Primanje PayPal uplata na poslovni račun firme

Nisu se javili zato jer nemaju. To ima privredna, imaju PBZ MasterCard Electron Business.

Dobio sam odgovor iz Zabe preko drugih kanala. Kažu da to nije moguće niti u jednoj banci zato jer u poreznoj zakonski nisu regulirane uplate preko Paypala.
Ja sam već izgubio 2 potencijalna klijenta zbog nemogućnosti naplate preko paypala.

[quote=“kowach”]Dobio sam odgovor iz Zabe preko drugih kanala. Kažu da to nije moguće niti u jednoj banci zato jer u poreznoj zakonski nisu regulirane uplate preko Paypala.
Ja sam već izgubio 2 potencijalna klijenta zbog nemogućnosti naplate preko paypala.[/quote]

Šta nije zakonski regulirano? Ti izdaš račun klijentu iz daleka, pošalješ mu ga na mail, a sebi isprintaš i odneseš u knjigovodstvo. Sve porezne obveze plaćaš na izdani račun bez obzira koliko je tebi kešovine ostalo. Neka ti knjigovođa sređuje obračun tečajnih razlika, postoje zakoni koji to reguliraju. Nije ovdje problem zakon, nego što ti banka i paypal popasu dio para.

Jedino što zakonski ne smiješ namjestiti da ti uplate idu preko privatne kartice na tvoj privatni račun pa da onda prebacuješ na poslovni. Mora ići na poslovni. To može preko PBZ debitne business kartice. Za ostale banke ne znam, mislim da većina tu opciju nema. Erste nema sigurno, rekli mi njihovi iz Erste card cluba.