Prijete tužbom zbog linka

Ma znao sam ja gosp tsereg da ces ti tako napisati i reagirati i prije nego sto sam poceo citati tvoj post. Uglavnom nakon razmisljanja nitko ne moze dokazati da je sajt online i da je u funkciji, tj ja cu im napisati mail da je sajt u test fazi, sajt je free i sajt se tek razvija i testiramo mogucnosti itd. Footer smo obrisali plus mnogo stvari, kad sajt zazivi bit ce sve po licenci. S druge strane mogu bit glup i reci da sam stavio link u boji pozadine, link je tu po zakonu je a to da ga ne vidis…

I opet jos uvijek trazim da li postoji osoba da je tuzena za cifru od par stotina euroa iz inozemstva? Nakon sufranja netom proteklih 2 dana, nisam nasao nikog da je tuzen ni u nas od bilokoga, nit da je opensolutions tuzio ikog na svijetu!

Imaš nešto ovdje o tome, pročitaj cijeli tekst…

Ma nisam ja piratizirao, nit krao. skinuo legalno. A nisam nit necu dalje moje i njihovo djelo dijeliti po netu. Nema jedno s drugim veze. Nista, moze se tema zatvoriti, jer je i meni smijesno neka tuže mene bas me interesira. Da je takva pravda u svijetu mislim da bi Wordpress i Joomla bili najbogatiji na svijetu… a to su mega kompanije prema tim “jazavcima”.

neznam nebi ih ja bas zvao “jazavcima” u svakom slucaju sretno

To je pravi naš mentalitet: “nisam zaradio, ako nisam nikoga zajebao”. Čovječe, sramota je biti Hrvat zbog takvih, a većina tako razmišlja ili simpatizira s takvima.

Slažem se.

A koga sam ja to zajebo? pa sajt je star 5 dana i radimo na njemu… boze moj! nije da sam ukrao nesto i totalno izmjenio, izbriso sam taj link i vratit cu ga kaj sad… i u licenci jasno pise da je sve dozvoljeno mjenjati. Mogo sam bi “seronja” i cisto sve izmjeniti i nema teorije da bi skuzili ikad da je radeno na njihovom sustavu. Sad samo moram nac rupu gdje i kako to oni vide tko nasnimio njihovu skriptu, ako ima di da im salje mail s domenom, onda cu ja njih tuzit jer mi narusuju privatnost!

Kakve crne kompanije?
Wordpress i Joomla su projekti, i to open source community projekti.
Ključne riječi u ovim tekstovima: not-for-profit (!)

Da, jasno piše: sve osim linka u footeru, osim ako platiš.

Da ne bi skužili, morao bi toliko izmjeniti kod da bi ga lakše bilo napisati od nule.

Kakvu privatnost, ako si objavio sajt ?

Nemoj se inatiti, nego se malo bolje informiraj što je CC, a što je GPL.

WP i Joomla nisu za profit ili su neprofitne organizacije? tko sponzorira wp i joomlu servere, hosting i razvoj i reklame? netko to placa i eto profita. Ako nisu za profit, onda ja znam 100 shopova ili nesto slicno da se prodaje baziranih na tim sistemima. Pa ako oni imaju neki backdoor to je sigurno narušavanje privatnosti i potencijalna rupa za hakiranje rusenje stranice i samim time dovodenjem u opasnost korisnika tog sustava… Ne inatim se, nit sam ovdje dosao traziti da zalite za/zbog mene dosao sam pitati samo ako ikad u RH bio tko tuzen zbog linka pa moze i slike i takvih stvari a da je prethodno legalno i besplatno to preuzeo. Siguran sam da nije. I morali su mi dati upozorenje a ne odma idemo na sud, pa sto se mene tice, moze idemo na sud zbog linka koji ce bit gore kad bude stranica gotova. Ja i tak nemam kaj za izgubit kad nemam nista. Mogu samo dobit zatvor…

Wordpress nije organizacija.
Wordpress je projekt.
Projekt koji podupire Wordpress Foundation.
Wordpress Foundation je neprofitna organizacija.
Oni su tu da plaćaju wordpressove servere (wordpress.org)
Wordpress.com je nešto drugo, i u vlasništvu je Automattica.
Wordpress.com također pogoni Wordpress.

Za Joomlu neću pisati jer je ne koristim, ali je slično.

Na kraju - nije bitno što su Wordpress i Joomla jer su oni izdani pod GNU GPL licencom.
Ova tvoja skripta je izdana pod Creatice Commons licencom.

Da te uputim, razlika je što kod GPL možeš sve, osim jednog ograničenja: sve što napraviš mora preuzeti istu (GPL) licencu.
Kod CC isto tako možeš sve, osim što moraš:
“Attribution — You must attribute the work in the manner specified by the author or licensor (but not in any way that suggests that they endorse you or your use of the work).”

Ti si prekršio uvjete licence.
Umjesto da im se ispričaš i platiš (da ne moraš imati link u footeru), tjeraš vodu na svoj mlin.
Ja bih volio da te zatvore.

[quote=“CreatifCode”]Ne znam dali je ili nije, ali nemoj isprobavati, ako se zainate gotovo je onda.
Što ti vrijedi novi site kad oni imaju screenshot?[/quote]

:roflmao::roflmao:

Inače čitam temu i blago se smiješim. Tarantoo, mislim da ti je sve objašnjeno. Radi što hoćeš, upoznat si sada bolje sa čime se igraš pa sad izvoli.
Rekao bih “sretno ti bilo” ali onda kada shvatim da ćeš možda svejedno praktički samo tako ukrasti rad od kolega, ne želim ti baš sreću jer bih sutra to mogao biti ja ili neki drugi webmajstor ovdje. [color=green]xxxxxx[/color]. :doki:

Po 100ti put rad nije ukrađen, i malo kulture i moram ti vratiti… [color=green]xxxxxx[/color].

zato se i zovemo balkanci.sve bi htjeli da je kak spada, a da je za đabe, to malo teže.

Kako nije ukraden kada si prekršio licencu ??

I ako kršiš licencu to je isto krađa

Zato kada radiš neku aplikaciju potrošiš još malo vremena pa ubaciš neki back end di napraviš generalno sranje na serveru ako ti ovi ne plate…

za to uraditi danas, netko bi trebao biti lud, glup ili imati mooda veličine lubenica u kolovozu. :wink: