Prijevod stranice

Pozdrav,
zanima me kako se naplačuje prijevod web stranice i ako možete napisati neku ok firmu ili pojedinca koji čini takve usluge, može i na pm. Ne računajuči na google translation i slične stvari jer to nije to.

Obicno se naplacuje po kolicini teksta (po novinskoj kartici i slicno).

Sto se tice firmi, ima ih ko blata (
http://www.google.hr/search?hl=hr&q=prevođenje&cts=1280387357089&aq=f&aqi=g10&aql=&oq=&gs_rfai=
)

Obračunava se po novinarskoj kartici (1800 slovnih znakova, uključujući razmake - “Characters with spaces” u Wordu), rijetko po nekim drugim karticama.

Dobrih prevoditeljskih agencija ima puno, ne znam koju bih ti preporučio.

Što se tiče pojedinaca… Kad plaćaš agenciji, polovica (ili više) onoga što uplatiš ide za agencijsku proviziju i davanja državi.
Ako se obratiš direktno nekom profesionalnom prevoditelju (recimo, meni ako ti treba češki prijevod :slight_smile: ), možeš dobiti i do upola niže cijene. A da ti prijevod uradi isti čovjek kao kad ideš preko agencije.

ako ti trebaju pojedinci javi mi se na pvt pa ti dam kontakte nekih ljudi koji su meni radili…samo mi reci i za koje jezike.

Tnx, pojedinci me najviše i zanimaju.
@Gambo, ako mi prođe ponuda za jedne apartmane trebati će mi češki prijevod pa te kontaktiram.

pozz