Primanje novca iz SAD-a (WU nije opcija)

Pozdrav svima.

Evo, radio sam neki freelance posao i problem je kako primiti novac.

Dakle, klijent je iz SAD-a

Paypal nije opcija, ocigledno, jer je hrvatska prekrizena do daljnjega
Moneybookers nije opcija! Jer, zamislite, korisnici iz SAD-a nemogu slati novac internacionalnim korisnicima.

Western Union nije opcija iz xyz razloga, nije bitno…

Uglavnom, postoji li nekakva alternativa Paypalu i Moneybookersu koja tretira Hrvatsku kao normalnu, postojecu zemlju, drugim rijecima, alternativa koja ce mi omoguciti da primam novac od klijenata slicno kao preko Paypal-a ili Moneybookersa?

Cheers,

Nikola

Imaš gomilu payment processora i načina za primanje uplata, probaj ePass, moneygram ili alertpay,
iako bih ja u ovakvoj situaciji vjerovatno direktirao novce odmah na bankovni račun, pod uvjetom
da je neki opipljiv iznos kod kojeg bi se to isplatilo (~$1k+), a ako ćeš češće primat takve uplate,
uspostavi account kod 2CO ili Plimus, ja sam tako radio u svojim freelancerskim danima.

[quote=“Neosynthesist”]Imaš gomilu payment processora i načina za primanje uplata, probaj ePass, moneygram ili alertpay,
iako bih ja u ovakvoj situaciji vjerovatno direktirao novce odmah na bankovni račun, pod uvjetom
da je neki opipljiv iznos kod kojeg bi se to isplatilo (~$1k+), a ako ćeš češće primat takve uplate,
uspostavi account kod 2CO ili Plimus, ja sam tako radio u svojim freelancerskim danima.[/quote]

Bok,

hvala na odgovoru.

Ne radi se o tolikoj sumi, iznos je 330$.

Ako ti nije problem, mozes li mi potvrditi da ePass, moneygram, alertpay dozvoljavaju ovakvu vrstu transakcije, jer bio sam uvjeren da Moneybookers dozvoljava dok nisam dobio slap in the face; dakle, USA->Hrvatska.

I btw, nisam nikad koristio 2CO i Plimus, što su oni?

P. S. Naravno, provjerit cu i sam sve detaljno al jako bi korisno bilo cuti i tvoje iskustvo.

Pozdrav,

Nikola

[quote=“Nikki”]Bok,

hvala na odgovoru.

Ne radi se o tolikoj sumi, iznos je 330$.

Ako ti nije problem, mozes li mi potvrditi da ePass, moneygram, alertpay dozvoljavaju ovakvu vrstu transakcije, jer bio sam uvjeren da Moneybookers dozvoljava dok nisam dobio slap in the face; dakle, USA->Hrvatska.

I btw, nisam nikad koristio 2CO i Plimus, što su oni?

P. S. Naravno, provjerit cu i sam sve detaljno al jako bi korisno bilo cuti i tvoje iskustvo.

Pozdrav,

Nikola[/quote]

Na Alertpay mozes direktno prebaciti na debitnu Visa Electron karticu, mislim da je oko 3% provizije…

Ja sam koristio WU, uzmu nekih 10€ skoro na svaki iznos.

PayPal ti je jedina opcija jer svi koriste. Kao alternativa je najbolja Plimus i 2CO. no da bi njih koristio moraš imati web stranicu. Pa ti ja savjetujem, da napraviš web stranicu gdje ti kao freelancer nudiš nešto, što god to bilo tipa programiranje. Otvori 2CO račun 50$ ili plimus besplatno, ja jako preporučam 2CO i nek ti pregledaju stranicu, mislim da će ti odobriti jer odobravaju freelancer stranice, tamo gdje nudiš usluge programiranja i slično. Neka ti kupac preko tvoje stranice uplaćuje na 2CO račun, jer 2CO prima PAYPAL

TI ti je super, kasnije ti 2CO šalje lovu na nekoliko načina

Ma stvar je u tom što, koliko god 2CO izgledao zgodno iz tog tehničkog aspekta, ne ulaze mi se trenutno $50 za registraciju, stotinjak $ za stranicu i povrh svega jos davati 5,5% od svake transakcije.

U svakom slucaju hvala, dali ste mi dosta opcija, valjda cu nesto smisliti :slight_smile: