Prilagodba pozadinske slike različitim duljinama sadržaja

Pozdrav, treba mi pomoc u vezi html-a, stavio sam na stranici da je pozadina slika koja ima dimenzije 1920x1080 i stavio sam na no-repeat, ali je problem da ako ima vise teksta od ovih 1080 da ce mi bit bijelo tj. bit ce izvan tog backrounda, pa imam pitanje, kako mogu napravit da mi backround na svim pretrazivacima bude jednak, tj. da on ovisno o browseru sam prilagodi tu sliku a ne da ju reze, da li to ima kakve veze sa onim relative?, sta moram dodat da mi bude svugdje isto.

I jos jedno pitanje, da li se moze stavit dio koda da mi alexa.com moze prepoznat da mi je stranica u hrv i da mi pokaze i podatke koji je rank u hrv.

Hvala :slight_smile:

CSS3

body {
background:url(slika.png);
background-size:100% 100%;
background-repeat:no-repeat;
}

Možda ti background-attachment pomogne?

http://www.w3schools.com/cssref/pr_background-attachment.asp

Evo mislim da sam sredio, koristio sam background: url(“backround.jpg”) 100% 100% no-repeat;
Ako mi nece dobro radit na mobu onda cu jos probat dodat background-attachment:

Mozete mi sad jos rec odgovor na ovo drugo pitanje? :slight_smile:

Kod prvog pitanja: Nadam se da imaš vidu da sve više ljudi okreće monitor okomito, pa ni rezolucija 1200x1920 nije previše neobična.

Drugo pitanje: Kad Alexa prikupi dovoljno podataka, znat će odakle ti dolaze posjetitelji.
Valjda…
Ako neće -koga briga. Jebeš Alexu.

Aha, ma u redu je i onako mi ide sa pozadinom sa repeat tako da je svejedno kak okrene monitor, a na drugoj stranici koja nije tak sam stavio dovoljno veliko i ide mi na scroll, al uspio sve sredit, hvala :slight_smile: