Prikaz stranice u browseru

Pozdrav,imam jedan problemčić pa ako mi može neko odgovorit.
Radio sam stanicu (za vježbu) u dreamweaveru 8 i upotrebljavao sam samo div-ove i sve je ispalo kako treba (stupci, sdržaj, slike…) osim menija koji mi se nalazi na lijevoj strani (vertikalni je meni). Naime, pogledam li stranicu u dreamweaveru izgleda baš onako kako i treba, ali pokrenem li je u Mozill ili u IE taj meni je totalo deformiran, odnosno uopće mi ne prikazuje tekst i linkove kako u dreamweaveru. Npr. linkovi mi prelaze van okvira (div taga za meni), slova linkova su posve druge boje i drugačije dekorirana, razmak među njima uopće nije kako treba…

e sad, zna li neko zašto u DM izgleda kako treba , a u browserima tako loše…ostali dio stranice je dobar, samo mi u tom meniju nešto ne štima - što???

to ti je samo dokaz da se stranice ne izrađuju u DW, Dreamweaver je samo za igranje, ne i za ozbiljni rad, osim ako naravno ne radiš u code-view-u u što sumnjam…
bez znanja kodiranja nema ni web stranica, i tako treba biti, ako nisi automehaničar nećeš ići vadit glavu motora sam, isto tako ako nisi web developer bolje da ne radiš web stranice, a ako želiš postati onda je dovoljno uraditi google search html learn html ili bilo što slično i prionuti se na posao…

Ma radio sam u code-view-u, sve sam ručno radio. Što se praviš pametan…

ne pravim se pametan, samo velim kako je,a ako si radio u code viewu kak onda mi da znamo u čem je problem bez koda?
nismo vidoviti da vidimo što si ti radio…

u html-u:

ime stranice
	<div id="menu">
		<ul>
			<li><a href="#">Pocetna</a></li>
			<li><a href="#">Usluge</a></li>
			<li><a href="#">Proizvodi</a></li>
			<li><a href="#">Kontakt</a></li>
		</ul>
	</div>

u CSS-u:

#menu{
width:240px;
height:134px;
padding:10px 0 0 0;
}

#menu ul{
padding:0;
margin:0;
}

#menu ul li a:link, #menu ul li: visited {
display:block;
width:220px;
height:25px;
font:bold 16px Arial, Helvetica, sans-serif;
color:#fff;
padding: 5px 0 0 20px;
text-decoration:none;
}

#menu ul li a:hover{
backround:#6ab45c;
}

Slika je dobro postavljena isto kao i tekst unutar nje.

Bilo bi lakše da si dao i screenshotove.

Možda je totalna glupost jer sam početnik u CSS-u, ali bi width:220 stavio na 215

I ovo mi se čini sumnjivo…
#menu ul li: visited {

Možda
#menu ul li a:visited {

s ovime nemožemo puno vidit isto, okači cijelu stranicu

dobro je, sad je kako treba. Pogrešno sam napisao dvije naredbe :slight_smile: