pratila nas sve do Livna.

Ja vozio dva bicikla kod komsije u autu, a njihove i nase stvari u mom autu. Dosao na granicu Kamensko prelaz iza Livna. Rekao da u autu iza mene su moji bicikli, a njihove stvari kod nas. Rekli u redu i pustili nas.

Kad smo se vracali komsija isao prvi. Rekao im bicikli su od covjeka u autu iza nas. Dosli do mene pitali me jesu moji bicikli u autu ispred, rekao jesu, otisao pogledao vizuelno i pustio nas. Bicikli bili stari mozda 2-5 godina u tom momentu. Nije trazio racune, nisam ni imao.