Prijedlog za novu rubriku - Tutoriali

Mogli bi se organizirati da svak uplati 10-30 kn na jedan paypal, tekući i od toga sakupljati za mjesečnu nagradu. Mislim da to nikome nije puno a barem bi bilo zanimljivo. Na kraju mjeseca bi otvorili anketu i pobjednik bi odnio sve.

Evo stavio sam gore “Tutorial” button u menu koji će voditi na sve tutoriale. Treba napisati i obavijest da se tutoriali mogu objavljivati na naslovnu stranicu i da postoji nagrada, a mnogi će već pročitati i ovaj thread.

Mislim da problem nije manjak sekcije gdje bi tutorial išao, već manjak onih koji imaju želje i znanja napisati dobar tutorial, a to treba riješiti na neki drugi način bilo nagradama ili nekim drugim planom koji bi dao motivaciju onima koji znaju.

Hm dal’ se piše Tutorial ili Tutorijal po naškem :smiley:

Vidim da ovi od Višnje nemaju komentare, novo objavljeni će imati?
Obajvi još link tutoriali na forum u forum WEBMAJSTORI.NET i to je to. Onda je na forumu i fizički da nebi bilo zabune i nedoumica, u biti jedina razlika je što bi se članak prikazao u drugačijem obliku, sve ostalo je kao da je na forumu.

[quote=“Bugi”]Vidim da ovi od Višnje nemaju komentare, novo objavljeni će imati?
Obajvi još link tutoriali na forum u forum WEBMAJSTORI.NET i to je to. Onda je na forumu i fizički da nebi bilo zabune i nedoumica, u biti jedina razlika je što bi se članak prikazao u drugačijem obliku, sve ostalo je kao da je na forumu.[/quote]

Stariji nemaju mogućnost komentiranja pošto su napravljeni prije ove verzije vBulletina koja ima mogućnost integracije portala s forumom. Sad vidim da je problem što glupi vBulletin tagirane članke sortira tako da su stariji na vrhu, a noviji na dnu i nisam siguran da se to može promijeniti.

bolje je Tutorial :smiley:

Prema Hrvatskom jezičnom portalu (HJP), “tutorijal” je zastarjeli naziv koji označava mentorstvo, tj. individualni oblik nastave na sveučilištu u kojoj nastavnik radi s jednim studentom. Prema engleskoj Wikipediji, “tutorial” u akademskom kontekstu stvarno to i označava - razred od jednog ili svega nekoliko studenata gdje “tutor” posvećuje studentima pojedinačnu pažnju.

HJP i hrvatska Wikipedija poznaju “tutorial” kao posuđenicu iz engleskog jezika.

Kiš pojašnjava da je “tutorial” priručnik ili vodič, dok Panian pojašnjava da je to stručni tečaj.

Neka predavanja s FER-a koriste pojam “upute za vježbu” kao prijevod engl. “training guide” ili “tutorial”.

Pretpostavljam da bi pravilan prijevod - ovisno o situaciji - bio “upute za vježbu” ili “vodič” ili “tečaj” ili čak možda “poduka”. S druge strane, “tutorial” se često koristi kao posuđenica iz engleskog jezika.

Bump :slight_smile:

Neće nitko odaje tajne s kojima grabi miljune, jbg krivi forum za ovako nešto.

Nema dovoljno zainteresiranih da pise tutoriale. Nudio sam nagradu no nije bilo odaziva.
Ako tko hoce moze na portalu napisati tutorial/clanak kad god zeli.

Možda da se svaki mj. dana dijeli po 100 kuna, možda bi bilo zainteresirani.

Napisah odmah, da nitko ovdje ne misli raditi tutoriajle sada da dobije nagradu u 12. mjesecu…treba svaki mjesec najboljem ponuditi iducih mjesec dana reklame

Ma sumnjam da bi i to pokrenulo stvar…

Mislim mogu ja ponuditi i 100kn i mjesec dana oglašavanja, ali pod uvjetom da se objavi minimum X članaka u tom mjesecu, inače sam u gubitku većem nego da nekog zaposlim da piše tutoriale. Upitna bi bila i kvaliteta tih tutoriala.